W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Dźwięki i drżenie przy 2 tys. obrotów

Kuba1982
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2020, 21:47
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Dźwięki i drżenie przy 2 tys. obrotów

Post autor: Kuba1982 »

Witam. Jestem posiadaczem Kii Rio 1.2 z 2016 roku, kupiona w salonie w 2017. Przebieg obecny 40 tys. km. Od dawna przy przyśpieszaniu na poziomie 2 tys. obrotów występuje ledwo słyszalny acz denerwujący dźwięk. Leciutkie buczenie, rezonans, sam nie wiem jak go nazwać. Dosłownie do 2100 obrotów. Na luzie i gdy auto stoi go nie ma. Na czwórce nie zawsze (30-40 procent przypadków) dochodzi delikatne drżenie drążka zmiany biegów przechodzące na obudowę. Pedał sprzęgła jakby twardszy, potrafi zerwać przy ruszaniu. Czy sprawy są powiązane? Jaka przyczyna? ASO dwa razy stwierdziła, że na komputerze wszystko ok, mechanik prowadził przy mnie, orzekł, że taki urok. Czy ktoś miał coś podobnego albo potrafi zdiagnozować? Z góry dziękuję za pomoc!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”