W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Mycie auta zimą

Jak dbacie o Wasze auta, jakich środków używacie, itp.
Awatar użytkownika
grzesieksz7

Mycie auta zimą

Post autor: grzesieksz7 »

Witam, jako że zima nadciąga, a autko ma dopiero dwa miesiące, zastanawiam się co robić, by sól drogowa szkodziła jak najmniej? Myć co tydzień? Czy rzadziej, żeby się sól nie rozpuszczała? Dodam, że jestem w Holandii, tu nie ma tak, że przez dzień mróz trzyma, tylko na minus w nocy, a dodatnia temperatura w dzień. Jak ma być koło 0 stopni, to drogowcy sypią sola na potęgę, bo tutaj mało kto jeździ na zimowych gumach, tylko letnie, lub wielosezonowe.
Drugie pytanie, to czym zabezpieczacie uszczelki w drzwiach przed przymarzaniem?
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 09:34 przez grzesieksz7, łącznie zmieniany 1 raz.

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

NA uszczelki sztyft lub silikon w sprayu.

A jak jest dużo soli, to najlepiej po prostu ja zmywac z karoserii przy dodatniej temperaturze.

Na pewno też warto dobrze nawoskowac lakier.

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Podstawa to silikon na uszczelki i twardy wosk na lakier. Moje Rijówki jutro idą na kładzenie twardego wosku z gwarancją na 6 m-cy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka aut”