Rdza w bagażniku i jakość KIA
Autor Wiadomość
 Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Kolor: Graphite Meralic
Pakiety: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka: Beżowo-Czarna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #16  Wysłany: 2018-05-30, 18:28   

Aktualizacja i informacja dla wszystkich, którzy mogą mieć podobny problem. Występował on również w Rio poprzednich generacji.

Odebrałem dzisiaj auto z ASO, gdzie była załatwiana sprawa gwarancyjna dot. usługi montażu czujników i zakładania zderzaka. Otworzyłem bagażnik z kierownikiem serwisu i we wnęce na koło ślad po myciu auta. Na tapicerce w bagażniku koło lampy czuć wilgoć i widać skropliny wody. Woda u mnie wlewa się przez okolice lewej tylnej lampy. Sprawa wg. niego jak najbardziej podlega gwarancji i będę to już załatwiał we Wrocławiu na początku czerwca. Ciekawe jakie będą mieli podejście, bo ja nie odpuszczę tematu.

Rafael 
RaV

Informacje
 #17  Wysłany: 2018-06-12, 12:57   

Sprawa niestety nie zostanie szybko załatwiona. Serwis znalazł i uszczelnił miejsca, gdzie wg. nich lała się woda i mam teraz obserwować co się dzieje. Jak będę w serwisie malował drzwi, które ktoś przejechał kluczem, to od razu dokładnie zabezpieczą rdzawe miejsca w bagażniku. W nocy padał deszcz i z ciekawości zajrzałem do bagażnika. Znowu mam kilka milimetrów wody. Auto znowu trafi na serwis, tym razem na 2 dni. Oczywiście nie przysługuje mi auto zastępcze, bo serwis nie ma takiego. :devil:

Wysłałem spore pismo dotyczące mojego konkretnego samochodu poprzez formularz kontaktowy na stronie KIA. Jeśli mnie oleją, to z ciekawości napiszę do TVN Turbo. :cool:

beti 
Piotrek

Informacje
Silnik: 1,4
Przebieg: 55000
Kolor: Srebrny
Inne auto / jakie?: Honda City, Ibiza
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #18  Wysłany: 2018-06-12, 22:59   

Miałem podobny problem po tym jak jakiś debil w dupę mnie wjechał Wymiana klapy zderzaka lamp itp. Po 2 tygodniach 5 cm wody w bagażniku. Okazało się że nowa założona lampa cieknie z deszczu rynienek pod klapą. . Uszczelnienie pomogło .
--------------------
RIO 1.4 L Sedan

Rafael 
RaV

Informacje
 #19  Wysłany: 2018-06-12, 23:36   

U mnie już uszczelniali lampę i jakiś otwór od czujników parkowania, bo ponoć tamtędy ciekło. Dzisiaj z ciekawości rozebrałem tę belkę plastikową (próg) w bagażniku i zdjąłem uszczelkę. Pod uszczelką trochę wody i rdzy, więc gdzieś ona przepuszcza wodę wprost na ściankę bagażnika, po której woda zbiera się we wnęce na koło.

Sokar11 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1,25
Kolor: Biały
Pakiety: ACN
 #20  Wysłany: 2018-06-29, 13:19   

Witam, dziś sprawdziłem w swojej ryjówce i rzeczywiście przy korkach gumowych na dnie wnęki koła zapasowego była delikatna rdza, sam się jej pozbyłem lecz pytanie którędy woda tam sie dostaje? Osobiście leżałem w bagażniku, ojciec polewał z garczka wodę na klapę bagażnika i nic sie nie przedostawało do wewnątrz. Podejrzenia mam że to na myjce z pistoletu jest takie ciśnienie że powoduje przedostanie sie do wnętrza wody.

Update
Po zdjęciu uszczelki bagażnika okazało sie że są dwa małe ogniska korozji na tym rancie na którym siedzi uszczelka. Prawdopodobnie to tamtędy dostaje sie woda i przypuszczam że właśnie podczas mycia myjką ciśnieniową. Trochę rozczarowuje mnie ten samochód, jak narazie poza uszkodzonym czyjnikiem wałka rozrządu (prawdopodobnie gryzoń sie do kabli dobierał) to wszystko działało ok ale aby po 3.5 roku już rdza sie pojawiała tam gdzie praktycznie nie powinna sie w ogóle pojawić czyli wewnątrz samochodu? W ubiegłym roku robiłem konserwację podwozia wiec tam powinno być ok, teraz jeszcze zabezpieczyłem klapę bagażnika oraz maskę fluidolem aby tam nic sie nie pojawiło.

Rafael 
RaV

Informacje
 #21  Wysłany: 2018-06-30, 20:29   

Ja u siebie też zdjąłem uszczelkę bagażnika i to była przyczyna. Po jej ponownym założeniu po ulewie w bagażniku sucho. W poniedziałek odstawiam auto do ASO i im to pokażę z rdzą w miejscu uszczelki włącznie, tak jak u Ciebie na rancie. U mnie woda dosłownie lała się, bo po deszczu kilka mm wody miałem w bagażniku i ciekła też przez otwór na kable do lampy.

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Zasady Postowania Opcje