W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Opony

Jerzyk

Opony

Post autor: Jerzyk »

Witam,

zamierzam wymienić opony fabryczne (letnie) Kumho Ecowing ES01 w rozmiarze 185/65 R15 88 H.
Po przeczytaniu wielu testów i recenzji mój wybór padł na opony Michelin Crossclimate+ 185/65 R15 92V. Problem leży w parametrach Michelina. Indeks nośności i prędkości ma 92 V (Rio 88 H) oraz XL (wzmacniane). Pytanie brzmi: czy serwis nie będzie robił z tego powodu problemów z gwarancją oraz co chyba ważniejsze, czy ubezpieczyciel nie będzie robił problemów w razie czego? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
respi75

Re: Opony

Post autor: respi75 »

Jerzyk pisze:Witam,

zamierzam wymienić opony fabryczne (letnie) Kumho Ecowing ES01 w rozmiarze 185/65 R15 88 H.
Po przeczytaniu wielu testów i recenzji mój wybór padł na opony Michelin Crossclimate+ 185/65 R15 92V. Problem leży w parametrach Michelina. Indeks nośności i prędkości ma 92 V (Rio 88 H) oraz XL (wzmacniane). Pytanie brzmi: czy serwis nie będzie robił z tego powodu problemów z gwarancją oraz co chyba ważniejsze, czy ubezpieczyciel nie będzie robił problemów w razie czego? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam
Parametry indeksów opon Michelina przewyższają te z opon fabrycznych, więc nikt nie ma prawa się przyczepić. Gorzej jakby było odwrotnie.

Jerzyk

Post autor: Jerzyk »

Dzięki :-)

Awatar użytkownika
Morfinnel

Post autor: Morfinnel »

Cześć. Jako że zima się zbliża, wypadałoby kupić jakieś zimowe opony. Obecnie w mojej Rio posiadam letnie Continentale 205/45 R17. Czy polecacie jakieś opony w takim rozmiarze, ale na zimę? Całorocznych nie rozważałem, bo jeżdżę dużo poza miastem, gdzie nie zawsze jest odśnieżone, więc wolałbym pełne zimówki ;)

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Ciężko doradzać ,bo ile ludzi na forum tyle opini. Ja osobiście jeżdżę na Dębicy Frigo i uważam że są to naprawdę dobre opony.

clarence2
Wyposażenie: L Business line
Przebieg: 20000
Kolor: Biały

Post autor: clarence2 »

Morfinnel, Dębica Frigo HP2 - następca frigo 2 ;-) Będziesz Pan zadowolony

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

Ja jeżdzę na tych co dawali do auta i nie narzekam :D

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

mateusz pisze:Ja jeżdzę na tych co dawali do auta i nie narzekam :D
Kolega pytał o zimowe. Ja też nadal używam letnich Hankook które były na wyposażeniu

Awatar użytkownika
mateusz

Post autor: mateusz »

kubeusz77 pisze:
mateusz pisze:Ja jeżdzę na tych co dawali do auta i nie narzekam :D
Kolega pytał o zimowe. Ja też nadal używam letnich Hankook które były na wyposażeniu
Ja mam i letnie i zimowe Hankook'a :)
I oba komplety dali z samochodem :)

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Szczęściarz ;D

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Ja jak kupowałem Rio, to też dostałem zimówki, ale jakieś Matador'y. Sprawują się ok i jeszcze z sezon może dwa przelatają.
Natomiast do drugiego auta (Citigo) kupiłem właśnie polecane przez clarence2 Dębica Frigo i też bardzo mi się dobrze na nich jeździ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”