W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wymiana żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Awatar użytkownika
Dlugi89xD

Wymiana żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: Dlugi89xD »

Witam.
Pewnie Panowie już wymieniali żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej?
Wyciągnąłem ten plastik, ale nie potrafię wyciągnąć tej oprawki z żarówką. W instrukcji niby pokazany jest jakiś obrót. Kręcę, tym w prawo i w lewo i nic, ciągnę do siebie, ale nie chce niczego urwać.
Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Musisz poprostu wyciągnąć żarówkę. A żeby tą oprawkę wyciągnąć to podważasz takie 2 bolce płaskim śrubo wkrętem i wyciągasz całość. Ot i cała filozofia :P

korona

Post autor: korona »

Proponuję zastosować śrubokręt.

Awatar użytkownika
Dlugi89xD

Post autor: Dlugi89xD »

Tedi_19 pisze:Musisz poprostu wyciągnąć żarówkę. A żeby tą oprawkę wyciągnąć to podważasz takie 2 bolce płaskim śrubo wkrętem i wyciągasz całość. Ot i cała filozofia :P
No ale jak się tam dostać? Schodzi jakoś ten "klosz"?

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Tak jeśli nie jest przykręcany to ma taki bolec z jednej lub dwóch stron który podważasz i wyciągasz całość

Awatar użytkownika
deXtro

Re: Wymiana żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: deXtro »

Dlugi89xD pisze:Witam.
Pewnie Panowie już wymieniali żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej?
Wyciągnąłem ten plastik, ale nie potrafię wyciągnąć tej oprawki z żarówką. W instrukcji niby pokazany jest jakiś obrót. Kręcę, tym w prawo i w lewo i nic, ciągnę do siebie, ale nie chce niczego urwać.
Pomoże ktoś?
Cześć,

wymieniałeś na LEDowe ?

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Wymiana żarówki

Post autor: Attache »

W mojej oprawie jest okrągły otwór z 3 wycięciami (3-4 mm). W oprawie żarówki są z kolei 3 wypusty co 120 stopni. Trzeba tak obrócić obrócić oprawkę żarówki, żeby trafiły na siebie i wyciągnąć ją. Być może w nowszych wersjach RIO oprawy są inne, ale nie sądzę, aby do wyciągnięcia żarówki z plastikowej oprawy trzeba coś podważać. Przy wkładaniu oprawy oświetlenia w zderzak trzeba uważać na sprężynujące wypusty w kształcie litery U, które zatrzaskują się w otworze zderzaka. Są dość kruche. Mnie jeden z nich niestety pękł i nie sprężynował, a potem odpadł. Być może dlatego, że to moduł z kamerką cofania. I tak musiałem wymienić kamerkę, bo optyka okazała się szmelcem.
Pozdrawiam

Tadeusz

Attache

Witam.
Czy Ktoś potrafi podać mi kod fabryczny obsadki ( z trzema wypustkami) do której wkłada się żarówkę do oświetlenia tablicy rejestracyjnej w hatchbacku? Rozsypała się i jest nie do kupienia u nas. Może znajdę po kodzie u Chińczyków albo na eBay-u. Nie chodzi mi o cały "klosz" montowany w tylnym zderzaku, tylko o oprawkę dla żarówki. W przeciwnym razie będę musiał kombinować z oprawką od innego samochodu, ale wolałbym oryginał.
Pozdrawiam

Tadeusz

Attache

Znalazłem cały zestaw lampek z kodem dla KIA RIO 2011-2016 (2 szt) jak na zdjęciu, a w moim RIO jest tylko jedna. Czy ten układ nie jest stosowany w sedanie? Pewnie da się odciąć jedną lampkę problemu. Oprawki do żarówki nie da się kupić osobno.
Załączniki
s-l500.jpg
Pozdrawiam

Tadeusz

Attache

Oczywiście w oświetleniu tablicy rej. są dwie lampki. Tak jest jak zawodzi pamięć, a nie chce się paść na kolana aby sprawdzić :-).
Pozdrawiam

Tadeusz

Attache

Ponieważ były sygnalizowane kłopoty z wymianą żarówki W5W w oświetleniu tablicy rejestracyjnej zrobiłem zdjęcia oprawki żarówki i klosza. Widać tam wyraźnie 3 wycięcia w kloszu co 120 stopni. Jedno jest szersze, na co trzeba zwrócić uwagę przy montażu oprawki w kloszu. Na oprawce są trzy odpowiadające wycięciom wypusty (jeden szerszy). Aby wyciągnąć oprawkę z klosza trzeba obrócić ją w lewo. Może komuś to pomoże.
Załączniki
lampka.jpg
oprawka1.jpg
Pozdrawiam

Tadeusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”