W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Sprzęgło.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Kolega niedzisiejszy miał rację. ASO również potwierdziło, że wszystko jest ok i bez mojej podpowiedzi stwierdziło, że jest to właśnie tłumik drgań na tarczy sprzęgłowej. Zapytałem również dlaczego wymienili sprzęgło na nowe. Odpowiedzieli mi, że była wadliwa seria sprzęgła i takowe miałem zamontowane. Wada polegała na dziwnych odgłosach przy ruszaniu z biegu wstecznego. U mnie to nie występowało, ale często do 1 przeglądu taki problem występował i podjęto decyzję o wymianie na "ulepszoną" wersję.

Awatar użytkownika
niedzisiejszy

Post autor: niedzisiejszy »

:-) Ta "wada" jest mi znana przynajmniej od 30 lat (fiat 126p). Nie będę jednak więcej dzielił się wiedzą, skoro mistrzowie w garniturach, uważają,że mechanik jest od roboty a nie od myślenia. Niech w takim razie zaczną myśleć.
ps. dyplom mistrzowski również posiadam, ale z Cechu,za wiedzę i doświadczenie, a nie za wazelinę albo wujka na stołku.

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

niedzisiejszy pisze:Ta "wada" jest mi znana przynajmniej od 30 lat
Przyznam szczerze, że nie spotkałem się z podobnymi dźwiękami w żadnym aucie jakimi dotąd jeździłem. A trochę się ich przewinęło od osobówek po dostawcze busy małe i duże i wszystkie musiały być głośniejsze od Rio. :P Jednak wieloletnie doświadczenie porównywalne do mojego wieku robi swoje. ;-) No ale cóż ważne, aby nic nie padło w KIAnce, a co do dźwięku to mam sposób jeżdżenia, aby go nie wywoływać.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały

Post autor: Ari93 »

Trochę odkopię ale ktokolwiek oprócz @wnuczak zmianiał sprzęgło tak po prostu przez zużycie? Wspomniany kolega zmieniał przy 84k, ja powoli dobijam do 83K i nie wiem czy mam się jakkolwiek tym faktem przejmować czy po prostu "jeździć, obserwować"? :P
Sprzęgło wydaje mi się że chodzi w jak najlepszym porządku a styl jazdy miejscami bywa agresywny szczególnie przy "wciskaniu" się do ruchu co pewnie niejeden nazwałby to już wymuszeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”