W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Nowinka w "rodzinie".

Dyskusja na temat innych marek, oraz dyskusja o innych modelach Kia.
Awatar użytkownika
Rejmi

Nowinka w "rodzinie".

Post autor: Rejmi »

nieco się chwalę a może i nie ale...

w dniu 09-03-2017 zawitał w domu po prawie roku przerwy samochód na "F".... tym razem nie fiat a francuz.

Stałem się posiadaczem samochodu ciężarowego - tak tak ciężarowego - jest kratka i tak ma w dowodzie i na 4 osoby rejestrowany

renault megane I phII 5d z zacnego roku 2002, motorek 1,6 benzynka 107 KM i z przebiegiem 200 tyś km dodatkowo jest i centralny zamek i klima, wspomaganie i elektryka z przodu - czyli to co powinno wg mnie być

Pierwsze wrażenia całkiem pozytywne, autko żwawe, wygodne. Oczywiście posiada swoje minusy czyli gdzieś kawałek purchla na rancie błotników, czy też przegub z lewej strony który zaczyna być słyszalny, prawie zatarta tylna wycieraczka i pewnie kilka innych głupot o których jeszcze nie wiem - czyli rzeczy do ogarnięcia w warunkach domowych.

z pozytywów
- tapicerka po zdjęciu pokrowców jak nowe - to był szok dla mnie
- tylna belka cicha
- pali od strzała, pracuje bardzo równo w całym zakresie obrotów niezależnie od obciążenia
- nie za wiele przejechałem bo może kilkadziesiąt kilometrów ale już polubiłem ten samochód

co będzie dalej... zobaczymy...
samochód obejmie lada chwila w posiadanie syn - może czasem da staruszkowi się przejechać ;)

i teraz albo mi gratulujcie albo składajcie kondolencja bo ... sam nie wiem czego się spodziewać po takim autku ;)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2018, 09:22 przez Rejmi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Ja Ci gratuluję. Sam zacząłem doceniać starsze auta i też mam teraz (od 9-go grudnia) starego francuza... Jest to Twingo 2001 1.2 16V w full opcji. Bardzo lubię nim jeździć i coraz częściej wygrywa z Rio na krótkich dystansach ;-)

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Megane I jest autem pancernym. Jest to jedno z ostatnich "normalnych" aut, które kiedyś były produkowane. Megane II jak dla mnie miało już za dużo elektroniki i karta do odpalenia auta. O dieslach nie wspomnę, bo opinie są skrajnie dobre i złe. Myślę, że syn będzie zadowolony. Jedynym minusem może być spalanie, chyba, że nie będzie jeździł w korkach po mieście. ;-)

Awatar użytkownika
Rejmi

Rafael pisze:chyba, że nie będzie jeździł w korkach po mieście.
hmmm... powiem tak - kijanka (w tych warunkach w jakich będzie meganka eksploatowana) poniżej 8,5 nie schodzi hahaha

runner2

Post autor: runner2 »

Pogratulować.
Z przegubem tylko małe"ale"
Nie jest to najtańsza wymiana.
Fakt, Megane miałem kilka lat temu ale przegub jest razem z półosia.
I 300 chyba od sztuki. Plus jest taki ze nie musisz sie spieszyć. Nie rozleci sie jak "normalny" przegub. Co najwyżej bedzie grał coraz glosniej, ale zawsze dojedziesz do domu

Awatar użytkownika
Rejmi

hmmm i tu z tym przegubem mam pewne rozbieżności co do wiedzy - jedni mówią, że przegub sam od strony koła można wymienić inni, że tylko cała półoś

akurat z ciekawości zacząłem wertować serwisówkę i cytując:
"częściowa naprawa półosi po stronie koła jest możliwa w zakresie:
- wymiana przegubu
- wymiana osłony gumowej"

w dodatku z tego co sprawdziłem to można kupić sam przegub...

i bądź człowieku mądry hehe

z drugiej strony cała półoś w cenie poniżej 200 zł (przynajmniej z tecgo co na alledrogo widziałem) to... wg mnie cena bardzo bardzo rozsądna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”