W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Spalanie - silnik 1.4 109KM .

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Tedi_19 pisze:Oj to ciężka noga przy moich 7 litrach zimą i 5,5-6 latem :P
Musisz bardzo spokojnie jeździć. Ja mam co prawda silnik 1.2 i jeżdżę tylko po zakorkowanym Wrocławiu i spalanie wg komputera 7,4 i dystrybutora ok 8. Dla mnie taki wynik jest nieosiągalny. :P Za to na 200km trasie odbierając nowe auto zszedłem do 4,9 jadąc nie więcej niż 100km/h i podejrzewam, że jeszcze by spadło gdyby nie wjazd do Wrocławia. :D

clarence2
Wyposażenie: L Business line
Silnik: 1.4
Przebieg: 20000
Kolor: Biały

Post autor: clarence2 »

Mi obecnie 8,2 - 8,5 -jazda głównie w mieście na dystansie do 10km (zapłon-gaszenie) i nie ogarniam tego jak trzeba jeździć by osiągnąć spalanie tu opisywane o-o

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

clarence2 pisze:Mi obecnie 8,2 - 8,5 -jazda głównie w mieście na dystansie do 10km (zapłon-gaszenie) i nie ogarniam tego jak trzeba jeździć by osiągnąć spalanie tu opisywane o-o
Myślę, że większość osób, które mają niskie spalanie jeździ w cyklu mieszanym. Naprawdę wystarczy wyjechać Ryjówką poza miasto i spalanie maleje i to sporo (nie mówię oczywiście o prędkościach autostradowych). ;-)

piotr900

Post autor: piotr900 »

Rafael pisze:
clarence2 pisze:Mi obecnie 8,2 - 8,5 -jazda głównie w mieście na dystansie do 10km (zapłon-gaszenie) i nie ogarniam tego jak trzeba jeździć by osiągnąć spalanie tu opisywane o-o
Myślę, że większość osób, które mają niskie spalanie jeździ w cyklu mieszanym. Naprawdę wystarczy wyjechać Ryjówką poza miasto i spalanie maleje i to sporo (nie mówię oczywiście o prędkościach autostradowych). ;-)
Dokładnie- ja jeżdżąc do pracy 5 km średnie spalanie w zime wg. komp. ok. 7,8 L, lato ok. 6,8 L
Trasa Dzierżoniów- Poznań (oczywiście przed wjazdem do Poznania) 5.8 L.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000

Post autor: Ari93 »

No mi 3 tygodnie temu spalanie na kompie wychodziło 6,3l a faktyczne 6,9l. Czasami do pracy w mieście 4km ale głównie 30km po drodze krajowej. Był też jeden wyskok na 80km w jedną stronę autostradą/obwodnicą. Ogólnie noga ciężka, jak bym się tak w wyprzedzania nie bawił kręcąc prawie do 6k rpm to ponad pól litra spokojnie bym miał pewnie mniej i znowuż jeżdżąc więcej po mieście nie trudno by było mieć te pół litra więcej. Została 1/4 baku także ciekawe ile teraz mi wyjdzie. Spalania z kompa brak bo przy wymianie przycisków w kierownicy cały komp się zresetował... ;)

Awatar użytkownika
Manta

Post autor: Manta »

Ok, 3400 za mną ;)
Trasa w Czechach - średnio 7,3l, ale po wjechaniu do Polski już zaczęłam nadrabiać ;-), już 8,5 a pewnie zaraz wrócimy znów do wartości w okolicy 9,5. Z tym, że ja po mieście to głównie korki, a jak omijam część korków to obwodnicą prędkością autostradową + ;-).
Mimo wszystko zastanawiam się, co z Flashem jest nie tak i szykuje się na wizytę w aso (w salonie mnie już mieli dość, teraz czas na Panów technicznych :P ).

wisiol

Post autor: wisiol »

