Suzuki Baleno "Baleron".
Autor Wiadomość
 Soul_Man 
Moderator

Informacje
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4
Kolor: Smoke Blue
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #16  Wysłany: 2017-10-24, 09:16   

Rejmi napisał/a:
Soul_Man napisał/a:
Czemu, przecież Rio 4 to praktycznie to samo tylko ładniejsze

rio 4 to raczej obecnie produkowany i20 a nie rio 3 (zamaluj słupek c na czarno i z boku prawie nie do odróżnienia sa te oba samochody)

dla mnie osobiście w 4 zatracono nieco zadziorności w wyglądzie - nie ma już tak wkurzonego ryjka.. a szkoda bo to coś co wyróżnia z tłumu :)

jakoś III jak dla mnie w wyglądzie ma więcej charakteru - ale oczywiście to rzecz gustu :)

Tak, oczywiście, że zewnętrznie to bardziej i20 niż Rio 3, ale miałem na myśli stronę techniczną.

Zgadzam się, kwestia gustu, a jak mawia mój kolega - jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki ;D Mi się dużo bardziej podoba Rio 4, i właśnie 4 jak dla mnie jest bardziej zadziorne ;-) W III nie podchodzi mi pochylenie szyby i maski, kształt klina, to sprawia wrażenie takiej "zabawkowości" i azjatyckości. Czwórka jest bardziej europejska, moja żona jak pierwszy raz pokazałem jej zdjęcia Rio 4, to patrząc na boczny profil powiedziała "o, wygląda jak małe BMW 1" ;-)

Ale żebyśmy tylko zawsze mieli takie problemy :-) Cieszmy się z tej różnorodności, że mamy z czego wybierać i że możemy spalać benzynę i sami prowadzić auta! Kto wie co będzie za 10 czy 20 lat ;-)

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #17  Wysłany: 2017-10-24, 12:19   

Soul_Man napisał/a:
W III nie podchodzi mi pochylenie szyby i maski,

Ale ma to jedną zaletę. Latem w wielu przypadkach jeżdżąc z żoną zauważyliśmy, że nie potrzeba okularów przeciwsłonecznych zakładać, bo szyba i kokpit jest tak skonstruowany, że odbija większość światła. :P

Gandalf wej 
GREGOR

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1,4 CRDI
Przebieg: 67000
Kolor: Bright Silver Metallic
Pakiety: klima manual
Inne auto / jakie?: Mitsubishi Carisma1,9 Dacia Duster1.5
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #18  Wysłany: 2017-10-24, 12:25   

Soul_Man napisał/a:
moja żona jak pierwszy raz pokazałem jej zdjęcia Rio 4, to patrząc na boczny profil powiedziała "o, wygląda jak małe BMW 1"
Moja się zapytała kto 4 tak spi...ten przód

Automaciek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 100KM 6s
Przebieg: 8000
Kolor: Czerwony
Pakiety: AEB, SMK
Tapicerka: Czarna
Inne auto / jakie?: VW Passat 2.0 TFSI
 #19  Wysłany: 2017-10-24, 20:04   

3 zadziorna, 4 mnie urzekła, a stonic uwiódł wygladem. Na pewno bardziej niż fabia (każda) , polo czy i ibiza ( żadne francuzy, fiaty, fordy i pochodne nie wchodzą w grę) . Obecnie Passat stoi a my ganiamy ryjkiem. Jedyne co w rio 4 mi brakuje to BSD i aktywnego tempomatu (znanego z passata). Stonic troszkę myszkuje po drodze, pewnie przez wysoki profil opon. Ale ma BSD i jest ładniejszy...... Ups. mówię jak baba. :-)

waski89 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 100400
Kolor: czarnulka
Pakiety: golutki
Tapicerka: brązowa
Typ nadwozia: hatchback 5d.
 #20  Wysłany: 2017-10-29, 10:31   

