W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Opony - takie mamy.

Awatar użytkownika
sunset

Opony - takie mamy.

Post autor: sunset »

hey ! :-)
nowy temat na wiosnę i nie tylko - proponuje wpisywać opony jakie mamy i użytkujemy i wszelkie opinie na temat tego sprzetu :-)

[ Dodano: 2013-04-07, 19:35 ]
Ja ma te: Hankook Kinergy Eco - w teście Auto Świat z tego roku 2013 zdobyły - 3 miejsce - WOW:-)
jest to sprzęt letni - fabryczny i wrzuciłem je na fele Ronal R42 - pożyjemy zobaczymy jak się będą sprawować w sezonie letnim (mam do czego porównywać z poprzednich sezonów w wielu autach).

http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-le ... porownania

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 09:25 przez sunset, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Mam takie same. Raczej są ok , a zwłaszcza przy zimówkach Klebera. Gdyby były jeszcze odrobinkę cichsze...

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Kleber - fuj :) jeździłem na takich i nie ma mowy na więcej.
Na zimę tylko Nokian - w tej chwili WR D3 185/65R15 - rewelacja na każdym podłożu - oprócz lodu :-)

Na lato fabryczne Kumho Solus KH17 195/55R16 ale chętnie bym je wywalił i założył sobie: Nokian Line 205/55R16 - i kiedyś to zrobię, ale najpierw zjeżdżę trochę te Solusy
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Churek pisze:Kleber - fuj :)
Zgadzam się ;)

Za to letnie Hankook Kinergy Eco w porządku.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

na zime tylko pirelli winter carving... oczywiscie na snieg... na asfalcie trochę hałasują, ale na górskie warunki nie ma lepszej opony.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Zimówek Pirelli nigdy nie miałem, więc się nie wypowiem, natomiast letnie Pirelki ze średniej półki cenowej to straszny szajs - max 2 sezony i na szmelc.
Dwa razy się na to badziewie nabrałem :devil:
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

generalnie jeżeli ziomwe pirelli to tylko winter carving,
zwykłe piereli winter to masakra, ale zaznaczam ze carvingi tylko na snieg!!!

jjasek

Post autor: jjasek »

Churek pisze:Kleber - fuj :) jeździłem na takich i nie ma mowy na więcej.
Na zimę tylko Nokian - w tej chwili WR D3 185/65R15 - rewelacja na każdym podłożu - oprócz lodu :-)

Na lato fabryczne Kumho Solus KH17 195/55R16 ale chętnie bym je wywalił i założył sobie: Nokian Line 205/55R16 - i kiedyś to zrobię, ale najpierw zjeżdżę trochę te Solusy
Ja też mam te nokiany, nie miałeś w czasie przy wyższych predkościach efektu bujania samochodu.
Z tego co czytałem mają bardzo miekkie boki. Ciekawe że efekt ustał jak dopompowałem opony na 2,4

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Ja mam teraz na lato Contonental sportcontact 5 i narazie jeżdżę 4 dzień i są rewelacyjne, może ciutek hałasują ale mnie to nie przeszkadza. Na zimę mam Firestone Winterhawk 2 evo i idealnie nadają się do jazdy po śniegu :-)

Adi

Post autor: Adi »

Tedi_19 pisze:Na zimę mam Firestone Winterhawk 2 evo i idealnie nadają się do jazdy po śniegu :-)
Tez mam te opony. Potwierdzam. Przyczepnosc na sniegu super.
Letnie mam fabryczne Hankooki. Wkurza mnie ich halas.Wystarczy jechac 100km/h i tak to drazni ze nie wiem. Mam tylko nadzieje, ze to wina opon, a nie np lozyska. Na dniach to sprawdze, zeby sie upewnic i miec swiety spokoj.

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Ja mam zimówki Kleber Krisalp Hp 2.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Adi pisze:Letnie mam fabryczne Hankooki. Wkurza mnie ich halas.Wystarczy jechac 100km/h i tak to drazni ze nie wiem. Mam tylko nadzieje, ze to wina opon, a nie np lozyska
Jest w tym trochę prawdy, ale doszedłem do wniosku że Rio jest słabo wyciszone i w większości są to jednak szumy wiatru. Chyba że ktoś ma inne letnie opony, ma cichutko i wyprowadzi mnie z błędu.

Awatar użytkownika
sunset

Letnie mam Hankook Energy i są zdecydowanie cichsze od zimówek, a do tego jak dodam że wyciszem wszelkie słuchy z pastików stosując Silikon Spray na połączeniach wszystkich platików (pisałem o tym w dziale kosmetyka) to uzyskałem super zdowalający efekt ciszy o którym również pisałem w dziale o audio.
Dla mnie te opony są OK (są lepsze ale te są OK), a na zimowe to z przejechanych ponad 10-ciu aut to najlepiej sprawowały się Falken. Jednak wiadomo że teraz mowa o letnich ;-)
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

No akurat ja nadal na zimowych śmigam :D muszę kupić felg i opony nowe bo te kumho są do d*py jak dla mnie.. lepie się j jeździ na zimowych niż na tych letnich..

Awatar użytkownika
sunset

Ciekawe że rok wcześniej dawali na letnie Kumho a teraz (tak jak mnie) dają Hankook (które są w czołówce testów - patrz mój artykuł) - chyba masz rację że coś nie tak było z tymi Kumho że je zmienili na Hankook.
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”