W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Zakup Rio . Jaki silnik 1.2 czy 1.4 ?

+ i -
rallko

Post autor: rallko »

Juz zdecydowałem , jednak silnik 1.2 , pojezdzilem po miescie 1.2 i 1.4 roznica przy spokojnej jezdzie jest malo odczuwalna a z 6 moze skozystam co najwyzej kilka razy w roku , posiadam takze meganke 1.9 w dieslu wiec w trasy nia sie glownie bede poruszal.

Proszę o informacje ile lub co mozna wynegocjowac w trakcie zakupu , mi sie narazie udalo zejsc do 49 tys za biznes line z 53390 (cena kat 51490+kolor 1900 ) , ale tocze jeszcze rozmowy z 4 salonami .

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

rallko pisze:Proszę o informacje ile lub co mozna wynegocjowac w trakcie zakupu.
Optimę w gratisie ;)

rallko

Post autor: rallko »

krzybiel pisze:
rallko pisze:Proszę o informacje ile lub co mozna wynegocjowac w trakcie zakupu.
Optimę w gratisie ;)
Żle napisałem, komu co się udało ? :)

Bez przesady , wystarczy OPtima w cenie Rio :)

tadzix86

Post autor: tadzix86 »

Mi udało się kupić Sedana XL 1.4 za 51600 ale to było rok temu. Grzane fotele i kierownica zima to super sprawa warto przemyśleć ;)
Tadek

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

rallko pisze:
Rafael pisze:Posiadam Rio 1.2 w sedanie. Również użytkuję auto głównie po zakorkowanym Wrocławiu. W tej chwili auto ma od nowości przejechane ok 240km. Kupowałem auto w Swarzędzu i na trasie do Wrocławia z prędkością do 100km/h wg. komputera średnie spalanie wynosiło 5,0l. Nie resetowałem komputera i spalanie na chwilę obecną po mieście powoli rośnie. Wg. komputera w tej chwili 6,5l i sam jestem ciekawy na ilu l/100 się zatrzyma. Nie jeździłem 1.4 więc się nie wypowiem jak wygląda jego spalanie i dynamika, ponieważ brałem okazyjnie nowe auto, które już było u dealera.
Czemu Swarzedz , we Wrocku sa 2 salony Kia ? CZy tam dostałes wiekszy rabat na zakup ? Jeśli to nie tajemnica ile dałes za nia ?
Generalnie szukałem auta przez Otomoto i miało to być nowe auto klasy B, w dodatku proste konstrukcyjnie i z klimatyzacją. Cena była ciekawa jak na rocznik 2015 (zostało im w salonie, bo ktoś wpłacił zaliczkę i nic więcej). W ogłoszeniu napisali, że auto jest w wersji L i ma pakiet Business Line ale na miejscu okazało się, że jednak w tym roczniku nie było czegoś takiego. Wynegocjowałem za to czujniki parkowania, dywaniki i komplet opon zimowych wraz z przełożeniem za 46000. Jak podliczyłem sobie ile musiałbym zapłacić gdybym je zamówił z tym wszystkim to cena wyniosłaby ok 53000. Także 9000 rabatu to nie mało, a na roczniku aż tak bardzo mi nie zależało, bo i tak zamierzam Ryjówką jeździć 10 lat albo więcej. :)

Awatar użytkownika
Gruchi

Post autor: Gruchi »

7000 zl to sporo :) grzechem byłoby nie wziąć :P
Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 07:28 przez Gruchi, łącznie zmieniany 1 raz.

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Rafael pisze:Wynegocjowałem za to czujniki parkowania, dywaniki i komplet opon zimowych wraz z przełożeniem za 46000. Jak podliczyłem sobie ile musiałbym zapłacić gdybym je zamówił z tym wszystkim to cena wyniosłaby ok 53000. Także 9000 rabatu to nie mało
Dla mnie t jest 7000zł rabatu(53000-46000=7000zł), co nie zmienia faktu, że upust jest niezły.
Mi się udało dostać ponad 6000zł rabatu od cennika biorąc bieżący rocznik.

