W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Lakier.

+ i -
Martin

Post autor: Martin »

JustynA pisze:
Churek pisze:najlepiej zaparkować na miejscu dla inwalidów.
Czasami korci mnie żeby w końcu załatwić sobie plakietkę z inwalidami i żeby też parkować pod samymi drzwiami (lub po prostu mieć zawsze wolne miejsce parkingowe)
Ale z racji że mąż więcej jeździ było by to chyba mało praktyczne.
No i chyba nie za bardzo w porządku...
Wiem doskonale, że masa osób korzysta z tych plakietek "na lewo", mi się to nie podoba (wiem, idealista jestem :D), co nie zmienia oczywiście faktu, że zazdrośnie czasami zerkam na puste miejsca tuż przy drzwiach do sklepu ;D. Na szczęście od razu włącza mi się myślenie typu: "zabrałeś moje miejsce, weź też moje kalectwo", choć po prawdzie, to im większa moja świadomość nadużywania tych plakietek, tym bardziej drażni mnie sam fakt istnienia tych miejsc dla uprzywilejowanych... Wiem, sprzeczne to wszystko i pokręcone, ale późna pora, więc może to dlatego :D.

A tak nawiasem mówiąc, to widziałem niedawno wielkiego mercedesa zaparkowanego ukośnie przez dwa miejsca dla inwalidów (mocno dekiel musiał się postarać, żeby tak stanąć), a kiedy podszedłem bliżej, żeby fotkę jakąś pstryknąć, czy cóś, zobaczyłem w środku wielkie, łyse bydlę, z karkiem szerszy od mojej klatki piersiowej... Może inwalida umysłowy to był, nie wiem... :D, ale plakietki nie miał.

Awatar użytkownika
JustynA
VIP

Post autor: JustynA »

Martin pisze:wielkie, łyse bydlę, z karkiem szerszy od mojej klatki piersiowej... Może inwalida umysłowy to był, nie wiem... , ale plakietki nie miał.
hahahah to się pośmiałam ;p

ależ kiedy drogi Martinie ja powinnam była sobie od razu po zdanym (za pierwszym razem :cool: ) egzaminem na prawko sobie takową "załatwić" . wszystko co potrzebne mam tylko do urzędu za daleko ;p
A tak serio póki jeszcze mój kręgosłup całkiem nie sfiksował to uznałam że i plakietka nie potrzebna bo chodzić rade dam :)

Patrzę że z tematu zeszliśmy ;p
Poproszę męża żeby nas przeniósł

Martin

Post autor: Martin »

JustynA pisze:(...) Poproszę męża żeby nas przeniósł
Byle nie za daleko... :D.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Spoko, niech będzie. A zresztą , zawsze można założyć nowy temat o kulturze parkowania w Polsce i nie tylko. Jak ktoś ma ochotę na dyskusję to proszę bardzo.

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

U was też się tak rysują wnęki pod klamkami?

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Czy ktoś wie jak załagodzić głębsze rysy w zderzakuż?

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

mariuszcomix pisze:U was też się tak rysują wnęki pod klamkami?
:arrow: Tak
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

sadam

Post autor: sadam »

Tutaj jest fajne rozwiązanie dla tych, którym się jeszcze nie porysowały:)

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

sadam pisze:Tutaj jest fajne rozwiązanie dla tych, którym się jeszcze nie porysowały:)
Fajne ale za jaka kwote :) 4 skrawki folii samoprzylepnej za ponad 225 zl plus przesylka ;) Good one :D

sadam

Post autor: sadam »

Nie pisałem przecież, że tanio będzie:)
Swoją drogą szkoda, że w naszych - polskich salonach, takich akcesoriów brak:( a jest ich trochę i chyba ciągle przybywa - jakiś czas temu nie widziałem foli carbonowej na dach.

obanon

Post autor: obanon »

a ktoś mi powie czemu w ofercie na stronie nie ma niebieskiego jasnego koloru a w ogłoszeniach widzę takie samochody skąd oni je biorą?
ograniczenia w Mieście po coś są!!!!
ZWOLNIJ szkoda życia

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Był taki w ofercie. Electric blue.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Stawe

Post autor: Stawe »

Ledwie minął rok i zaczęły się kłopoty z lakierem. Porysowałem lusterko (moja wina) no i najpierw lakiernik zachorował a potem zważył się lakier. Na szczęście obudowę lusterka wymontowali i mogłem przez tydzień czekania jeździć. Dzisiaj jakiś (piiii) porysował mi błotnik na parkingu. Wiem to na pewno, bo dwa dni temu miałem przegląd i lakier mi dokładnie oglądali. Ktoś się pchał z torbą z zakupami albo niósł róże, nie wiem. Słabo mi się robi jak pomyślę, że w ASO odkręcą mi błotnik i przez tydzień będą się bawić. Chyba zostawię to jak jest - a swoją drogą dlaczego ten lakier jest taki delikatny? W moich poprzednich samochodach nie miałem takich przygód.

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

Stawe pisze: W moich poprzednich samochodach nie miałem takich przygód.
Racja, bo poprzednio rządzili projektem inżynierowie i samochód musiał przejść wielokilometrowe
testy nim trafił do produkcji i do użytkownika. Teraz niestety jest to domena księgowych, którzy na
każdym kroku szukają oszczędności, a projekt i testy są wytworem komputerowym i to na użytkownika
przerzucono koszty usunięcia niedoróbek, szczególnie wieku dziecięcego. Obecnie lakier jest roztworem wodnym /ekologia/ o grubości poniżej 100 /oszczędności/, więc jest nietrwałym i podatnym
na uszkodzenia. KIA na tym polu już ma kilka wpadek i jak widać nic nie poprawiła. Tak że z lakierem
ostrożnie, nawet przy myciu ręcznym.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Niestety muszę was Panowie poprawić jak ktoś ma miernik to nich sobie zmierzy ale nasze kijanki mają ok 300 mikronów na lakierze i jest to wartość taka jaką daje producent

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”