W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Kia rio UB sedan

Chcesz coś sprzedać, niekoniecznie do Rio, napisz tutaj.
ziko1983

Kia rio UB sedan

Post autor: ziko1983 »

Sprzedam moja Czerwoną Strzałę:) wszelkie informacje w ogłoszeniu:
https://www.olx.pl/oferta/kia-rio-grati ... f3d26f6e3d

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Re: Kia rio UB sedan

Post autor: Cichy »

Udostępniłem ogłoszenie na naszym FB. Do czego się przesiadasz? :)

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Jestem ciekaw jak teraz się auta sprzedają w tych czasach. Mnie też już powoli gdzieś z tyłu głowy siedzi myśl o zmianie. Ale jeszcze trochę......

ziko1983

Cichy, dzięki:) Od dawna chciałem mieć Niro, najlepiej plug-in, ale cena odstraszała. Po wielu wizytach w salonach wybór padł na Golfa Sportsvana, takie coś jak kiedyś Golf Plus. Super auto, przestronne, świetnie wykonane, mimo sieczkarni 1.0 TSI dużo bardziej dynamiczne od Rio. Zamówienie poszło, odbiór koniec maja. Wszystko byłoby pięknie, gdyby mnie nie podkusiło jeszcze raz zabrać Niro plug-in na weekendową jazdę testową. Po przejechaniu najczęściej uczęszczanymi trasami ok. 230 km oddawałem auto ze średnim spalaniem 0.8 l/100 km :):):) Nadmieniam że na dachu domu mam fotowoltaikę, która produkuje więcej prądu, niż obecnie zużywam. Dodatkowo, auto testowe, którym jeździłem, jest teraz dostępne za dość atrakcyjną jak na ten model sumę. Reasumując, Niro 90%, Golf 10%, ale warunkiem koniecznym jest sprzedaż Rio za satysfakcjonującą mnie kwotę. Kubeusz, niestety auta teraz sprzedają się słabo :(

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Z ciekawością przeczytałem Twój post. Podsumowując "odcinek wygrało NIRO" ale kupujesz Golfa?
I tu Cię nie rozumiem ,bo Niro moim prywatnym zdaniem jest lepsze o 7 letniej gwarancji nie wspominając.
Ogólnie to gratuluje tak duuużego skoku z Rio do Golfa lub Niro.
A pytałeś o pozostawienie Rio w rozliczeniu?
Faktycznie już od kilku osób słyszałem że handel autami upadł ;-( ;-(

ziko1983

To nie jest takie proste: :-) Sportsvan został zamówiony przed drugą przejażdżką Niro (pierwsza była w listopadzie ubiegłego roku). Nie została wpłacona żadna zaliczka, w każdej chwili mogę się wycofać. Volkswagen wbrem pozorom ma względem Kii parę plusów: troszkę większe wnętrze, lepsze wykończenie, sporo większy bagażnik, ale przede wszystkim dużo niższą cenę, która dzięki ładowaniu Niro z gniazdka w końcu się zwróci, ale kilka lat to potrwa. Kia zdecydowanie lepiej wygląda, tak jak pisałeś - lepsze warunki gwarancji, mniej skomplikowany silnik (choć zespół napędowy jako całość bardziej), automatyczna skrzynia biegów (dla mnie osobiście najmniejszy plus, lubię jeździć z manualem), a nade wszystko hybrydowy napęd plug-in, którym zabawa sprawia mi ogromną frajdę. To jest taka duża zabawka:) Oczywiście mógłbym kupić Niro w zwyklej hybrydzie, ale uznałem że jak się bawić to się bawić. Spytasz pewnie, czemu w takim razie nie pełny elektryk? Po pierwsze cena, po drugie czas ładowania, po trzecie większa uniwersalność plug-ina. W każdym razie obecnie wszystkie drzwi mam otwarte, choć jak już pisałem, 90% szans jest na to, że jednak będzie Niro, a volkswagena odmówie. Co do sprzedaży Rio, w salonie zaproponowali mi kilka tysięcy mniejszą kwotę od tego, co chciałbym za auto dostać, więc opcja oddania w rozliczeniu odpada. Nie jestem ani tak zdesperowany, ani tak nakręcony na Niro, żeby Ryjka oddać za wszelką cenę, więc może się nawet okazać, że poczekam ze zmianą auta na lepszy pod względem sprzedaży czas. Tyle mojego wywodu. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Co do oddania auta w rozliczeniu to Twój przypadek potwierdza tą smutną regułę zaniżania ceny.
Jak kupowałem RIO to miałem CLIO 3 i też chciałem oddać w rozliczeniu,ale propozycja poniżająca wręcz.
CLIO sprzedałem w ciągu 2 godzin od wrzucenia ogłoszenia na OTOMOTO,jeszcze pod domem stali chętni jak wracałem z jazdy próbnej.
Dla mnie dobrze bo kupujący nie miał argumentów do zbicia ceny. Nie myślałem że Clio tak szybko się sprzeda.Za parę tysięcy mogłem pojeździć komunikacją przez 3 tygodnie jak czekałem na RIO.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Salony zaniżają cenę, bo wiedzą, że klient po pierwsze chce szybko i bezproblemowo pozbyć się starego samochodu, po drugie często nie ma całej gotówki, żeby wyłożyć na nowy, a już się napalił na zakup, więc jest skłonny taniej sprzedać stary, no i po trzecie, bo sami chcą na tym jeszcze zarobić sprzedając przyjęty w rozliczeniu samochód dalej, a pewności nie ma, że klient się na niego znajdzie. Są tacy co są zadowoleni, że pozbyli się problemu i ta niższa cena rekompensuje im wszelkie niedogodności związane ze sprzedażą na własną rękę. A jak pokazuje przykład naszego kolegi ziko1983 nie każdy samochód udaje się sprzedać w dwie godziny.
Moja koleżanka kupowała ostatnio aurisa poleasingowego, wcześniej miała 23 letnie polo w stanie nawet wizualnym mocno nadwyrężonym i jak jej zaproponowali w salonie odkup za 1500 PLN, to ich prawie po rękach całowała z radości. Po prostu każdy ma swoje priorytety i oczekiwania. Wszak stare jak motoryzacja powiedzenie, że kierowca cieszy się z samochodu dwa razy - przy zakupie i przy sprzedaży, nie wzięło się znikąd ;-)

ziko1983

Niestety, obecna sytuacja nie pomaga. Na OLX widzę, że sporo osób ogląda auto, obserwuje, część pobiera telefon, a zadzwoniły 3 (słownie trzy:)). Gdybym, tak jak pisał Zalmen, był napalony na nowy samochód, zjechałbym z ceną i na pewno znalazłoby się więcej chętnych, ale że nie mam ciśnienia, to ogłoszenie pewnie jeszcze trochę będzie wisieć :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda”