W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Stuki z kolumny kierowniczej.

Awatar użytkownika
lukaszzd

Stuki z kolumny kierowniczej.

Post autor: lukaszzd »

Witam Panowie, może mi ktoś coś podpowie jak nie to trzeba będzie podjechać do serwisu. Ostatnio zauważyłem a raczej usłyszałem że coś skrzypi pod kierownicą. Dzisaj sprawdziłem i okazało się że jest tam szary kanał nawiewny na nogi, który jest luźny. Spotkał się ktoś z tym czy raczej do serwisu i niech się oni bawią?
Ostatnio zmieniony 11 paź 2017, 16:22 przez lukaszzd, łącznie zmieniany 1 raz.

czerwo

Post autor: czerwo »

Od góry wchodzi na wcisk do reszty plastików a na dole powinien być przykręcony na jednej śrubce sprawdź czy czasem nie jest niedokręcona.

Awatar użytkownika
lukaszzd

Śruba sprawdzona tak wiec wizyta w serwisie umówiona

Awatar użytkownika
lukaszzd

Witam Panowie i Panie, auto odebrane z serwisu, kanał był już w sobotę poprawiony. Jednak co się okazało problemem jest kolumna kierownicza, to ona powoduje stuki przy wybojach. Problem zdiagnozowany nie tylko u mnie, serwis nie umie sobie z tym poradzić.

Nie zaobserwowaliście tego efektu w swoich autach?

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Nie, nic kompletnie. Niech ASO sie wezmie powaznie do roboty, bo nie jest to jakis wiekszy problem, w sensie wada fabryczna.

bartex

Post autor: bartex »

U mnie też bez stuków.

Iwona

Post autor: Iwona »

Witam.
Wygląda na na to, że miałam podobną sytuację. Po około 3 tygodniach użytkowania auta pojawiły się stuki pod kierownicą podczas jazdy po bruku. W serwisie okazało się, że przekładnia kierownicza do wymiany. Był to u nich pierwszy stwierdzony przypadek w tak młodym aucie. Po wymianie stuki/trzaski zniknęły, czego nie można powiedzieć o poprawianym w ASO prawym słupku.
Pozdrawiam [/b]

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

hmmm...u mnie to jest praktycznie od 5000km przebiegu....zgłaszałem wielokrotnie i nic z tym nie chce zrobić!!! mówi że na kostce brukowej to się nie liczy bo za duze dziury .... kosmos jakiś... ale tłucze zwłaszcza przy lekkim skręcie kierownicą w prawo... chce się z tym wybrać do serwisu we Wrocławiu bo w Jeleniej Górze to kpina a nie serwis, ale ciągle brak czasu!

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Przyjedz do Lubina , Nowy salon KIA | GAM Lubin otwierają .
Jacek

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

Wiesz co GAM jest we wrocku i chyba tam sie umówię. Bo będę akurat miał chwile wolnego we wrocku w przyszłym tygodniu

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Ok , właśnie Gam z Wrocławia otwiera w Lubinie salon , mieli wystartować w lipcu , ale coś im nie wyszło :-)
Jacek

Awatar użytkownika
lukaszzd

Dodam że serwisant bardziej zwrócił uwagę na mocowanie pasa które zostało zakwalifikowane do wymiany, muszę się umówić (chociaż ja nic nie słyszę). Co do stuku to mam wrażenie że zaczyna mocniej walić. Zobacze może w Gorzowie mi pomogą Szczecin nie dał rady.

arkapa

Re: Skrzypienie kanału nawiewnego nóg

Post autor: arkapa »

Hej,

Ja poprostu ku*wicy dostawałem, bo od 1000km pojawiły się u mnie stuki, cos się ewidentnie tłukło na większych dziurach - było mocniejsze uderzenie i właśnie doszedłem do wniosku, że to od przekładni :( doszedłem do tego jak ostatnimi czasy pojawiły się dziwne drgania kierownicy podczas jazdy, ale właśnie przed chwilą częściowo naprawiłem ten problem! Wyregulowałem kierownice w taki sposób, że opuściłem ją na sam dół i kierownica przestała wibrować :) stuki są, ale zdecydowanie mniej słyszalne, teraz auto sprawia wrażenie bardziej poskręcanego w całość, a nie tłuczącego się... no i co dalej? uważacie, że to zepsuta przekładnia do wymiany?

Awatar użytkownika
lukaszzd

U mnie rozkręcili przekładnie i poskładali ponownie wystarczyło na 3-4 miesiące zbliża się przegląd więc będe musiał ponownie to zgłosić do serwisu niech wymienią przekładnie. W Szczecinie facet tłumaczył że w CEDACH był problem gdzie musieli stosować dużo smaru aby obudowa przekładni nie tłukła się o przekładnie.

Awatar użytkownika
niedzisiejszy

Post autor: niedzisiejszy »

Witam. Wczoraj poświęciłem trochę czasu na zdiagnozowanie owych stuków i niestety jest to kolumna kierownicza (wspomaganie). Czytałem o tym problemie w ceedach. Konstrukcja samej kolumny jest identyczna jak w rio. Trochę dziwne,że nie rozwiązali tego problemu przez kilka lat.Korci mnie,żeby rozebrać ustrojstwo i sprawdzić, co konkretnie jest przyczyną stukania.bo nie mam zaufania do ASO Kia, ponieważ wszystkie ich naprawy musiałem poprawiać we własnym zakresie, nie potrafili nawet prawidłowo zamontować tapicerki drzwi, a co tu mówić o ingerencji w wewnętrzne mechanizmy wspomagania. Mam prośbę do wszystkich użytkowników rio, którzy mieli wadliwe kolumny, o podanie adresów ASO, nie robiących problemów z wymianą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”