Forum Kia Rio - Klub Polska
» Kia Rio, III generacja (UB; 2011-2017) » Zalety i wady

Zalety i wady Kia rio
Autor Wiadomość
 Sevotharte 

Informacje
 #1  Wysłany: 2014-07-22, 17:14   Zalety i wady Kia rio

Witam serdecznie :).

Od dwóch tygodni ciągle zastanawiam się nad kupnem nowego samochodu. Wpadły mi do ręki dwa modele, które ciągle między sobą porównuję i nie mogę się zdecydować. Mam tu na myśli:

Kia Rio oraz Opel Corsa.

Oba z silnikiem 1.4 (Opel 100KM, Rio 109KM).

Prosiłbym użytkowników modelu Kia Rio o wypowiedź - jakie są zalety tego samochodu, czym wyróżnia się na rynku :).

f0ku5 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Przebieg: 65000
Kolor: Czerwony
Pakiety: Alarm + Klima
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5D
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2014-07-22, 17:21   

Opel to General Motors, wiec generalnie trzymaj sie z daleka.
Kupuj Rio, bedzie kolejna osoba do spotow! ;)

Tomash 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: -
Tapicerka: DCM beżowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #3  Wysłany: 2014-07-22, 17:30   

Poza tym, Corsa jeszcze w tym roku doczeka sie nastepcy, wiec tak jakby kupujesz stary samochód.
--------------------
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Sevotharte 

Informacje
 #4  Wysłany: 2014-07-22, 17:42   

Zaskakuje mnie to, że w Kia Rio dostajemy tak dużo: wszystkie systemy wspomagania, połączenie bluetooth, przestrzeń - a porównując z Oplem, tam za wszystkie systemy wspomagania (ESP, HAC, bluetooth - trzeba dodatkowo słono zapłacić). Gdy były jeszcze mistrzostwa przegapiłem moment bo była jeszcze tańsza o wartość klimy...

Da się odczuć jakość plastików w czasie normalnego użytkowania? Co polecacie dobrać w swoim Rio. Fajną opcją jest ogrzewanie przedniej szyby (ale to tylko w wersji XL).

Pytanie - czy w Kia Rio jest możliwość zamontowania bagażnika dachowego (relingi)?

czerwo 

Informacje
Przebieg: 140000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
 #5  Wysłany: 2014-07-22, 18:47   

Ja słyszę plastiki tylko w momencie wsiadania do bardzo gorącego auta (środek lata stoi w słońcu) włączam klimę i po pewnym czasie co jakiś czas słychać pracujący plastik, jak się auto wychłodzi jest cisza. Nie mam do niego zupełnie żadnych zastrzeżeń jedyna słaba rzecz to skórzana kierownica schodzi z niej lakier... .
Relingów się nie da, jedynie poprzeczki. Niestety brak oryginalnych mocowań więc łapy wchodzą pod uszczelkę drzwiową

sadam 

Informacje
 #6  Wysłany: 2014-07-22, 19:58   

Gdy Ojciec kupował kijankę, też oglądał Corsę - odpadła (między innymi) po porównaniu mas własnych - różnica ok 100kg. Czyli codziennie wozimy dodatkowego pasażera:)

Cichy 
Piotrek

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 45000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #7  Wysłany: 2014-07-22, 19:59   

Ja tylko powiem że na swoje Rio nie narzekam i szczerze, nie chciałbym żadnego innego auta z tego segmentu. (ale prawda jest taka, że człowiek nie ma porównania)
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

mariuszcomix 
mariuszcomix

Informacje
Wyposażenie: M+klima
Przebieg: 27000
Kolor: stalowy
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: hatchback
 #8  Wysłany: 2014-07-23, 17:44   

Tu nawet nie chodzi o przechwalanie Rio ale fakt jest taki że Corsa to żaden rywal, jak dla mnie auto masakra. Nie umywa się do Rio i jak ktoś już wspomniał zaraz będzie nowy model i będzie frustracja jak nic.

krzysztofek 
Szerokości :)

Informacje
Silnik: 1,4
Przebieg: 34500
Kolor: bright silver
Tapicerka: ciemna jednotonowa
Inne auto / jakie?: pełegot :P 206
 #9  Wysłany: 2014-07-24, 20:53   