Awatar użytkownika
miczarny84

Post autor: miczarny84 »

Jak kupowałem w grudniu XL 1.4, to dostałem do samego auta rabat w wysokości 5500 oraz dodatkowy rabat na zakup akcesoriów:
- felgi alu 16 + opony na zimę + czujniki ciśnienia w oponach (+montaż)
- dywaniki welurowe
- listwy boczne ochronne i chlapacze (+montaż)
- zestaw śrub zabezpieczających koła
Na koniec dorzucili gratis matę do bagażnika.

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

ghost2255 pisze:
Rafael pisze:Wynegocjowałem za to czujniki parkowania, dywaniki i komplet opon zimowych wraz z przełożeniem za 46000. Jak podliczyłem sobie ile musiałbym zapłacić gdybym je zamówił z tym wszystkim to cena wyniosłaby ok 53000. Także 9000 rabatu to nie mało
Dla mnie t jest 7000zł rabatu(53000-46000=7000zł), co nie zmienia faktu, że upust jest niezły.
Mi się udało dostać ponad 6000zł rabatu od cennika biorąc bieżący rocznik.
Kurcze sorki! Faktycznie trochę mi się pomyliło. :P Byłem w pracy ponad 12 godzin i stąd taki "byk". :-)

pavulon
Moderator

Post autor: pavulon »

rallko pisze:Juz zdecydowałem , jednak silnik 1.2 , pojezdzilem po miescie 1.2 i 1.4 roznica przy spokojnej jezdzie jest malo odczuwalna a z 6 moze skozystam co najwyzej kilka razy w roku , posiadam takze meganke 1.9 w dieslu wiec w trasy nia sie glownie bede poruszal.
Witam. Mi też pasuje 1.2 który w zupełności wystarczy do tego auta. Jedyna rzeczą która miałaby mnie przekonać do 1.4 to mało precyzyjna skrzynia biegów w 1.2. Pozdrawiam

Zbig

Post autor: Zbig »

Rejmi pisze:
Zbig pisze:Mama Rio 1.4 w wersji ekonomicznej z której nie korzystam (jest na stałe wyłączona). Jazda po mieście (Kraków) średnie spalanie 6,7 do 7,2 l natomiast w trasie np. Kraków - Bukowina max. 6,5 l.
szczerze - jak wy jeździcie ze tak niskie spalanie w mieście wychodzi? to jest wg mnie awykonalne - pierwszy lepszy przykład z dzisiaj... do przejechania niespełna 9 km zajęło mi to 40 minut... przy takich warunkach gdzie większość czasu ruszasz.. i może II bieg wbijesz a może i nie .... nie da się spalić 7 litrów na setkę... chyba że motorynką

od kilku lat jak w jeździe miejskiej średnią prędkość osiągam na poziomie o 25 km/h jest to całkiem dobry wynik a wcale nie jest niczym sporadycznym średnia prędkość na poziomie poniżej 20 km/h

w takich warunkach nie da się fizycznie tak mało spalić
Rejm, uwierz mi, że jest taka możliwość jeżeli nie masz zbyt ciężkiej nogi i samochód jest optymalnie "ustawiony". Jedynka (1 bieg) służy tylko do ruszenia samochodu i błyskawicznie wrzucam 2 nie gazuje i wrzucam 3 lub nawet 4, jezeli pochylenie drogi na to pozwala (slucham silnika). Dużym plusem Kia jest to, że ma bardzo elastyczny silnik, który pozwala z niską prędkościa jechać na wyższym biegu co sie przekłada na obroty silnika i wiąże sie z niskim spalaniem. Bardzo ważnym czynnikiem jest to żeby hamować biegami, nie wyrzucać na luz, (osobiście musiałem się tego nauczyć gdyż wcześniej tak jeżdziłem) ponieważ nowoczesna elektronika wtryskiem odcina zasilanie paliwem jeżeli nie otwieramy przepustnicy gazu - można to zaobserwować na komputerze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”