W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Retrofity LED zamiast H7 w reflektorach.

Awatar użytkownika
KEEDLER

Retrofity LED zamiast H7 w reflektorach.

Post autor: KEEDLER »

Serwus, czy ktoś próbował kombinować z zestawami pozwalającymi zastąpić żarówki H7 (soczewka) "żarówkami" diodowymi? Choć oficjalnie nie wolno montować lamp diodowych w reflektorach, które nie zostały do takiego źródła światła homologowane, retrofity LED stają się coraz popularniejsze i coraz więcej firm ma je już w swojej ofercie.

Podaję przykłady renomowanych marek:
http://www.bosma-group.eu/pl/produkty/z ... up-to-led/
https://www.philips.pl/c-p/12985BWX2/x-tremeultinon-led

Z tego co wiem, zamienniki Philipsa nie pasują do naszej kijanki z uwagi na mocowanie żarówki.

Proszę o Wasze opinie i porady na ten temat.

czerwo

Post autor: czerwo »

https://www.youtube.com/watch?v=WN0OG_SV-_U&t=179s
też już oglądałem ale nie do RIO bo uważam, że reflektory świecą całkiem nieźle przynajmniej w bezsoczewkowych.

Awatar użytkownika
krzybiel

Re: Retrofity LED zamiast H7 w reflektorach.

Post autor: krzybiel »

KEEDLER pisze:Serwus, czy ktoś próbował kombinować z zestawami pozwalającymi zastąpić żarówki H7 (soczewka) "żarówkami" diodowymi?.
Planuję osobiście taki eksperyment w modelu z soczewkami, prawdopodobnie zamówię te żarówki Bosma. Jak tylko się zdecyduję, to zrobię fotorelację z tego eksperymentu :)
Ta cena 365zl jest trochę wysoka, dlatego postaram się znaleźć ten model w jakiejś hurtowni taniej.
Edit :) na alledrogo znalazłem już za 275zł z przesyłką :)

Awatar użytkownika
KEEDLER

krzybiel pisze:
KEEDLER pisze:Serwus, czy ktoś próbował kombinować z zestawami pozwalającymi zastąpić żarówki H7 (soczewka) "żarówkami" diodowymi?.
Planuję osobiście taki eksperyment w modelu z soczewkami, prawdopodobnie zamówię te żarówki Bosma. Jak tylko się zdecyduję, to zrobię fotorelację z tego eksperymentu :)
Ta cena 365zl jest trochę wysoka, dlatego postaram się znaleźć ten model w jakiejś hurtowni taniej.
Edit :) na alledrogo znalazłem już za 275zł z przesyłką :)
Masz pewność, potwierdzenie od producenta itd., że BOSMA będzie pasowała?

Awatar użytkownika
krzybiel

„KEEDLER" pisze:Masz pewność, potwierdzenie od producenta itd., że BOSMA będzie pasowała?
No właśnie to jest problem! Gdybym miał pewność, to bym już to zamawiał! Niestety nikt mi do tej pory z żadnego sklepu/hurtowni nie odpisał, że na bank będą tam pasowały. W weekend zamierzam zrobić model żarówki na podstawie zdjęć, i sprawdzić pod maską, po zdjęciu plastikowych osłon żarówek, jak to tam wygląda z miejscem.

czerwo

Przecież do 14 dni możecie zwrócić najwyżej stracicie za przesyłkę w jedną stronę.

Awatar użytkownika
krzybiel

czerwo pisze:Przecież do 14 dni możecie zwrócić najwyżej stracicie za przesyłkę w jedną stronę.
Zwrot towaru może być zrealizowany jeżeli towar i opakowanie nie nosi śladów użytkowania. Z doświadczenia zazwyczaj jest tak, że aby się dostać do towaru, trzeba uszkodzić opakowanie (trik producentów) co uniemożliwia zwrot towaru. Po drugie po co mam tracić czas i $ na wysyłkę jak mogę to obadać wzrokowo :)

czerwo

Awatar użytkownika
krzybiel

Prawo jedno, praktyka drugie, ja nie zamierzam korzystać ;) Zresztą tak jak napisałem powyżej, szkoda mojego czasu i pieniędzy :)

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Czy to będzie mocniej świecić ,czy tylko tuning podnoszący moc silnika ż? ż?

Awatar użytkownika
krzybiel

Gandalf wej pisze:Czy to będzie mocniej świecić ,czy tylko tuning podnoszący moc silnika ż? ż?
Widziałem dwa testy philipsa, wypadły super, świeci mocniej, jaśniej i nie oślepia kierowców z przeciwka. Do tego szybciej widać nieoświetlonych pieszych. Ale wiesz jak to jest z testami, większość jest opłacana, dlatego chcę sam to przetestować, najwyżej jak będzie badziew, to sprzedam za 70% na allegro ;)

Awatar użytkownika
Mr_Ozi

Post autor: Mr_Ozi »

krzybiel pisze:
Gandalf wej pisze:Czy to będzie mocniej świecić ,czy tylko tuning podnoszący moc silnika ż? ż?
Widziałem dwa testy philipsa, wypadły super, świeci mocniej, jaśniej i nie oślepia kierowców z przeciwka. Do tego szybciej widać nieoświetlonych pieszych. Ale wiesz jak to jest z testami, większość jest opłacana, dlatego chcę sam to przetestować, najwyżej jak będzie badziew, to sprzedam za 70% na allegro ;)
Jestem żywo zainteresowany. Zrób też zdjęcie samych "żarówek".

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

jak masz w telefonie możliwość ustawienia na sztywno czułości iso, balansu bieli oraz czasu naświetlania to zrób też fotki z identycznymi ustawieniami dla obu żarówek, najlepiej chyba będzie widać faktyczną różnicę tak jak kiedyś porównywałem oryginalne osramy do tungsramów http://kiario.com.pl/viewtopic.php?p=21115#21115

Awatar użytkownika
KEEDLER

krzybiel pisze:
Również chciałbym przetestować osobiście, ponieważ testy wypadają obiecująco, ale proponuję się zastanowić przed zakupem gdyż słyszałem, że zarówno zamienniki Philipsa jak i Bosmy nie pasują w miejsce żarówek halogenowych (przynajmniej w wersji z soczewką). Od Bosmy otrzymałem następującego maila:
"Informujemy, iż do montażu ledowych zamienników halogenowej żarówki H7 marki BOSMA niezbędny jest odpowiedni adapter wynikający z konstrukcji reflektorów marki KIA, którego nie posiadamy aktualnie w naszej ofercie katalogowej."

Innych producentów nie biorę pod uwagę.

Mimo wszystko czekam na Wasze koncepcje :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”