Czujniki ciśnienia w oponach.
Autor Wiadomość
 widlak 
widlak

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,4 Benzyna
Przebieg: 500
Kolor: Grafit
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #46  Wysłany: 2015-02-12, 17:07   

Ja odbierałem w styczniu ryjka ,który był zamówiony w listopadzie,wyjechałem na letnich z salonu i pojechałem do znajomego wulkanizatora na wymianę oponek na zimówki,okazało się że nie ma w żadnym kole czujników,kontrolka żadna nie świeciła ,ale znajomy zauważył że było coś robione przy kołach bo były nietypowe ciężarki. na pewno je zdemontowali ,co wy na to?

dzidek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: Panda 1,2 2009,Berlingo 1,4 2013
 #47  Wysłany: 2015-02-12, 17:57   

O kurde, muszę sprawdzić u siebie bo również odebrałem w połowie stycznia i mówili, że czujniki są !

Tomek44 

Informacje
Silnik: 1,4
Przebieg: 54
Kolor: grafit
Typ nadwozia: 5d
 #48  Wysłany: 2015-02-13, 13:43   

widlak napisał/a:
Ja odbierałem w styczniu ryjka ,który był zamówiony w listopadzie,wyjechałem na letnich z salonu i pojechałem do znajomego wulkanizatora na wymianę oponek na zimówki,okazało się że nie ma w żadnym kole czujników,kontrolka żadna nie świeciła ,ale znajomy zauważył że było coś robione przy kołach bo były nietypowe ciężarki. na pewno je zdemontowali ,co wy na to?

Wszystkie auta sprzedawane po 1 listopada 2014 roku na terenie UE muszą mieć czujniki. Wentyle z czujnikami są aluminiowe zamiast gumowe - po tym można sprawdzić obecność czujników w kołach. Może podmienili Ci gdzieś całe koła? Sprawdź na felgach jaka jest ich data produkcji, na oponach też jest miesiąc i rok produkcji.

widlak 
widlak

Informacje
 #49  Wysłany: 2015-02-13, 18:50   

Wiesz nawet nie zwróciłem uwagi na daty opon i felg, ale wentyle na pewno były gumowe, no i te ciężarki o których pisałem , ale jak sprawdzę to dam znać,sam jestem ciekawy. ???

widlak 
widlak

Informacje
 #50  Wysłany: 2015-02-24, 19:30   

Sprawdziłem w końcu datę na oponach wychodzi na to że to jest 35 tydzień 2014r. Ciekawe ale mi się wydaje że faktycznie zdemontowali te czujniki.

DOGI86 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.2 dohc cvvt
Przebieg: 22000
Kolor: white
Pakiety: LPG
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: 4 D
 #51  Wysłany: 2015-03-04, 20:36   

dzisiaj wykonałem mały test przed założeniem letnich kół bo naprawdę nie chciałbym jeździć z zapaloną kontrolką zaklejoną taśmą klejącą a z drugiej strony nie chciałbym wydawać ponad 1000zł na jakiś drugi komplet czujniczków które są tak na prawdę "widzi mi się" ekologów....

Auto poszło na podnośnik- koła zostały wyniesione hen daleko, auto odpalone, i rozkulane i co?

I nic zero zapalonej kontrolki z TPMSu.......

Podejrzewam że na 99% ten nasz wspaniały system działa na takiej zasadzie że jak się coś dzieje ( czyt. za małe, za duże ciśnienie, słaba bateria czujnika) wtedy wysyła sygnał do centralki która wywala nam błąd na zegarach, a dopóki nic się nie dzieje lub czujników poprostu nie ma ( nie ma czynnika inicjującego błąd)- to i nie ma problemu z zapaloną kontrolką TPMSu ;-)

Tak więc myślę że właściciele ryjówek po listopadzie 2014 mogą spać spokojnie po zmianie kół na letnie- inne bez badziewiackich ekologicznych gadżetów :D

W przyszłym tygodniu ma się zrobić już ciepło -więc czas powoli zakładać letnie obuwie :cool:

Churek 

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 204020
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Fiat Panda
 #52  Wysłany: 2015-03-04, 20:40   

DOGI86 napisał/a:
Tak więc myślę że właściciele ryjówek po listopadzie 2014 mogą spać spokojnie po zmianie kół na letnie- inne bez badziewiackich ekologicznych gadżetów

I to jest dobra wiadomość. Żadne czujniki nie zastąpią zdrowego rozsądku i myślenia.
--------------------
Pozdrawiam
Churek

marder 

Informacje
Silnik: 1.4 benzyna
Przebieg: 8000
 #53  Wysłany: 2015-03-04, 23:21   

DOGI86 napisał/a:
W przyszłym tygodniu ma się zrobić już ciepło -więc czas powoli zakładać letnie obuwie

Wrzuć zdjęcia, jak już będzie siedziała na tych 18-tkach :-)
--------------------
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

Rafi 
Rafi

Informacje
Wyposażenie: XL + czujniki
Silnik: 1.2
Przebieg: 27000
Kolor: Brązowy
Tapicerka: Beżowa
Typ nadwozia: 5 d
Inne auto / jakie?: Opel Corsa
 #54  Wysłany: 2015-03-05, 09:02   

DOGI86 napisał/a:
Auto poszło na podnośnik- koła zostały wyniesione hen daleko, auto odpalone, i rozkulane i co?

