Przesunięty przez: Cichy
2014-03-04, 17:17
Hamulce - uwagi, problemy, rozwiązania etc.
Autor Wiadomość
 krzychu001 

Informacje
 #166  Wysłany: 2018-05-10, 21:52   

Kupiłem jednak zestaw ATE tarcze plus klocki przód i tył. Wymienię je na koniec czerwca/początek lipca tak gdzieś przy przebiegu 55tyś km. miesiąc przed wyjazdem na wakacje aby się dotarły tak jak trzeba bym nie miał niespodzianek później na wyjazd. Teraz mam prawie 53 tyś i tarcze są ostro zjechane no ale to głównie tylko jazda po mieście tyle że miałem już kilka samochodów którymi zrobiłem ze 300 tyś km i nigdy nie miałem tak przeoranych tarcz jak te fabryczne. Moja Kia jest z 2015r z marca 1.2 sedan i zamówiłem na przód wentylowane 256 mm i czytam na forum że po lifcie są 280 mm no i co nigdzie nie znalazłem odpowiedzi co mam tam u siebie to po 22 poleciałem na parking z miarką i samochód na lewarek, zdjęte koło i co... 256 mm tarcza. Nie wiem czy w 1.2 większych nie dawali czy wersję sedan olali tak jak światła led i inne dodatki co mają hb.

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Kolor: Graphite Meralic
Pakiety: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka: Beżowo-Czarna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #167  Wysłany: 2018-05-10, 23:13   

Też mam wersję po lifcie z 2015 i nie mam pojęcia co siedzi w hamulcach i najechane mam 17k km więc być może się zdziwię za jakiś czas. Co do wybrakowanego wyposażenia to niestety w EU sedany są mało popularne. Ma to swój plus i ja się cieszę, że nie mam ledów zwłaszcza jak widzę auta z przepalonymi (lub niedziałającymi) ledami z przodu, czy z tyłu. Dla mnie im mniej niepotrzebnych bajerów to tym mniej do późniejszej wymiany.

krzychu001 

Informacje
 #168  Wysłany: 2018-07-06, 19:17   

Już mam wymienione hamulce. Ogólnie jestem już po dużym przeglądzie. Oczywiście nie w ASO a na własną rękę wymiana po 55 tyś km:

- olej
- filtr oleju
- filtr kabinowy
- filtry gazy LPG
- świece
- cały komplet hamulcy przód + tył i porządne czyszczenie
- zacisk hamulcowy tył lewy (na 100% uszkodzony w ASO bo linka podciągnięta była prawie na maxa)

Kupiłem cały zestaw ATE ale zaliczyłem pecha z dopasowaniem tarcz na przód okazało się że średnica była dobra ale wysokość mi nie pasowała. Oryginał 43.8 mm a w ATE 24.0122-0260.1 (422260) wysokość 46.6 mm także musiałem tarcze z przodu zakupić Zimmermana bo ATE takich nie miała. Tak to jest ok teraz się docierają zobaczymy jak będą się hamulce sprawowały.

ziko1983 

Informacje
Wyposażenie: l
Silnik: 1,25
Przebieg: 89942
Kolor: czerwony
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Suzuki Celerio
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #169  Wysłany: 2018-07-07, 20:10   

Z przednimi tarczami miałem dokładnie to samo, kupiony zestaw, auto na podnośniku, a tarcza po założeniu haczyla o zwrotnice. ATE robi tarcze 256 ale do sedana z silnikiem 1.4. Mi przyszło założyć TRW, bo tylko takie były na szybko w Pruszczu, ale póki co ten zestaw (klocki ATE + tarcze TRW) pracuje bez zastrzeżeń, nie piszczy, dobrze hamuje, tylko pylenie mogłoby być mniejsze,
--------------------

Odpowiedz do tematu Strona 12 z 12 
Zasady Postowania Opcje