Baleno wydaje się ciekawym autem, ma niestety kilka mankamentów które mnie osobiście odstraszyły. Mianowicie bardzo słaby układ kierowniczy (częsty problem niewracania kierownicy co dziwne bo np w swifcie to nie występuje), ubogi wygląd wnętrza- mniej więcej podobnie jak w nissanie niby wszystko ok ale strasznie smutno w środku. Problem z wiatrem bocznym. Waga auta na tę wielkość faktycznie śmiesznie mała, stąd pewnie to niskie spalanie i jednocześnie problem z wiatrem bocznym. A spalanie to akurat prawda, pali bardzo mało i silniki raczej trwałe.

Myślałem trochę o baleno ale wnętrza żona by nie przeżyła. Nie wiem jak ze rdzą ale słyszałem o przypadkach ognisk korozji w 3-4 letnich mercedesach także taki przypadek w zwykłym baleronie wcale by mnie nie zdziwił. Jeśli chodzi o hybrydę suzuki czy też pseudo hybrydę bo nawet ma swoją własną autorską nazwę to absolutnie nie chodzi o sam system start- stop. Jest tam mała bateria która z tego co kojarzę jest umieszczona pod siedzeniem kierowcy. Bateria na tyle mała że w przeciwieństwie do np aurisa hybrid czy niro (ktoś wspominał wcześniej o niro) nie da się jechać na samym elektryku. Energię magazynuje z hamowania i po części z samego spalania. Gdyby to była pełna hybryda to auto spalałoby jeszcze mniej zwłaszcza w mieście gdyż w hybrydzie start spod świateł możesz mieć na samym zasilaniu elektrycznym czyli największa część spalania w mieście odpada. W suzuki startujesz normalnie z silnika benzynowego a auto wspomaga się tym małym silniczkiem elektrycznym w czasie jazdy ze stałą prędkością, nazwałbym to takim dodatkowym bonusem dla ludzi którzy lubią spokojną jazdę, raz że mają ekonomiczny silnik to dodatkowo w nagrodę za spokojną jazdę autko spali im jakieś 0,5 litra mniej w cyklu mieszanym dzięki silniczkowi elektrycznemu. Jak ktoś ma zamiar jeździć "sportowo" to ukłąd hybrydowy nic mu nie da, z tym że kto kupi baleno po to żeby nim szaleć?

Jeśli chodzi o zwykłe silniki 1.4 to jest spora bieda na rynku. Na auta europejskie nie masz się co patrzeć chyba że bieda silniki poniżej 100KM jak w fiacie Tipo z tym że nie masz absolutnie czym jechać. W toyocie masz całkiem sporo aczkolwiek obiły mi się o uszy problemy z ilnikami dual Vvti ale valvematic zwykłe 1.6 wolnossak myślę że byłoby rozsądnym wyjściem. Poza tym masz oczywiście propozycje Mazdy i genialne silniki 2.0 wolnossące myślę że w tym momencie najlepsze na rynku jakie znajdziesz biorąc pod uwagę trwałość-spalanie-moc. no i ewentualnie honda jazz- zwykły silnik niezłej mocy z bardzo niskim spalaniem. Niestety auto mega drogie jak na segment. Lada moment wychodzi nowa honda jazz z jeszcze ulepszonym silnikiem wolnossącym który ma być mocniejszy a jednocześnie jeszcze bardziej ekonomiczny od poprzednika, czas pokaże. Jednakże fakt, iż ten samochód w porządnej wersji kosztuje ponad 70 tys. a przy okazji jest hm brzydki, jest co najmniej odstraszający.

Soul_Man 
Moderator

Informacje
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #21  Wysłany: 2017-10-30, 09:58   

Tutaj jest test nowego Swifta: https://www.youtube.com/watch?v=OiEnED-BTjY

To skoro tak działa układ kierowniczy i dźwignia biegów w Swifcie, to aż strach pomyśleć jak się jeździ Baleno ;-)

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Zasady Postowania Opcje