W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wymiana piasty kół

epsi

Wymiana piasty kół

Post autor: epsi »

Byłem ostatnio na przeglądzie i wyszło mi, że piasty kół są w zasadzie do wymiany. W związku z tym pojawia się pytanie o możliwość ich zakupu oraz samodzielnego montażu. Czy ktoś już to przerabiał? Czy to jest skomplikowana kwestia? Trudna? Dodam, że mam jakieś tam doświadczenie związane z mechaniką. Nie jestem pod tym względem laikiem.

trister

Post autor: trister »

Cóż, nie jestem pewien czy dasz radę samodzielnie to ogarnąć, ale jeżeli masz gdzie, czym. Masz ku temu odpowiednie warunki i chęci - to czemu nie. Z pewnością jest to łatwiejsze zadanie niż wymiana takiego rozrządu. Tylko pamiętam, aby nie oszczędzać na częściach, aby inwestować w coś przyzwoitego.
Duży wybór, wraz ze specyfikacją znajdziesz jeszcze pod niniejszym linkiem.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2019, 11:31 przez trister, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Nie znam się, więc się wypowiem ;-)

A na serio - nie wiem jak z konstrukcją piasty w Rio I, ale obstawiam że piasta nie jest zintegrowana z łożyskiem. A więc najtrudniejszą częścią tej zabawy będzie osadzenie nowego łożyska w piaście, a do tego potrzebna jest prasa. No chyba, że piasta jest zintegrowana z łożyskiem, to w zasadzie zabawa plug and play.

A czemu piasty są do wymiany? Są jakieś luzy czy coś? Piastę samą w sobie raczej trudno popsuć, to tylko kawałek żelastwa. Jak coś ma się zepsuć to łożysko. Ale to i tak wymieniasz tylko to, które jest walnięte, nie słyszałem, żeby ktoś profilaktycznie wymieniał piasty i łożyska.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”