W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Śruby do kół.

tv sat

Śruby do kół.

Post autor: tv sat »

Witam,
Jestem dość świeżym posiadaczem Kia Rio rocznik 2012 HB 1,25 i w obecnej chwili mam założone letnie opony na felgach aluminiowych natomiast opony zimowe mam w komplecie z felgami stalowymi i tu rodzi się pewne pytanie.
Czy śruby (szpilki) są inne w Rio dla mocowania felg aluminiowych a inne do stalowych?
Jeśli tak to prosiłbym o podanie jakiś parametrów bym mógł je zamówić w internecie przed zbliżająca się wymianą...
Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2017, 10:33 przez tv sat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Cześć
Myśle że są inne bo podczas zakupu i mantażu alu felg dostałem w pudełku nakrętki do stalówek. Co do parametrów to nie mam bladego pojęcia.
Ale myśle że w porządnym zakładzie wulkanizacyjnym zamówią dla Ciebie komplet,ewentualnie w ASO ale pytanie jakie koszta. Czasami na allegro trafiają się oryginalne śruby które ktoś ma na sprzedaż.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

tv sat pisze:Czy śruby (szpilki) są inne w Rio dla mocowania felg aluminiowych a inne do stalowych?
szpilki są te same bo szpilki masz na piastach - kwestia nakrętek - jeżeli te od aluminiowych felg masz stożkowe (czyli od strony koła nakrętka jest w stożek) to śmiało stalówki na nich montujesz

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ja miałem inne śruby do alu inne do stalówek.
Do stalówek kupowałem na Allegro.
Pozdrawiam
Churek

gregoreu
VIP

Post autor: gregoreu »

Zadzwon do firmy ALCAR,ja kupowalem u nich felgi a przed zakupem udzielili mi odpowiedzi na wszystkie moje pytania przez telefon.http://www.alcar.pl/96391_PL.htm
gregor

marc88
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4
Przebieg: 108000
Kolor: brązowy
Tapicerka: brązowa
Typ nadwozia: hatchback

Post autor: marc88 »

Istotna jest również szerokość felgi - ja do "letnich" felg mam nakrętki znacznie krótsze (płytsze) niż do "zimowych".

tv sat

Dziękuję wszystkim za pomoc teraz pora podsumować moje doświadczenia w tym temacie.

Miałem oryginalne nakrętki do felg stalowych (alufelgi z oponami letnimi były marki Dezent) i z powodzeniem pasowały do felg stalowych z zimowymi oponami.
Fachowcy mówili różnie jedni mi kazali kupić inne nakrętki ale według tego, który mi wymieniał koła to jeśli się ma oryginalne nakrętki to pasują do oryginalnych felg stalowych i oryginalnych felg aluminiowych...

Moje własne śledztwo wykazało iż nakrętki do kół stalowych są dłuższe i mają kołnierz do mocowania kołpaków w załączeniu zdjęcie takiej nakrętki, Natomiast sprzedawane w internecie nakrętki do felg aluminiowych są krótsze i nie mają kołnierza do mocowania kołpaków (z tego powodu nie nadają sie do mocowania cieńszych felg stalowych)...
Pozdrawiam
Załączniki
Sruba felgstalowych.jpg

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Tez mam DEZENTY i u mnie są nakrętki do alufelg akurat dłuzsze od tych do stalowych.

tv sat

ghost2255 pisze:Tez mam DEZENTY i u mnie są nakrętki do alufelg akurat dłuzsze od tych do stalowych.
No to może temat jest jeszcze bardziej złożony? Niemniej jednak mi nakrętki spasowały i to najważniejsze:)

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

Często jest to kwestia samych felg.
Kiedyś kupiłem auto z dwoma kpl. alufelg (lato i zima na alu) i niestety ale były założone na zwykłych nakrętkach do stalowek... efekt takie że lekko zniszczyły otwory w alusach (wyrobiły stożkiem) ... spora czesc alufelg ma plaska powierzchnie od strony nakretki i dlatego też nakretki powinny tak samo być płaskie, a nie stożkowe tak jak ta na zdjeciu powyżej.
Najlepiej sprawdzic same felgi.

Awatar użytkownika
Rejmi

sprawa jest dosyć prosta - jeżeli w alusie masz gniazdo stożkowe to musisz mieć nakrętki ze stożkiem i przy okazji na te same nakrętki ze stożkiem stalówki bez problemu mocujesz. Jeżeli w alusach masz gniazda na płaskie - musisz mieć do nich drugi komplet nakrętek

Awatar użytkownika
Jacob

Post autor: Jacob »

Po lekturze tematu - wiem, ze nic nie wiem. Mam wersje BL z Alu 16 i stoję przed wyborem stalowek na zimę. Znalazłem takie coś na Allegro

http://allegro.pl/4-szt-kia-rio-i654160 ... e-observed

Jako nieliczne maja et, jak fabryczne stalowki w wersji M - 36. Pytanie za 100pkt, czy muszę kupić śruby czy zamontuje stalówki na tych z fabrycznych alusow?
Rio III LPG dziennik
http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1121

Sprzedam 3 opony Nokian WR D4 185/65 R15
https://kiario.com.pl/viewtopic.php?p=23773#23773

czerwo

Post autor: czerwo »

Ja na zimówkach mam 15 z Toyoty Yaris też mają 4x100, lekko inne ET ale to nie przeszkadza, jedynie nie założysz oryginalnych kołpaków z KII i ale Ty i tak ich nie masz więc nie widzę problemu, żeby zmienić lekko ET

Awatar użytkownika
Jacob

Post autor: Jacob »

Nie o et mi chodzi, a o śruby. Czy muszę kupić jakieś specjalne do tych stalowek, czy mogę przykręcić na obecnych?
Rio III LPG dziennik
http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1121

Sprzedam 3 opony Nokian WR D4 185/65 R15
https://kiario.com.pl/viewtopic.php?p=23773#23773

Awatar użytkownika
Rejmi

Jacob pisze:Pytanie za 100pkt, czy muszę kupić śruby czy zamontuje stalówki na tych z fabrycznych alusow?
śrub nie kupuj bo ich do ryjówki nie trzeba - nakrętki owszem. Nakrętki do alusów masz stożkowe czy płaskie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”