Przesunięty przez: Cichy
2017-11-12, 10:39
Kia Rio, a Porsche Cayenne.
Autor Wiadomość
 Zbig 

Informacje
Silnik: 1.4
Przebieg: 30000
Kolor: braun
Typ nadwozia: Chatchaback 5d
Inne auto / jakie?: Porsche Cayenne Turbo
 #1  Wysłany: 2016-10-17, 21:24   Kia Rio, a Porsche Cayenne.

Niedawno zakupiłem Kia Rio III 1.4 Hatchback 5d rocznik 2013 zakupione w Niemczech. Użytkowałem sporo samochodów z racji swojego wieku (mam 67 lat) i przedostatnim moim zakupem było Porsche Cayenne Turbo rocznik 2007. Zawsze gustowałem w samochodach dużych, które niestety zżerają sporo paliwa, ale porsche to przebiło wszystkie, które wcześniej miałem (w mieście minimum 20l\100. Na autostradach przy szybkości nieprzekraczającej na tempomacie 15,5 l. Dlaczego o tym piszę, ano dlatego, że przeszedłem na emeryturę i nie stać mnie już na "prosiaka", który zaczął mi wyżerać moje oszczędności. Dlatego też zainteresowałem się samochodami, które nie obniżą mojego komfortu i będą satysfakcjonowały mnie przynajmniej w jakiejś większej części. Padło na Kia Rio,a najbardziej mnie przekonało to, ze jest to podobno jeden z najmniej awaryjnych samochodów. Zdecydowałem i szukałem w ogłoszeniach i znalazłem to co mnie najbardziej interesowało, czyli przebieg ok. 30000 km, opcja maksymalnie wyposażona etc. Kupiłem i przejechałem wracając do domu ponad 400km. Pierwsze wrażenia wyśmienite, nie byłem zmęczony jadąc tym samochodem, ergonomia wspaniała, wszystko można intuicyjnie ogarnąć od razu, nawigacja wspaniale prowadzi etc. Później także zacząłem odkrywać różne plusy tego samochodu. Czego nie ma co mam w Porsche: przyspieszenie, pewność prowadzenia (napęd na 4 koła i system bezpieczeństwa), wysokość siedzenia, ASB i zazdrosnych - żart, nie bo prawda jest, że jak małżonka wyjeżdza z podporządkowanej to :litość w kierowcach zbiera, a jak wyjedzie kio to mają ją w du...
A największy minus Porsche to KONSUMPCJA PALIWA.
Reasumując jestem b. zadowolony z zakupu tego samochodu i nie bede sie martwić, że mi porysują etc.
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-03-17, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  

krzybiel 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2016-10-18, 09:59   

Uwielbiam ludzi porównujących skrajnie różne przedmioty, np.: rio vs cayenne, ps4 vs pc, iphone vs samsung ;) Ale mamy podobno demokrację więc każdy może pisać co chce ;) W końcu na emeryturze, ludziom się nudzi ;)

tyka47 
VIP

Informacje
Wyposażenie: L Business Line
Silnik: 1.2 84KM
Przebieg: 40000
Kolor: clear white
Typ nadwozia: 5D Hb
Inne auto / jakie?: KIA CEED
 #3  Wysłany: 2016-10-18, 12:43   

Witam
Przesiadka z takiego smoka na dobrze wyposażone RIO nie powinna aż tak boleć.
Ja auto kupuje pod potrzeby indywidualne i mam w d... co inni mówią czy pokazują na drodze. Ma mi odpowiadać nie pacanom bez wyobraźni.
Przesiadłem się własnie z większego CEEDa i jestem bardzo zadowolony z komfortu, jak i zachowania się Ryjka.
Życzę Ci długich lat bezstresowego użytkowania.
--------------------
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

kubeusz77 
VIP

Informacje
Wyposażenie: M
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #4  Wysłany: 2016-10-18, 16:37   

Bardzo ciekawe przemyślenia. Gratuluje zakupu i miło mi czytać że osoba poruszająca się do tej pory autem klasy premium tak chwali Rio.
To mnie osobiście utwierdza w przekonaniu że dokonałem słusznego wyboru.
Pozdrawiam.

zalmen3 
VIP

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1.2
Przebieg: 99999
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 5d
 #5  Wysłany: 2016-10-18, 20:11   

Dojrzałe podejście. Marzenie każdego podlotka zamieniłeś na opcję zdroworozsądkową. Jednak nie jest mi łatwo uwierzyć, że spalanie rekompensuje Ci zmianę komfortu... chociaż w sumie jak wsiadam do Q5 brata to nie wiem za co zapłacił 5x tyle co ja ;-) No ale Cayenne, to jednak jeszcze wyższa półka.

Zbig 

Informacje
Przebieg: 30000
Kolor: braun
Typ nadwozia: Chatchaback 5d
Inne auto / jakie?: Porsche Cayenne Turbo
 #6  Wysłany: 2016-10-24, 20:36   

zalmen3 napisał/a:
Dojrzałe podejście. Marzenie każdego podlotka zamieniłeś na opcję zdroworozsądkową. Jednak nie jest mi łatwo uwierzyć, że spalanie rekompensuje Ci zmianę komfortu... chociaż w sumie jak wsiadam do Q5 brata to nie wiem za co zapłacił 5x tyle co ja ;-) No ale Cayenne, to jednak jeszcze wyższa półka.

A jednak uwierz mi, ponieważ nie odczułem jakiejs dużej zmiany komfortu. W zakupionym Kia mam prawie to samo jezeli chodzi o tzw. komfort werbalny. W Rio najbardziej boli zawieszenie (Porsche pneumatyka). Denerwuje mnie także ciągła konieczność mieszania biegami (ale można kupić ASB). Brak napędu 4x4 i mały ciężar samochodu co rekompensuje błędy, które może popełnić kierowca. A jeżei chodzi o to, że to terenowiec to proszę mi powiedzieć kto będzie niszczył taki samochód po bezdrożach. Jakieś bydlę jak stałem na parkingu "TESCO" przerysowało mi ostrym przedmiotem cały bok samochodu, koszt 2300 PLN. Mógłbym tu jeszcze dużo pisać ale zreasumuje: duża frajda z jazdy Porsche, zrealizowane marzenie, ale niestety trzeba wrócić na ziemię (tak, żeby jak najmniej zabolało) i to spełniło Kia Rio.

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje