W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Ciężka praca pedału sprzęgła

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Ciężka praca pedału sprzęgła

Post autor: Adrian2007211 »

Witacje,
Od pewnego czasu zauważalnie ciężej wciska się pedał sprzęgła . Co może być tego przyczyną ?
Czyżby sprzęgło się kończyło ?

Kamil12

Post autor: Kamil12 »

Witaj! Wcale bym się nie zdziwił. Ale nie stawiaj od razu na sprzęgło, może to być podzespół, np. coś po stronie hydrauliki sprzęgła.

krzychu001

Post autor: krzychu001 »

Ja mam problem z wrzucaniem biegów po dłuższej jeździe w korkach i wymieniłem wysprzęglik i pompę sprzęgła ale nic nie pomogło i po nowym roku zwalam sprzęgło i wymieniane będzie tarcza, docisk i łożysko oporowe. Pedał sprzęgła też mam już wyraźnie twardszy a przebieg 65 tyś km.

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: pavulon »

krzychu001 pisze:Ja mam problem z wrzucaniem biegów po dłuższej jeździe w korkach i wymieniłem wysprzęglik i pompę sprzęgła ale nic nie pomogło i po nowym roku zwalam sprzęgło i wymieniane będzie tarcza, docisk i łożysko oporowe. Pedał sprzęgła też mam już wyraźnie twardszy a przebieg 65 tyś km.
Będziesz robił na gwarancji?

krzychu001

Post autor: krzychu001 »

Nie będzie robione na gwarancji. Byłem tylko na dwóch przeglądach i stwierdziłem że przy tych cenach co oni chcą to sobie odpuszczę a poza tym założyłem gaz i już to olałem. Sama oszczędność paliwa mnie zadowala bo robię 20-25 tyś km rocznie. Potem zobaczyłem ile zostało z hamulców przy przebiegu 55 tyś km że już nie chciałem ich oryginałów i musiałem cały zestaw hamulcowy wymieniać w aucie. Ogólnie sprzęgło zdjęte a tam nie miła niespodzianka. Opisałem to w tym poście

https://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1 ... c&start=15

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”