W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Opony zimowe czy całoroczne?

trister

Opony zimowe czy całoroczne?

Post autor: trister »

Zastanawiam się nad zakupem opon zimowych, bo wg prognoz wszystko wskazuje na to, że idzie zima. W zwązku z tym pojawia się pytanie o wybór opon. Możecie polecić coś z tego zakresu? Na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze?

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

Zależy po jakich drogach się poruszasz i jak sprawnie działają drogowcy. Jeśli miasto + główne drogi i drogowcy jako tako działają to bym brał całoroczne.
A na co zwracać uwagę? No na to na co się da czyli opory toczenia, głośność i hamowanie na mokrej powierzchni. Ogumienie to imo nie jest rzecz na której powinno się oszczędzać więc tylko marki premium i szukałbym tej o najlepszych parametrach która jednocześnie jakoś nie odstaje z ceną ale to też zależy ile masz zamiar wydać na opony i czy jest jakiś górny limit. Dziewczynie ostatnio kupiliśmy Nokiany Weatherproof pod 15', jeśli chodzi o zimowe to rok temu byłem zainteresowany również 15' Nokianami z tym że modelem WR D4, nie wiem jak w tym roku to wygląda, musiałbyś sobie np oponeo przejrzeć.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Hej
Jeżeli mieszkasz w mieście gdzie sprawnie działa służba miejska i dość sprawnie odśnieża ulicę to kupuj całoroczne. Zimy jakie ostatnio są każdy widzi. Chyba że mieszkasz gdzieś w terenie górzystym no to zimówki.
Osobiście po kupnie auta kupiłem alufelgi a komplet zimówek założyłem na stalówki które .Czego bardzo żałuję. W drugim aucie mam całoroczne Dębicy i jestem naprawdę zaskoczony jak dobre są to opony całoroczne.
Wybór należy do Ciebie. My możemy Ci tylko opisać swoje osobiste doświadczenia.

epsi

Post autor: epsi »

Fakt, zakup opon to indywidualna sprawa. Podobnie jak zakup obuwia zimowe. Należy jednak brać pod uwagę kilka czynników taki jak np miejsce gdzie się mieszka, sprawność służb oczyszczających drogi z nadmiaru śniegu.
Bo fakt, że zima przez ostatnich kilka lat byla łagodna, nie oznacza, że karta może się odwrócić w tym zakresie. Jestem bardziej zwolennikiem opon zimowych niż letnich.
Tutaj masz specyfikację zimowych Nokianów: https://www.sklepopon.com/opony/zimowe/ ... 195/65/r15

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”