Strona 1 z 1

Terkot po odpuszczeniu gazu.

: 26 mar 2018, 11:31
autor: respi75
Moje Rio ma 750 km przebiegu i zauważyłem że jadąc na którymkolwiek biegu odpuszczając gaz słychać delikatny terkot powiązany z obrotami silnika. Terkot słychać jak silnik jest zimny. Po rozgrzaniu ustępuje. Ten dzwięk nie jest bardzo głośny - przy załączonym radiu jest niesłyszalny. Będę obserwował to dalej, ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Macie pomysły co to może być?
Czy mam się zacząć martwić?

Dodatkowe info: na luzie i przy wcisnietym sprzęgle też ten terkot występuje. Jak silnik osiągnie 60 stopni już tego nie słychać. klima wyłączona.

Z góry dzięki za oddzew.

: 26 mar 2018, 20:40
autor: piotreek
Hmm..chyba wiem o jaki terkot chodzi ;) Też go mam tylko nie pamiętam w jakich warunkach.. :>

: 27 mar 2018, 07:39
autor: SirMicho
Jeśli to jest takie coś co zawsze rano słyszę, kiedy rozgrzewam saomochód i ścieram śnieg z szyb, to też mam coś takiego. Terkotem bym tego nie nazwał ale wyraźnie inny dźwięk pracy silnika.

: 27 mar 2018, 08:14
autor: respi75
SirMicho pisze:Jeśli to jest takie coś co zawsze rano słyszę, kiedy rozgrzewam saomochód i ścieram śnieg z szyb, to też mam coś takiego. Terkotem bym tego nie nazwał ale wyraźnie inny dźwięk pracy silnika.
Na wolnych obrotach po odpaleniu auta tego nie słychać. Dźwięk występuje po odpuszczeniu pedału gazu z np. 2tys obrotów. Wydaje mi się że jest to bardziej słyszalne z wewnątrz auta przy zamkniętych drzwiach i oknach.