Schodzi LAK z reflektorów (brak uszkodzeń mechanicznych ).
Autor Wiadomość
 Artur 

Informacje
Wyposażenie: L 2015
Silnik: 1,4
Przebieg: 27000
Kolor: srebrny
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2018-05-29, 14:47   Schodzi LAK z reflektorów (brak uszkodzeń mechanicznych ).

Zgłaszając sprawę w serwisie na dzień dobry zostałem poinformowany iż taka usterka nie zostanie naprawiona – moje pytanie brzmi dlaczego? Skoro auto jest objęte 7 letnia gwarancją a lamy przednie, czy w ogóle reflektory, nie są „wyłączone” z 7 letniej gwarancji... Zgłoszenie zostało przyjęte. Po tygodniu zostałem poinformowany telefonicznie iż serwis może tylko wypolerować reflektory, polerowanie miało polegać na mechanicznym zdrapaniu resztek laku, i tyle! Skandal! Na pytanie czy reflektory zostaną pokryte lakierem bezbarwnym odpowiedz była jedna…
„centrala nie zgodziła się na lakierowanie, nie ma możliwości wykonania takiej usługi u nas.” W takiej sytuacji poprosiłem serwis aby wystosował do „centrali Kia” pismo o wymianę gwarancyjną całych reflektorów. Czekam...

Mój przypadek nie jest odosobniony i takie naprawy były i są usuwane w ramach gwarancji…
Przykład: http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?t=3660

Pytanie czy któryś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i czy został on naprawiony/usunięty?

patryczek1979 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4
Przebieg: 9000
Kolor: wendy brown
Tapicerka: jasna
Typ nadwozia: hatchback 5d
 #2  Wysłany: 2018-05-29, 15:03   

mi też schodził lakier bezbarwny,w serwisie próbowali mi wmówić że to podczas mycia samochodu szoruje szczotka po reflektorze i to dla tego,a ponadto parowały mi ledy,przez pół roku nękałem;) serwis,oparło sie o rzeczoznawce pzm,i w koncu wymienili reflektory a tak to opisali w meilu:Dzień Dobry

Po konsultacji KMP i wysłaniu wniosku o wymiana lamp przednich w polityce dobrej woli uzyskaliśmy zgodę na wymianę, ale potrzebujemy kilku danych a mianowicie przebiegu auta oraz nr vin ( skan lub zdjęcie dowodu rejestracyjnego ).Czekamy na dokumenty.Pozdrawiam

kerimek1 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1,2
 #3  Wysłany: 2018-05-31, 10:30   

Też mi schodził (po 5 latach), podjechałem do ASO i bez problemu zamówili nowe i wymienili - aż się zdziwiłem, bo wcześniej miałem problemy aby poprawili nienasmarowany wysprzęglik. Ogólnie kia ma problemy z przyznawaniem się do błędów, jednak wychodzi na to, że problem z reflektorami jest powszechny więc w razie czego rzeczoznawca - dadzą nowe światła i zapłacą za ekspertyzę

Artur 

Informacje
Wyposażenie: L 2015
Silnik: 1,4
Przebieg: 27000
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #4  Wysłany: 2018-06-04, 20:03   

Cześć! Nie czekałem na odpowiedz centrali! Dwa dni po moim ostatnim poście, napisałem pismo do importera KIA (e-mail) aby ustosunkowali się na piśmie do wcześniejszej odmowy serwisu. Dziś dostałem informację z serwisu: "Wymienimy reflektory za 2-3 dni jak dostaniemy przesyłkę. Wtedy skontaktujemy się ponownie i ustalimy dogodny termin wymiany." Jednak gwarancja działa! Dziękuje wszystkim Tym którzy zechcieli opisać swoje przejścia w tym temacie... Nie ukrywam że wasze wypowiedzi mogły przyczynić się pozytywnego rozpatrzenia mojej skargi/zażalenia do gwaranta. Dziękuję!

lukaszzd 

Informacje
Wyposażenie: M + klimatyzacja
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 15600
Kolor: Space Blue
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #5  Wysłany: 2018-06-14, 17:49   

U mnie załatwienie sprawy trwało 1,5 m-c )okres urlopowy w zeszłym roku). Na początku zrobili zdjęcia ale nie było to widoczne na nich więc zaprosili mnie do salonu aby kierownik obejrzał. Po rekonesansie zakwalifikował lampę do wymiany.

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje