W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wybór. Hyundai i30 vs Kia Niro.

Dyskusja na temat innych marek, oraz dyskusja o innych modelach Kia.
waski89

Post autor: waski89 »

Nowy ceed to pewnie bedzie standardowo to samo co nowe i30, pytalem w salonie to gama silnikow identyczna wiec roznica bedzie tylko w znaczku firmy i wygladzie zewnetrznym standardowo

Ta nowa venga najbrzydsza juz nie jest ale zonie nie przypadla do gustu.

Soul byl od dluzszego czasu naszym wyborem nr 1 jak gdzies jechalismy to zawsze sobie pokazywalismy : patrz, jedzie soul😜 niestety, kia nie ma juz tego modelu w ofercie😞 pewnie sie slabo sprzedawal, za duzo tego nie jezdzi, przynajmniej po polskich drogach.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Soul wycofany?
Ostatnio widziałem Soul na A1 po lifcie.
Miał zupełnie inne światła trochę inną tylną klapę i w środku też jakby inaczej.
To mnie zasmuciłeś :-/

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Bierz I30. Weź słabsze wyposażenie, ale mocniejszy silnik, moja subiektywna rada. :-) Ta Stonic pewnie zastąpi Soula.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Ale Niro jest ładniejsze i chyba większe.
I chyba w automacie-do miasta bezcenne
Ja stawiam na Niro.
Wstrzymaj się jeszcze ,mamy wrzesień jeszcze 3 miesiące zaczną się wyprzedaże i kupisz Niro taniej.

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Soul i Pulsar wycofane z Polski - Soul do Stonic ma go zastąpić, a pulsar bo był za drogi...

Ja bym poczekał na wyprzedaże, z pewnością da się coś urwać.

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Ja również jestem za Niro. Taki nieduży SUV porównywalnej wielkości jak Venga. Może będzie ciut mniej pakowny, ale jak dla mnie wygląda bajecznie. :D

waski89

Niro ladne, powiem tez po jezdzie probnej ze calkoem calkiem sie tym jedzie chociaz noe jestem jeszcze przyzwyczajony do automatu. Mozliwe ze bedzie taniej przy wyprzedazy mysl nieglupia chociaz tych egzemplarzy w Polsce tez na lekarstwo, w Krakowie w tym momencie caly jeden egzemplarz i to jako testowy, sprzedaja z przebiegiem 6000 z hakiem tylko dlaczego srebrny😒 a poza tym kednym to nawet nie bylo jak to auto obejrzec takze jestem ciekawy jak szybko pojdzie te kilka egzemplarzy no ale mysl jakas jest.

Z ta stonic mam watpliwosci bo blizniak hyundaia bedzie z mocnymi silnikami a stonic ma byc z 1.0 t-gdi czyli do roxpadniecia sie przy 200tys. i wolnossace 1.2 i 1.4😮 ok 1.4 w ceedzie czy i30 gdzie wazy to niecale 1200 to jeszcze jak Cie moge, ale do stonica prawie poltora tonowego to soboe nie wyobrazam noe mowiac juz o 1.2 .

Wlasnie jesli chodzi o i30 to silnik 1.4 zwykly to wybralem z rozmyslem, ogolnie jak jedzie jakis zawalidroga a mozna pojechac szybciej to mozecie zakladac ze wlasnie jade ja, slucham muzyki i sie nie spieszac nigdzie relaksuje😉 co prawda do wyprzedzania fajnie miec cos mocniejszego ale o silniku 1.4 juz co niecos wiem, nowe 1.4 t-gdi to calkiem nowy silnik takze nie wiadomo jak z trwaloscia i czy noe okaze sie niewypalem, nie lubie byc krolikiem doswiadczalnym

