W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Fabryczne radio - jakość dźwięku.

+ i -
Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

rio_pn pisze:czy ktoś podłączał zewnętrzny dysk pod USBka? gdzieś czytałem że komuś czytał dysk 500GB, ale czy to prawda?
Tak, to prawda. Chyba nawet u mnie to przeczytałeś, bo pisałem o tym także na aWc. Dysk 500GB Iomega śmiga bez problemów, wszystko jest odczytywane. Tylko nie wiem czy ktokolwiek ma ma bibliotekę muzyczną 0,5 TB :-)
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

jeżeli chodzi o jakość fabrycznych głosników z pozrdu to masakra... sa fatalne i nie ma co mówić. Nadają się do sluchania muzyki "na codzień", ale jeżeli chcemy zrobić sobie trochę hałasu i posłuchać czegośc z dobrego źródła to masakra... polecam też posłuchać jak grają głośniki w tylnych drzwiach ;-))) to jest dopiero żarcik ;-)

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

Jeżeli chodzi o jakość plików mp3 to zawsze każde mp3 traktuję programem do "bezstartnego" wyrównywania głośności który użytkuję juz parę lat i jest OK !!! - mp3gain i jest OK - naprawdę OK.
Jeżeli chodzi o głośniki to juz pisałem że trzeba ustawić dobrze i tragedii nie będzie, więc:
bas = 8-9 na +
średnie = 0
wysokie = 3-4 +
power bas = ON
power treble = OFF (chyba że ktoś lubi hałas - jednak ta funkcja zwiększa słyszalność środku tylko na przednich głośnikach
surround = ON - ta funkcja zwiększa słyszalność środka i wysokich na tylnych głośnikach + przestrzeń dźwięku
przy takich ustawieniach jest naprawdę OK :-)
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

W wersji XL są głośniki w słupkach. Może się tak nie znam ale mnie się głośniki naprawdę podobają, bas jest głęboki, nie charczą(35 na skali) i naprawdę dźwięk czyściutki. Może to zależy od wersji :P

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

Na początku dźwięk wydawał mi się tragiczny, jednak jako audioman :-) :p dałem czas głosnikom na wygranie się + przeprowadzenie szeregu testów i dziś jest OK - tak jak wcześniej pisałem = ustawienia w menu + jakośc mp3 :-) i jest OK
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

Awatar użytkownika
Keller

Post autor: Keller »

Ja mam wersję XL i jakość audio jest najgorsza jaką kiedykolwiek miałem w samochodzie. Gdybym to ja codziennie jeździł ryjówką to nie zdzierżyłbym tego "tutkania" z tych nędznych głośniczków nawet przez miesiąc. Żona jest nieco bardziej zapracowana i cały czas rozmawia w samochodzie przez telefon, a jako zestaw głośnomówiący to akurat te głośniki sprawdzają się idealnie :-)

Awatar użytkownika
GTA

Post autor: GTA »

rio_pn pisze:jeśli chodzi o audio w temacie odtwarzanie skompresowanej muzy w .mp3, to niestety, ale często same pliki mp3 mają słabą jakość. Zależy kto zgrywał, z jakimi ustawieniami rippera, kodowaniem, normalizacją etc. tak więc to może zaburzać wrażenie audio. należy o tym pamiętać. swoją drogą czy ktoś podłączał zewnętrzny dysk pod USBka? gdzieś czytałem że komuś czytał dysk 500GB, ale czy to prawda?
:-) Hehe mi radyjko odpaliło dysk 500GB ale miałem na nim niewiele danych. Przy większej ilości danych pewnie był by problem.

Co do radyjka to KIA zasługuję na pochwałę ! W takim małym "wozidełku" sprzęt z Arcamys'a to robii na prawdę wrażenie :D Szkoda że nie idzie z tym w parze dobre wygłuszenie kabiny :angry:

Awatar użytkownika
GTA

Post autor: GTA »

Keller pisze:Ja mam wersję XL i jakość audio jest najgorsza jaką kiedykolwiek miałem w samochodzie. Gdybym to ja codziennie jeździł ryjówką to nie zdzierżyłbym tego "tutkania" z tych nędznych głośniczków nawet przez miesiąc. Żona jest nieco bardziej zapracowana i cały czas rozmawia w samochodzie przez telefon, a jako zestaw głośnomówiący to akurat te głośniki sprawdzają się idealnie :-)
Nie przesadzaj w porównaniu z tym co wcześniej ładowali do KIJÓW np Ceed'a to jest niebo a ziemia.
W drugim aucie mam nagłośnienie z Bose i po przejechaniu się Ryjkiem jakoś nie mogę na audio narzekać. No chyba że już mi słoń na ucho nadepnął :P ;D

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Dobrze ze nie slyszeliscie jakosci glosnikow w Vendze :P
Nie do konca rozumiem koncepcje tego samochodu. Drozszy, niby powinien byc minimalnie lepsze.
A okazuje sie, ze w srodku jest o wiele bardziej plastikowy, a jakosc dzwieku to niebo, a ziemia - na korzysc Rio.

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

f0ku5 pisze:Nie do konca rozumiem koncepcje tego samochodu.
Venga ma już kilka lat. Wtedy to był standard w KIA :O

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

f0ku5 został naszym głównym testerem vengi:)
a propos arkamys`a:
http://www.youtube.com/watch?v=okTU0kKteN4

f0ku5
Administrator

My to mamy w swoich Rio?

EDIT - niewazne :P

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

tej od kiedy cena bazowa vengi jest wyższa od rio ż?

f0ku5
Administrator

Od zawsze? :)

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

rio_pn pisze:tej od kiedy cena bazowa vengi jest wyższa od rio ż?
Od momentu debiutu Rio. Wcześniej Venga była po prostu droga :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”