Kolego co do plastików to we wszystkich autach są jednakowe tak samo się rysują tak samo zbierają kurz i tak samo skrzypią miałem seata toledo III auto w dniu zakupu kosztowało z tym wyposażeniem co miałem ok 100tys zł i plastiki tak strasznie skrzypiały zwłaszcza w mróz że myślałem że mi kokpit na kolana spadnie. Blacha we wszystkich taka sama (papierowa) rdzewieje tak samo, ale boli bardziej jak rdzewieje w aucie o 20-30% droższym :P Mam znajomego w serwisie opla/chewroleta i on powiedział tak że chevrolety zostały wycofane z Europy bo były za dobre na 10sprzedanych reklamacja była na 1 a ople cały czas coś czasem pierdoły ale w większości przypadków cos poważnego. U mnie na gwarancji nie dawno zmieniono trzecie światło stop bo przeciekało i na razie na tym koniec wiem 4500km co to za przebieg ale kolega z serwisu opla mówił mi o przypadku astry która po 1000 km wróciła na lawecie z pękniętym blokiem silnika żadnego zderzenia czy kolizji nie miała ot kobieta zapaliła rano i po 2 km auto stanęło coś walnęło i koniec. Nie gloryfikuje tu KIA bo nie ma aut doskonałych, ale jak sam zauważyłeś mają bogate wyposażenie i sa tańsze od opla nie powiem już o VW czy Audi. Prawda jest taka że era aut które przetrwają wiele i długo i naprawisz je sobie sam pod domem skończyła się z rokiem 2000 teraz wsio jednakie a skoro jednakie to po co przepłacać?? :)

Gruby 
Gruby

Informacje
Wyposażenie: XL
Przebieg: 1
Inne auto / jakie?: Corsa C
 #10  Wysłany: 2014-07-24, 22:05   

Corsa to już nie to samo auto!!! Miałem dwie CB i jedną CC. Corsa D to już jest badziew, a ta nowa E już całkiem odbiega od szablonu. Kupuj RIO:)
Ja już sobie dawno powiedziałem, że nigdy nowego Opla- za duże pieniądze, za zbyt kiepską jakość.

wnuczak 

Informacje
Przebieg: 845000
Kolor: Platinum Graphite
Pakiety: Czujniki cofania
Tapicerka: DCM - Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: Forest'00/VW Golf III'96/Honda Varadero 125
 #11  Wysłany: 2014-07-25, 05:20   

...żadnych opli... moje firma jako koncern ma umowe z GM na pół Europy i masa Astr, Cors i Insigni jeżdzi... w Astrach w pierwszych dwóch altach padają turbiny, skrzynie biegów, pękają bloki silnika... w Corsach kłopoty z chłodzeniem, klimatyzacją, wyposażeniem el... Insignie....elektronika, trubiny...
pękam ze śmiechu za każdym razem jak widze reklame i słysze "...śniło mi się ze moja astra sie zepsuła... przecież to niemożliwe..." ;-) ))

greey 

Informacje
Przebieg: 30000
Kolor: Grafitowy
Pakiety: Stylistyczny, czujniki tył
Tapicerka: black
Typ nadwozia: hatchback 5d
 #12  Wysłany: 2014-07-25, 13:56   

Ja to bym brała Kię nawet za zam wygląd zwenętrzny :D dużo ładniejsza od corsy..zwraca uwagę na drodze..corsa szału nie robi.
--------------------

mariuszcomix 
mariuszcomix

Informacje
Wyposażenie: M+klima
Przebieg: 27000
Kolor: stalowy
Typ nadwozia: hatchback
 #13  Wysłany: 2014-07-25, 14:24   

Ewentualnie ciekawie wygląda jeszcze Clio ale ciasno w środku, auto do jazdy najlepiej dla 2 osób(nie za dużych bo można się ramionami poobcierać;p). Auto nie jest w stanie nawet udać auta rodzinnego co w Rio można by zrobić ale spełniwszy kilka takich warunków wydaje się być ciekawą opcją dla singli, studentów czy na dojazdy do pracy.
W zestawieniu z Rio jednak przegrywa na starcie silnikiem i ilością miejsca w środku.

Gruby 
Gruby

Informacje
Przebieg: 1
Inne auto / jakie?: Corsa C
 #14  Wysłany: 2014-07-25, 17:52   

Co do Clio to mam opinie dwóch niezależnych znajomych którzy kupili nowe samochody i spalanie jest bardzo mocno przekłamane - nawet do 3 litrów.

Adi 

Informacje
Wyposażenie: wersja L
Przebieg: 61000
Kolor: biały
Typ nadwozia: sedan
 #15  Wysłany: 2014-07-26, 15:35   

Majac do wyboru Opla i Kie wybieram Kie i Ty tez tak zrob.
--------------------

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 9 
Zasady Postowania Opcje