Manta pisze:Ok, 3400 za mną ;)
Trasa w Czechach - średnio 7,3l, ale po wjechaniu do Polski już zaczęłam nadrabiać ;-), już 8,5 a pewnie zaraz wrócimy znów do wartości w okolicy 9,5. Z tym, że ja po mieście to głównie korki, a jak omijam część korków to obwodnicą prędkością autostradową + ;-).
Mimo wszystko zastanawiam się, co z Flashem jest nie tak i szykuje się na wizytę w aso (w salonie mnie już mieli dość, teraz czas na Panów technicznych :P ).
Obawiam się, że z Autkiem wszystko jest w porządku, taki urok krakowskich korków,
Ja po przejechani ok 40k km głownie po Krakowie(wg mnie 85% Kraków, 15% drogi krajowe) średnie spalanie 8,8l/100km - odczyt na podstawie realnie zatankowanej benzyny
Załączniki
Screenshot_2017-03-13-10-53-32.png
Obrazek

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator

Jechałem ostatnio trasę prawie 300km, średnia prędkość bodajże 68km/h spalanie na komputerze 5,2l i uwaga... faktyczne również 5,2l :D
Powrót był w sobotę w godzinach popołudniowych/wieczornych po raczej pustych drogach i średnia prędkość wyniosła... 85km/h ;p średnie spalanie wg. kompa 5,3l a faktyczne coś w okolicach 5,5l.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

No to jak na 1.4 git malina ;-)

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Czytam i nie wierzę, wręcz nierealne spalanie.
Paliwo zwykłe 95 czy jakieś super hiper lotnicze?

Awatar użytkownika
Tomek44

Post autor: Tomek44 »

Trasa z Austrii na Śląsk - 380 km w jedną stronę na austriackim paliwie, opony wielosezonowe, spalanie do 5,5l według kompa, często mieszczę się w 5 litrach, średnia prędkość ok. 90 km/h.

Trasa w drugą stronę już na polskim paliwie (kupuję w PL i At na stacji tej samej firmy) to jakieś 0,8 litra więcej.

Przejazd spod Wiednia, przez całe miasto do granicy w Mikulovie, (ok. 100 km), spalanie 4,5l według kompa,

Na miejscu w Austrii po mieście przy jeździe zgodnej z przepisami, na odcinkach krótkich do ok. 8 km - 6,8l według kompa.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Ciekawe jak przechodzi kontrolę stacja paliw w Polsce ?

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator

@zalmen3 dzięki ;)
@kubeusz77 zwykła 95 z orlenu ;) całą drogę starałem się jechać delikatnie ok 90-100km/h chyba że natrafiłem na takich co jechali te 80... to wyprzedzałem co mi tam na drodze "stanęło". Łącznie z samochodem, jadącym przed nim jakieś 150m radiowozem, innym autem i ciężarówką... policje mijałem gdzieś przy 140km/h i zauważyłem ich dopiero kilka metrów ode mnie o-o aż mi się gorąco zrobiło no ale przecież na środku drogi cyrków nie będę robił, wyprzedziłem spokojnie wszystkich i w sumie tyle :-) nawet nagranie z kamerki zachowałem :P

Najbardziej zdziwiło mnie to że spalanie wyszło takie jak pokazał komputer... wychodzi na to że spalanie chwilowe pokazuje poprawnie i wg. tego średnie też pokazuje poprawnie, problem pewnie się robi przy korkach, ruszaniu itp gdzie po prostu nie jest w stanie wyliczyć przy tak niskiej prędkości spalania dlatego zawsze o te średnio 10% mi zaniża.

Awatar użytkownika
rioindamix

Post autor: rioindamix »

To ciekawe.... Zrobiłem kilka tysięcy więc...
Wrocław, 100% miasto, spokojna jazda bez klimy bez pasażerów bez bagażu,
Metoda pomiaru do drugiego odbicia na stacji.
Komputer 6.6-6.8 l/100km
Realnie 7.1-7.3 litra na 100
W trasie da się zejść nawet do 5 (5,5) przy takiej jeżdzie
Jako ciekawostka, A8 i S8, jazda na emeryta na 6tce za ciężarówką przez 50km bez klimy bez pasażerów bez bagażu - 3,4l - masochizm ale można, tylko po co

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator

@Rafael a jaką masz średnią prędkość? Pewnie to toczenie się w korkach najwięcej paliwa zjada...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”