Jak zamknąć samochód gdy centralny zamek nie zamyka wszystki
Autor Wiadomość
 kermit 

Informacje
 #1  Wysłany: 2019-01-29, 22:34   Jak zamknąć samochód gdy centralny zamek nie zamyka wszystki

Witam,
Tej zimy (oby się skończyła) 2 razy miałem sytuację gdzie rano (króciutki dystans, samochód praktycznie sie nie nagrzał) po krótkiej jeździe przy zamknięciu z pilota kierunkowskazy nie mignęły. Za pierwszym razem zlapałem za klamkę (jedną niestety) i .. drzwi zamknięte - poszedłem do pracy.

Drugim razem już jadąc do pracy zauważyłem, że kontrolka blokady drzwi w czasie jazdy miga (a powinna świecić ciągle). I znowu króciutka jazda, próba zamknięcia - kierunkowskazy nie migają. Sprawdzam tym razem wszystkie drzwi i okazuje się, że jedne z drzwi się nie zamykają. Po 2 godzinach (cieplej na dworze) wszystko wróciło do normy.

No ale pytanie klucz - jak zamknąć samochód w takiej sytuacji?
Pozdrawiam,

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2019-01-29, 23:35   

Rio ma elektryczne zamki w drzwiach i poza kluczykiem/pilotem nie da się zamknąć drzwi. Możliwe, że kończy Ci się zamek w drzwiach, bo już był podobny post. Ktoś udał się do ASO i o dziwo tam działało, aż za którymś razem wystąpiła usterka i wymienili zamek na nowy.

kermit 

Informacje
 #3  Wysłany: 2019-01-29, 23:44   

To raczej temperatura, jakieś nieszczelności w drzwiach .... Zamek raczej się nie kończy (nowy samochód) pierwszy przegląd w lutym - zgłoszę, zobaczymy. Szkoda, że nie przewidzieli awaryjnego zamykania.

zalmen3 

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1.2
Przebieg: 96000
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 5d
 #4  Wysłany: 2019-01-30, 16:03   

Co prawda mam Rio 3, ale u mnie były takie objawy. Dodatkowo od czasu do czasu zdarzało się, że automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy aktywowało się trzykrotnie i potem zaczynała mrugać kontrolka zamkniętych drzwi, a te pozostawały otwarte. Pojechałem do ASO i powiedzieli, że problem jest znany i wymienili zamek w jednych z drzwi - problem puki co nie powtórzył się ponownie.
Może jednak warto zajechać do ASO - po co się męczyć z głupim problemem? Toż to nowe auto!
--------------------

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje