I przegląd.
Autor Wiadomość
 Churek 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 217450
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #301  Wysłany: 2017-09-16, 10:56   

Silniczki pierdniczki to oczywiście, że nie - sam mam na to wywalone.

Najważniejsza sprawa to olej i filtry.

Do oleju, przy użytkowaniu na krótkich dystansach, skrapla się wilgoć (szczególnie w okresie zimowym), olej traci właściwości i robi się błoto w silniku.

Filtry zasyfiają się nie tylko z powodu przejechanych kilometrów, ale głównie z powodu warunków w jakich sie jeździ - miasto to straszny syf (bez obrazy dla mieszczuchów), place budowy itp.

Oczywiście "producent nie przewiduje częstszych przeglądów" bo zakłada uśrednione przebiegi zwykłego Kowalskiego a nie walniętego Churka co ma 197 000 w 5 lat ......

Nigdy nie uważałem, kupując części do samochodu, że niepotrzebnie wyrzucam pieniądze bo w zamian oszczędzam na kosztowniejszych naprawach i wizytach w serwisach.

Jakby to powiedzieć - ponad milionowy, bezawaryjny przebieg moich wszystkich samochodów .... to szaleństwo ? :D

Podsumowując - każdy robi jak lubi, zgodnie, niezgodnie, sam w ASO, wcale (patrząc na jeżdżące po wioskach rozpadające się passerati - można nic nie robić) .....

A z ciekawostek dodam, że KIA nie przewiduje wymiany oleju ani serwisu automatycznej skrzyni biegów w czasie całego życia samochodu, w przeciwieństwie do producenta samej skrzyni, który zaleca serwis co 60 000 km ..... przypadek ? W BMW też tak jest ;) :D

Do serwisów najczęściej trafiają wierzący w oleje long life i przebiegi między serwisowe rzędu 30 000 km ..... nie mówię że wszyscy :cool:
--------------------
Pozdrawiam
Churek

kubeusz77 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #302  Wysłany: 2017-09-16, 12:15   

Churek masz rację. Long Life to totalna bzdura.
Trzeba wszystko robić z głową.
A z tym olejem w skrzyni automatycznej to faktycznie ciekawostka.

Churek 

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 217450
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #303  Wysłany: 2017-09-16, 15:37   

kubeusz77 napisał/a:
Trzeba wszystko robić z głową.

O to to :-) Tu się zgadzamy w 100% :-D
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Rafael 
RaV

Informacje
Silnik: 1.2
Kolor: Graphite Meralic
Pakiety: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka: Beżowo-Czarna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #304  Wysłany: 2017-10-10, 17:11   

Cześć,

To i ja napiszę coś ciekawego odnośnie przeglądu 1.25l.

Dzwoniłem do ASO GAM w Długołęce i tam 1 przegląd olejowy w silniczku 1.25l jest traktowany jak przegląd mechaniczny i policzyli sobie za wymianę oleju z filtrami ok. 616zł. Wdałem się w dyskusję dlaczego tak skoro w 1.4l dopiero po 2 latach sprawdza się lakier i nadwozie i stwierdzili, że taką mają kartę serwisową z centrali i ten "przegląd" obejmuje nadwozie i lakier.

Dzwoniłem również do ASO Wrobud we Wrocławiu i nagle się okazało, że jaki przegląd nadwozia i lakieru lub auta? W tym silniku tylko i wyłącznie olej i filtr i nic więcej się nie robi po roku lub 15000km. Koszt ok 380zł i dają wszystko swoje.

Do tej pory byłem zadowolony z ASO w Długołęce, ale uważam, że faktycznie chcieli mnie naciągnąć na niepotrzebne koszty i więcej tam nie pojadę. W ogóle będzie to prawdopodobnie moja ostatnia wizyta w ASO, bo zamierzam w całości spłacić auto i nie korzystać więcej z gwarancji. To co mieli zrobić już zrobili i zgłosiłem kilka drobnych elementów do sprawdzenia. Jako ciekawostkę mogę dodać, że pakiet dealerski dla mojej Rio kosztuje 1815zł i mam pełne zniżki OC i rok bezszkodowego przebiegu AC. Samo OC od PZU przyszło pocztą i chcą tylko 440zł.

Rafael 
RaV

Informacje
Silnik: 1.2
Kolor: Graphite Meralic
Pakiety: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka: Beżowo-Czarna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #305  Wysłany: 2017-10-24, 21:12   

Znowu trochę zaktualizuję koszty 1 przeglądu olejowego. ASO Wrobud KIA Wrocław ul. Szczecińska. Koszt przeglądu olejowego: 340,39zł. W skład tego wchodziło:
- przegląd olejowy - 138zł
- olej Lotos Quazar K/FE 5W30 3,3l - 151,80zł
- filtr oleju - 27,13zł
- uszczelka korka - 2,46zł
- materiały pomocnicze - 21zł

Obsługa na wysokim poziomie w porównaniu z GAM KIA Długołęka. Nawet dzień po przeglądzie zadzwonili z krótką ankietą i pytaniem czy po wizycie wszystko z autem jest w porządku. Dodatkowo naprawili błędy po naprawie gwarancyjnej w GAM. Przy 8500km miałem wymieniane sprzęgło w ramach gwarancji i ktoś zapomniał dokręcić korka wlewu oleju do skrzyni biegów i olej sobie cały czas kapał :!: Dodatkowo jak już wyżej pisałem GAM chciał zrobić przegląd lakieru i nadwozia, co znacznie zawyżało cenę, a jak wymieniałem sprzęgło, to pytałem czy tylko olej się wymienia w tym silniku i mi to potwierdzili. Dodatkowo przy wymianie ramek od tablic rejestracyjnych bez problemu usunęli naklejkę dealera gdzie auto kupowałem, a w Długołęce powiedzieli, że się nie da. Same ramki są eleganckie i wyglądają podobnie jak z salonu Audi we Wrocławiu. :P Auto po przeglądzie oczywiście umyte. ;-)

Odpowiedz do tematu Strona 21 z 21 
Zasady Postowania Opcje