Za koreancami i japonczykami rozgladam sie wlasnie dlatego ze mozna zlazesc jeszcze silniki bez downsizingu chociaz i tutaj coraz trudniej ostatnio. Myslalem przez chwile o mazdzie cx 3 bo ma naprawde genialne silniki ale wielkosc stonica czy captura za ponad 80tys. w normalnej wersji to troszke przyduzo. Zeby bylo chociaz wiecej miejsca z tylu ale niestety mazda przy modelach 3 i cx 3 zdecydowabie nie zacheca do zajmowania miejsca z tylu. Ogolnie ciezko sie szuka czegos fajnego do jezdzenia bo wszystko ma jakies ale😉

piotr900

Post autor: piotr900 »

A nie myślałeś nad Sportage?

waski89

Myśleć nad Sportage to owszem, myślałem :) żonie podobało się stare Sportage ale jeśli chodzi o nowe, ciężko przebić argumentacje żony: nie chce go, jest brzydki, stary był ładny. Jakbym tylko ja wybierał to auto, sprawa byłaby delikatnie prostsza ;-)

Rafael

waski89 pisze:Myśleć nad Sportage to owszem, myślałem :) żonie podobało się stare Sportage ale jeśli chodzi o nowe, ciężko przebić argumentacje żony: nie chce go, jest brzydki, stary był ładny. Jakbym tylko ja wybierał to auto, sprawa byłaby delikatnie prostsza
Mi również się podoba bardziej poprzednia generacja Sportage. Zwłaszcza w wersji Business Line z ciemną podsufitką i dużą nawigacją. Ta nowa generacja przypomina mi Porsche Cayenne (wygląd świateł z przodu). :P

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

To akurat Hyundai swoim Tucsonem przebija Kia.
Sportage jest po prostu brzydsze .

waski89

Hm... Poczytalem troche fora z UK i wychodzi na to ze Niro przynajmnoej w swojej pierwszej wersji ma sporo problemow. U nas na forach nie idzie nic wyczytac bo malo tych aut jezdzi, w testach wszystko ok. Wchodze tam i juz w co drugim tescie nawet krotkim do 1500 mil problemy typu rozladowana bateria albo auto nie chce odpalic hm... Sporo osob wypadania zaplonow, szarpanie, kilku osobom wymieniali samochod na nowy bo nie szlo dojsc do powodow usterek a auto zamiast jezdzic praktycznie od nowosci stalo w aso. No i przerozne awarie elektryki. I to wszystko w kia niro I, teraz szybko na rynek wyszla druga wersja gdzie podejrzewam ze w zwiazku z awariami poprzedniej wersji sporo zmienili, tylko ciekawe czy teraz juz zrobili to porzadnie. Chyba ze wszystkie wadliwe egzemplarze poszly do UK a polskie chodza bez zarzutu😄 hybryda jest na tyle prosta ze chcialbym zeby to chodzilo bez awarii kolo 300tys. Mniej wiecej tyle powinna wytrzymac bateria. Jak sie naczytalem to nie wiem czy KIA na tyle ogarnela hybrydy ze faktycznie to auto bedzie tak przyjemne w eksploatacji jak hybrydy toyoty. Albo za duzo czytam po prostu😉

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Jak hybryda, to tylko toyota, dwójka moich kumpli katuje priusy toyoty na taksówkach i zero awarii. Jeden do tego założył nawet gaz i też zero awarii.

Rafael

No to trochę mnie zaskoczyłeś odnośnie Niro z napędem hybrydowym. Faktycznie ciężka sprawa do przemyślenia bo z jednej strony fajne auto, a z drugiej hybryda z problemami jakby ruski elektryk wszystko robił. Co do jednego to masz rację - Toyota jest bezkonkurencyjna ze swoimi hybrydami.

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Ale zwróćcie uwagę, że Toyota robi Priusy już ponad 20 lat, a Hyundai/Kia nadrobiły te zaległości w zaledwie kilka lat. Jasne, że przy takim stopniu skomplikowania auta muszą wychodzić choroby wieku dziecięcego. Ale myślę, że przy takim tempie rozwoju niedługo przegonią Toyotę w kwestii hybryd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”