Pytanie: Czy kontrolka (po przekręceniu kluczyka) od czujników ciśnienia się zapaliła i zgasła tak jakby nadal były czujniki w kołach?

Wcześniej ktoś pisał, że kontrolka zapaliła mu się dopiero na drugi dzień po zmianie kół.
--------------------
Rafi

DOGI86 

Informacje
Silnik: 1.2 dohc cvvt
Przebieg: 22000
Kolor: white
Pakiety: LPG
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: 4 D
 #55  Wysłany: 2015-03-05, 13:56   

Rafi napisał/a:
DOGI86 napisał/a:

Pytanie: Czy kontrolka (po przekręceniu kluczyka) od czujników ciśnienia się zapaliła i zgasła tak jakby nadal były czujniki w kołach?

Wcześniej ktoś pisał, że kontrolka zapaliła mu się dopiero na drugi dzień po zmianie kół.

Tak kontrolka zapaliła się i zgasła jakby wszystko było wporządku

Sokar11 

Informacje
Silnik: 1,25
Kolor: Biały
Pakiety: ACN
Typ nadwozia: Sedan
 #56  Wysłany: 2015-04-26, 09:20   

Witam.
Zmieniłem koła na aluski już ponad miesiąc temu i kontrolka do dziś nie pali sie ciągle sygnalizując braku czujników. Na pewno czujniki działały bo w zimę przy dużych mrozach ja spadło ciśnienie do 1.9 to sie zaświeciła i dopuki nie dopompowałem kół cały czas sygnalizowała problem.

PERWI 
PERWI

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1400
Kolor: black aurora
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: jest tego trochę
 #57  Wysłany: 2015-09-13, 12:06   

Wymieniłem fabryczne 15 z czujnikami na fabryczne 17 bez czujników i puki koła z czujnikami były w bagażniku wszysto było ok (kontrolka się nie świeciła),ale gdy koła wyjąłem z bagaźnika i zostawiłem w garaźu kontrolka zaświeciła po ok 200 metrach. Po kaźdym uruchomieniu samochodu kontrolka miga przez parę sekund ,a potem świeci się na stałe.

lukaszzd 

Informacje
Wyposażenie: M + klimatyzacja
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 15600
Kolor: Space Blue
 #58  Wysłany: 2015-10-14, 17:58   

Stało się moja Riana poszła na wymianę opon, siedzę na poczekalni i przychodzi facet ze złymi nowinami uszkodziliśmy Panu czujnik i pokazuje zmiażdżoną czujkę. Konkretnie ją roz....li. Dogadałem się z warsztatem że będą sami próbować poszukać nową czujkę i wymienić. W przeciwnym wypadku podadzą mi numer polisy mam oświadczenie i będę likwidował szkodę z ich ubezpieczenia. Zadzwoniłem do ASO i podali mi cenę: komplet 800 PLN czujek, na moje pytanie ile jedna Pan zapytał o VIN i odpowiedział 453 PLN szt. brutto + 150 PLN brutto kalibracja + wymiana.
Może ktoś wie jak później sprawdzić czy na pewno dobrą i działającą czujkę zamontowali? Teraz przejechałem kilka kilometrów bez i żadnej reakcji kontrolka się nie zapala.

Stwierdzili że na 10 lat stażu pracownika zdarzyło się coś takiego w jego historii po raz drugi.

czerwo 

Informacje
Silnik: 1.2
Przebieg: 140000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #59  Wysłany: 2015-10-14, 19:30   

Patrząc na dokumentację serwisową to są tam zrzuty z programu podczas parowania opon, więc wygląda na to, że tylko tam widać.

lukaszzd 

Informacje
Wyposażenie: M + klimatyzacja
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 15600
Kolor: Space Blue
 #60  Wysłany: 2015-10-14, 20:30   

Przejechałem kilka kilometrów i wkońcu zapaliła się kontrolka od ciśnienia opon tak więc po ich interwencji powinna zgasnąć. Ostatni raz wymieniam opony poza serwisem KIA tam by przynajmniej wymienili a tutaj teraz musze czekać co ustalą i czy nie będzie trzeba kożystać z ich ubezpieczenia.

Jedno mnie zastanawia co się stanie z tymi czujnikami gdy złapie gume, pewnie ulegnie zniszczeniu.

Odpowiedz do tematu Strona 4 z 9 
Zasady Postowania Opcje