Jak zamknąć samochód gdy centralny zamek nie zamyka wszystki
Autor Wiadomość
 kermit 

Informacje
 #1  Wysłany: 2019-01-29, 22:34   Jak zamknąć samochód gdy centralny zamek nie zamyka wszystki

Witam,
Tej zimy (oby się skończyła) 2 razy miałem sytuację gdzie rano (króciutki dystans, samochód praktycznie sie nie nagrzał) po krótkiej jeździe przy zamknięciu z pilota kierunkowskazy nie mignęły. Za pierwszym razem zlapałem za klamkę (jedną niestety) i .. drzwi zamknięte - poszedłem do pracy.

Drugim razem już jadąc do pracy zauważyłem, że kontrolka blokady drzwi w czasie jazdy miga (a powinna świecić ciągle). I znowu króciutka jazda, próba zamknięcia - kierunkowskazy nie migają. Sprawdzam tym razem wszystkie drzwi i okazuje się, że jedne z drzwi się nie zamykają. Po 2 godzinach (cieplej na dworze) wszystko wróciło do normy.

No ale pytanie klucz - jak zamknąć samochód w takiej sytuacji?
Pozdrawiam,

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2019-01-29, 23:35   

Rio ma elektryczne zamki w drzwiach i poza kluczykiem/pilotem nie da się zamknąć drzwi. Możliwe, że kończy Ci się zamek w drzwiach, bo już był podobny post. Ktoś udał się do ASO i o dziwo tam działało, aż za którymś razem wystąpiła usterka i wymienili zamek na nowy.

kermit 

Informacje
 #3  Wysłany: 2019-01-29, 23:44   

To raczej temperatura, jakieś nieszczelności w drzwiach .... Zamek raczej się nie kończy (nowy samochód) pierwszy przegląd w lutym - zgłoszę, zobaczymy. Szkoda, że nie przewidzieli awaryjnego zamykania.

zalmen3 

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1.2
Przebieg: 96000
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 5d
 #4  Wysłany: 2019-01-30, 16:03   

Co prawda mam Rio 3, ale u mnie były takie objawy. Dodatkowo od czasu do czasu zdarzało się, że automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy aktywowało się trzykrotnie i potem zaczynała mrugać kontrolka zamkniętych drzwi, a te pozostawały otwarte. Pojechałem do ASO i powiedzieli, że problem jest znany i wymienili zamek w jednych z drzwi - problem puki co nie powtórzył się ponownie.
Może jednak warto zajechać do ASO - po co się męczyć z głupim problemem? Toż to nowe auto!
--------------------

Hospin 

Informacje
Silnik: 1.25
Przebieg: 45000
Kolor: srebrny
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #5  Wysłany: 2019-02-28, 17:14   

Mam ten sam problem z drzwiami kierowcy. Z racji tego że nie mam już gwarancji czy ktoś z was się orientuje ile taki zamek kosztuje?
Czy ktoś samodzielnie wymieniał taki zamek? jeśli tak to proszę dajcie jakieś foto lub filmik albo przynajmniej jak się najłatwiej do niego dostać.

Rafael 
RaV

Informacje
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
 #6  Wysłany: 2019-02-28, 18:10   

Hospin napisał/a:
Mam ten sam problem z drzwiami kierowcy. Z racji tego że nie mam już gwarancji czy ktoś z was się orientuje ile taki zamek kosztuje?

Na allegro jest sporo ofert z zamkami drzwi do Rio UB.

Hospin napisał/a:
Czy ktoś samodzielnie wymieniał taki zamek? jeśli tak to proszę dajcie jakieś foto lub filmik albo przynajmniej jak się najłatwiej do niego dostać.

Co prawda nie miałem potrzeby grzebania, ale myślę, że bez demontażu boku drzwi od środka się nie obejdzie. Na YT są filmiki jak go zdemontować. Później trzeba postępować zgodnie z logiką typu odkręcić śruby i na bieżąco myśleć co dalej. Może wypowie się ktoś, kto samodzielnie dokonał wymiany.

Hospin 

Informacje
Silnik: 1.25
Przebieg: 45000
Kolor: srebrny
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #7  Wysłany: 2019-03-15, 17:53   

A więc tak, okazali się że padł zamek drzwi kierowcy (identyczne objawy jak u kolegi zalmen3). W ASO wykonali diagnozę 120 PLN. i stwierdzili że na 100% to zamek, w takim razie zamówiłem u nich oryginał bo na rynku brak zamienników 413 PLN za wymianę wołali 400 PLN więc wymieniłem to sobie u znajomego mechanika za 100 PLN. Finał jest taki że po wydaniu 633 PLN wszystko działa jak trzeba. Osobiście uważam że to kradzież w biały dzień. Wymiana trwała niecałe 30 min. a ASO chciało za wymianę 400 PLN . Złodzieje

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje