W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Dolewanie denaturatu do benzyny - Wasze opinie.

KsmVip

Dolewanie denaturatu do benzyny - Wasze opinie.

Post autor: KsmVip »

Jak w temacie. Co o tym sądzicie? Jest taka potrzeba, zwłaszcza teraz zimą? I najważniejsze: czy bardziej to pomoże czy zaszkodzi?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 11:26 przez KsmVip, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lukaszzd

Post autor: lukaszzd »

Przepuść go wcześniej przez chleb :)

Chyba nie ma potrzeby przy naszym paliwie dolewania dodatków do paliwa to nie te czasy.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Jeśli chcesz spróbować uszkodzić coś, np. katalizator to myślę, że możesz śmiało wlać. :P

A tak na poważnie to nie ma takiej potrzeby. Paliwo nie zamarznie w baku, proponuję nie jeździć na rezerwie i wszystko będzie w porządku.

czerwo

Post autor: czerwo »

Serwis dolewa dodatek do paliwa na przeglądach a przynajmniej tak wynika z karty serwisowej.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Lać zawsze do pełna, nie jeździć na rezerwie i nie ma tematu.

Dinks to się lało do malucha za PRLU jak w benzynie była cała tablica Medelejewa z H2O włącznie :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

H2O nie jest częścią tablicy Mendelejewa :P
A swoją droga to ja nie wiem skąd ludzie biorą takie pomysły?
W paliwie mamy już bioetanol, więc niby to samo co denaturat, ale z jedną tylko różnicą - bioetanol to etanol odwodniony o mocy >99%, a do wytwarzania denaturatu używany jest etanol rektyfikowany, czyli <95%, te pozostałe 5% stanowi woda, z którą etanol tworzy azeotrop.
Tak więc drodzy dodawacze denaturatu do benzyny, dolewacie sobie do baku wody. A konkretnie jej >5% roztworu w etanolu. Zastanówcie się więc czy na prawdę warto?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

zalmen3 pisze:H2O nie jest częścią tablicy Mendelejewa
To taki sarkazm był :P

Ja podejrzewam, że najwięcej wody w baku powstaje z tytułu skraplania się pary wodnej jak się jeździ w zimę z prawie pustym przez długi czas.

Tak jak pisałem lać do pełna i jeździć.

Dodatki to można by było lać jakby ktoś chciał jeździć na niesprzedawanej już "niebieskiej" benzynie o bardzo marnej jakości :cool:

Matko - przypomniało mi się: niebieska, zielona i żółta - trzy rodzaje benzyny z PRL'u :D Poczułem się staro ha ha ha ha :D
Pozdrawiam
Churek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”