Media-tech mt4058 - Lusterko, Wideorejestrator, Nawigacja
Autor Wiadomość
 markus
[Usunięty]

Informacje
 #16  Wysłany: 2017-04-12, 23:31   

Yoventres napisał/a:
Ja szukam jakiegoś zestawu z wideorejestratorem, gdzie będzie jeszcze kamera bezprzewodowa na tył. Gdzieś coś takiego widziałem, a teraz jakoś nie mogę znaleźć. To mogłaby być niezła opcja, bo robi mi się słabo na myśl ciągnięcia kable pod podsufitką do tylnej kamery.

Bezprzewodowo na tył można podłączyć ale trzeba podłączyć zasilanie dodatkowo do modułu bezprzewodowej tylnej kamery oraz odbiornika. Akurat widziałem taką opcję podłączenia, może są też inne.

Kabli nie trzeba ciągnąć podsufitką na tył, można przeprowadzić je dołem koło progów ściągając osłony a potem dojść kablem do bagażnika (na forum jest/był pdf "serwisowy" ze zdjęciami jak poprowadzone są kable i opisem elektrycznym - dziękuję za udostępnienie)

Jeżeli chce się mieć automatyczną kamerę cofania trzeba się trochę wysilić (w zależności od modelu lusterka) dodać + z tylnej lampy cofania wpinając się bezpośrednio w kabel z lampy lub w "kostki/kostkę/za kostkę itp w kabinie" gdzie leci sygnał napięcia z przełącznika przy zmianie biegu na wsteczny. Ja ściągnąłem plastik z drzwi bagażnika, dociągnąłem kabel przez gumy gdzie poprowadzone są oryginalne kable wpinając się w lampę cofania i przeprowadziłem pod plastikami z boku w okolice bagażnika- nic nie widać. Sama kamerę cofania można zamontować dokupując klosz lampy oświetlenia tablicy z miejscem na kamerę lub mocując ją samodzielnie. Kablem wychodzimy w bagażniku i dopisany razem.

Kable w kabinie pasażerów akurat mam podłączone jak na zdjęciu. Widać dwa kable , jedno od nawigacji drugie od zasilania i lusterka wstecznego. Auto nowe ,mam 3 miesiące wiec nie chciałem za bardzo kombinować aby nic nie popsuć - nie chciałem aby coś skrzypiało ściągając osłony w kabinie. W przyszłości na pewno schowam.
Lusterko do podmiany zamiast oryginalnego poprzez zamiennik uchwytu i zasilane z bezpieczników - 7'' ,nawigacja offline (Yanosik trzeba doinstalować) , zestaw głośnomówiacy, rejestrator oddzielnie przód/tył , radio fm, czujnik wstrząsów z blokowaniem nagrania,wbudowaną kartę wifi (wymaga podłączenia do ap) i podświetlająca kamera cofania. Lusterko które mam ma mało miejsca pamięci na programy. Ma oddzielone 12G chyba na zapis danych. mam kartę sd wiec z tego nie korzystam.
Koszt ~500 zł i jestem bardzo zadowolony. Zakup od "myfrendów" ;)

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Zasady Postowania Opcje