W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Opony - takie mamy.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Re: Opony - takie mamy.

Post autor: kubeusz77 »

Polski Navigator. Nie mam uwag,jeżdżą,hamują nie hałasują. Dobra cena

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Re: Opony - takie mamy.

Post autor: Ari93 »

Dziewczynie do Astry G zamówiliśmy po wakacjach Nokiany Weatherproof 185/65 R 15 88T, mówi że jest super. Przez pewne problemy fabryczne z oponą wyszło tak że dodatkowe dwie nowe sztuki wylądowały u mnie na przedniej osi a z tyłu zostały stare zimowe Dębice na które kiedyś na forum już narzekałem.
No i teraz... jest super :D :P
Jeśli o szczegóły; przede wszystkim jest ciszej i to znacznie, z tyłu szumi/huczy tak że jadąc z wyłączonym radiem nie wiem czy to opony czy łożyska. Oczywiście nie ma tragedii ale bardzo wyraźnie słychać różnice pomiędzy przednią a tylną osią. Druga sprawa to oczywiście przyczepność... dodam tylko że mieszkam ma północy i śniegu te opony nie widziały w ogóle więc doświadczenie mam tylko po jeździe na suchej, mokrej nawierzchni oraz w deszczu. Tutaj generalnie jest... no super ;) Jeżdżę dosyć agresywnie i żwawo i opony mnie tak w skrócie nie zawiodły, trudno zamielić kołami przy ruszaniu oraz trzeba całkiem solidnie wdepnąć hamulec żeby opony się oślizgnęły i musiał wkroczyć ABS. Moim zdaniem bardzo dobre opony jak na takie do d... zimy jakie ostatnio mamy i pewnie będziemy mieli w następnych latach, przez dostosowanie ich do jazdy również latem myślę że znacznie lepiej się w takich warunkach sprawują niż opony zimowe nie mówiąc o tym że na pewno znacznie wolniej się zużywają.

Jako że temat ogólny to myślę że czas coś napisać o tylnej osi... w skrócie; TRAGEDIA. Odradzam absolutnie wszystkim wymiany opon tylko z przodu, jest to skrajnie niebezpieczne i grozi... no chyba w szczególnych przypadkach nawet śmiercią. Auto na rondach potrafi letać bokiem jak rasowa beemka kierowana przez "sebixa". Aby wprowadzić auto w poślizg często wystarczy tylko i wyłącznie dodanie i odjęcie gazu... w przednionapędowym raptem 100 konnym aucie :!: nie mówiąc o "szarpnięciu" kierownicą albo nawet hamulcem ręcznym; tego nawet nie próbowałem. Ja to oczywiście traktuje jako formę zabawy, ostatnimi dniami/tygodniami w sumie było spokojnie ale generalnie często ESP po kilka razy dziennie musiało mi pomagać wyjść z poślizgu i całkiem dobrze mu to szło :P minus "zabawy" taki że często gaz odcina przez co prawie zawsze nie miałem możliwości "wyprowadzenia" auta z poślizgu. Miałem chyba 2 nieśmiałe próby "driftowania" z wyłączonym ESP ale... za bardzo się boje że tyłek wypuszczę za daleko i wyląduje w najlepszym przypadku przodem ku środku ronda. Zabawy z rondami odbywały się oczywiście wieczorami na pustej drodze i okolicy chociaż kilka razy zarzuciło mną niespodziewanie w obecności innych kierowców... no trudno.
Problem tej zabawy jest taki że ja wiem jako tako gdzie jest ten graniczny moment wytrzymałości tylnych opon ale taki typowy Nowak już nie, jeśli dojdzie do jakiejś krytycznej sytuacji na drodze to leci jak na lodzie i tu bym nie liczył że ESP uratuje sytuacje. Nawet podczas niezbyt mocnego hamowania i skręcania czułem że tyłek mi się próbuje odkleić od drogi, mocniejsze wciśnięcie hamulca skończyło by się najpewniej zatrzymaniem auta w poprzek drogi i absolutnie nie wykluczałbym opcji z rowem jeśli prędkość była by większa.

Wracając do tematu, wiele osób chwali sobie Micheliny CrossClimate, nawet na naszym forum są takie osoby. Też o tych oponach myślałem ale były one znacznie droższe od tych Nokianów a wg teoretycznych parametrów wcale nie gorsze także trafiło na Nokiany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”