Forum Kia Rio - Klub Polska
» Ogólne » Off Topic » Wypadek.

Wypadek.
Autor Wiadomość
 mateusz 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 CRDi
Przebieg: 88500
Kolor: Clear White
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: 5d
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #31  Wysłany: 2017-11-26, 18:08   

Do wymiany są obie podłużnice, podłoga, podłoga tylna, kanapa tylna, nie wiem czy nie bałbym się nim jeździć po naprawie...

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie: L automat
Silnik: 1.4
Kolor: grafit
Inne auto / jakie?: CC 700
 #32  Wysłany: 2017-11-26, 20:36   

Nie twierdzę, że warto robić, tylko jak to wygląda finansowo przy rozliczeniu z ubezpieczycielem.

Bez względu jaką opcję wybierzesz, to auto i tak prawie na 100% wróci na nasze drogi.

mateusz 

Informacje
 #33  Wysłany: 2017-11-26, 20:45   

Ech... a ktoś z was może walczył z nimi o to, żeby wartość pojazdu sprzed wypadku była wyższa?

Doczytałem się że za dodatkowe wyposażenie i klimatyzację Pan doliczył ponad 1000 zł, co daje wartość pojazdu praktycznie 34 800 zł...

Po czym odjął 8 tysięcy na podstawie jakiś dziwnych wyliczeń.
Jedna z tabel mówi, iż kia jest z moim silnikiem 1.4CRDi mało popularna na mazowszu więc zastosował zniżkę od sytuacji regionalnej i odjął ponad 3000 zł od wartości auta..

Jestem aktualnie sfrustrowany.

A. wg PZU roboczogodzina 45 zł brutto.

paco rabanne 
I'm what I'm

Informacje
Kolor: Wendy Brown
Typ nadwozia: Sedan
 #34  Wysłany: 2017-11-27, 11:16   

Na prawdę nie zazdroszczę. 45 zł roboczogodzina? Niech przejadą się do ASO to zobaczą ile kosztuje. Normalnie szok. Biorą ludzi za baranów. Na każdym kroku chcą oskubać każdego. Najlepiej nie wypłacać nic nikomu. Nich klient się nie upomina. Takie widzę podejście. Moja znajoma miała jakiś czas temu wypadek. Typ wjechał w jej auto. Ubezpieczyciel uznał szkodę całkowitą. Bo dłuższych bojach wywalczyła swoją cenę. Najgorsze to w tym było jak za jakiś czas te same auto (naprawione) zostało wystawione na sprzedaż jako "Igła" W głowie się nie mieści jacy ludzie niektórzy są podli! Mam nadzieję, że kiedyś takie coś zniknie z rynku :angry:

zalmen3 

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1.2
Przebieg: 88000
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
 #35  Wysłany: 2017-11-28, 14:20   

To jest typowa strategia ubezpieczalni, pierwsza wycena zawsze jest zaniżona, bo "a nóż klient się nie upomni". Zadzwoń do rzecznika praw ubezpieczonych i poproś o pomoc, bo czujesz się oszukiwany.
Poproś jakiś ASO, żeby wycenił dokładnie koszt naprawy (zapłacisz pewnie z dwie stówy za to) i do odwołania dołącz protokół. Możesz też powołać własnego rzeczoznawcę (jeżeli udowodnisz, żę wycena była zaniżona ubezpieczalnia zwróci Ci wszystkie koszty, więc wszystko na fakturę).
Działaj, i nie daj się zahukać, można sporo wywalczyć.
Czy w wypadku uszkodziła się komórka, laptop, zegarek, cokolwiek wartościowego? Zgłoś i żądaj odszkodowania, za wszystko muszą Ci zapłacić. Na tym polega OC. Tak jak pisałem, przerabiałem to z motocyklem, o wszystko trzeba walczyć. :devil:
--------------------

mateusz 

Informacje
 #36  Wysłany: 2017-11-28, 21:29   

Generalnie to wiem, i będę się odwoływał...

Tylko pytanie, czy moje napisanie odwołania, wstrzymuje wypłatę oraz procedurę sprzedaży wraku oferentowi? Czy mimo to przeleją mi to, co zaproponowali w informacji i będę musiał w ciągu 7 dni oddać zastępcze auto i bujał się z nimi nie wiadomo ile bez auta? Czy odwołanie wstrzyma wszystko i będziemy się kłócić?

Ogólnie to, nie wzięli pod uwagę bardzo dobrego stanu auta, serwisowania w ASO.
Kosztorys jest w 80% na zamiennikach z rabatem 30%... ciekawe bo to ledwo 3 letnie auto..
A najlepsze, kurs euro policzyli uwaga 1 EURO = 3,80 zł....

veg 

Informacje
Silnik: 1,4
 #37  Wysłany: 2017-12-05, 17:41   

mateusz napisał/a:
Kosztorys jest w 80% na zamiennikach z rabatem 30%... ciekawe bo to ledwo 3 letnie auto..
Ostatnio podczas likwidacji szkody innego samochodu po drugim odwołaniu policzyli mi części z ASO po rabacie. Zapytałem ich kto z ulicy dostaje na dzień dobry rabat na oryginalne części z ASO. Kompletnie olali ten aspekt i dopiero po czwartym odwołaniu wywalczyłem swoje. Po prostu robią z nas debili na każdym kroku. :lol:

mateusz 

Informacje
 #38  Wysłany: 2017-12-05, 23:30   

Mój kosztorys i tak by nic nie zmienił, całka i tak by była.

mateusz 

Informacje
 #39  Wysłany: 2018-01-22, 20:32   

Szok... Miałem już sprzedać szkodę, żeby mieć święty spokój, ale z ciekawości napisałem sam do PZU odwołanie. Zakwestionowałem całe -10% ze względu na sytuację rynkową - 3000zł i połowę kwoty za "nadbieg" ~ - 700 zł...
Wypisałem 7 punktów, z którymi się nie zgadzam, bądź uważam za błędnie policzone.
Łącznie 3700 zł + odsetki..
Napisałem im, że wg. mnie wartość pojazdu w dniu wypadku wynosiła 30300 zł, a nie 26 600 zł jak twierdzili.

Przed wysyłką przejrzałem jeszcze akta szkody których zażądałem i powiem wam, że się przeraziłem. W aktach dołączony był drugi kosztorys szkody ale na częściach oryginalnych bez rabatu...

Wg tej drugiej wyceny koszty naprawy wynosiłyby 48 300 zł jeśli chciałbym ją naprawiać... JAKIŚ KOSMOS..

No ale ja nie o tym miałem. Odwołanie wysłałem 16.01.2018 o 22:30
Wczoraj sprawdzałem z ciekawości stronę status.pzu.pl -> a tam pismo od nich datowane na 19.10 ->
"Szanowany panie, dziękujemy, za przesłanie informacji mogących ustalić Pana sytuację, informujemy iż przekazaliśmy do wypłaty 3700zł wraz z odsetkami."

Dziś pieniądze weszły na konto, jestem w szoku... :D

zalmen3 

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1.2
Przebieg: 88000
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
 #40  Wysłany: 2018-01-23, 07:33   

Od razu pisałem, to typowa strategia ubezpieczycieli - zaniżamy pierwszą wycenę, a nóż klient się nie upomni. Moim zdaniem, skoro tak łatwo wydarłeś te prawie 4 klocki, to potencjał w sprawie jest znacznie wyższy ;-)
Gratuluję!
--------------------

Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3 
Zasady Postowania Opcje