W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Czas transportu

Luźne rozmowy na każdy temat.
Samuray

Czas transportu

Post autor: Samuray »

Witam.
Zwracam się z zapytaniem czy ktoś spotkał się z sytuacją gdy musiał czekać na swoje Rio ponieważ wolne egzemplarze zostały tylko w Korei? Jeśli tak to ile trwał transport i jeśli ktoś wie to mniej więcej w jakich terminach statki wypływają z Azji?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Re: Czas transportu

Post autor: Soul_Man »

Co do konkretnych dat to najlepiej zapytać w salonie, oni mają podgląd wolnych "slotów" w systemie zamówień i oszacują Ci mniej więcej czas dostawy.

Moje Rio było na zamówienie (nie było nigdzie w PL niebieskiej L-ki 1.4) i czekałem jakieś 3 miesiące (zamówione w czerwcu, na początku września dotarło).

robertos_gmk
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: robertos_gmk »

A spotkaliście się z sytuacją, że jeśli egzemplarz nie jest dostępny od ręki to można negocjować cenę?
Znajomy miał taką sytuację, ze mu zeszli w Seacie Leonie (chciał dokładnie wersję Cupra) no i musiał się po nią pofatygować z Białegostoku aż do Krakowa, bo tylko tam została ostatnia sztuka. Ale z ceny zeszli.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Czyli był dostępny od ręki, tylko nie w tym salonie :-) Przy zamawianiu auta pod siebie na wiele nie ma co liczyć.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

robertos_gmk pisze:
03 mar 2020, 10:43
A spotkaliście się z sytuacją, że jeśli egzemplarz nie jest dostępny od ręki to można negocjować cenę?
Znajomy miał taką sytuację, ze mu zeszli w Seacie Leonie (chciał dokładnie wersję Cupra) no i musiał się po nią pofatygować z Białegostoku aż do Krakowa, bo tylko tam została ostatnia sztuka. Ale z ceny zeszli.
Jak kupowałem swoją Citigo, to napisałem maila do kilkunastu salonów w Polsce z moimi "wymaganiami" co do auta i dostałem oferty cenowe, potem podzwoniłem tam gdzie ceny były najniższe i "ponegocjowałem" jeszcze trochę, popytałem kto ma autko na placu, a kto musi sprowadzić i ostatecznie kupiłem tam gdzie cena była najniższa, sensownych gratisów najwięcej i czas realizacji krótki. Po auto pojechałem pociągiem prawie 400 km i wróciłem na kołach. Cała "akcja" (od maila do odbioru) trwała dwa tygodnie. Dzisiaj to dość częsta praktyka i można sporo urwać z ceny katalogowej, zwłaszcza jak dilerowi zalega pojazd na placu, a do wyrobienia limitów miesięcznych/kwartalnych/rocznych brakuje. Ale jak wspomniał Soul_Man, raczej nie skonfigurujesz wtedy auta "pod siebie". Mi to nie przeszkadzało, bo jedynym wymaganiem jakie miałem co do Citigo była klima, a z takiej pozycji też przyjemniej się negocjuje. Jak mi ktoś proponował, że za jedyny miliard cebulionów dorzuci mi antygrawitacyjne felgi, to ja odpowiadałem, że mi tam stalówki nie przeszkadzają, więc wolę rabat itp., itd. Opłacalna zabawa.

Daro
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4 100KM DOHC
Kolor: Platinium Graphite
Pakiety: ABE + STY
Typ nadwozia: Hatchback

Post autor: Daro »

Moje Rio zamówione było 4 czerwca a odebrałem 22 września. Auto szło z Korei. Dziś zapewne te czasy ulegną sporemu przedłużeniu ze względu na panikę świrusa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”