W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Wymiana fabrycznego szajsu, czyli głośników przód i tył

Hospin

Wymiana fabrycznego szajsu, czyli głośników przód i tył

Post autor: Hospin »

Ktoś z was wie gdzie kupić i jakie głośniki kupić na przód i tył. Konieczna wymiana bo jakość fabrycznych jest dramatyczna. Najlepiej byłoby jakieś JBL lub Harman Kardon itp. tak żeby pasowały bez przeróbek. Szukałem po necie i nic ciekawego nie ma. Może macie u siebie coś podobnego ?

Awatar użytkownika
pitertuning

Post autor: pitertuning »

Temat rzeka,ja posiadam głósniki Hertz ESK 130.5 Energy 13cm jest to system dwudrożny z zwrotnicą na przód i tył.To wszysto świetnie gra z zestawem audio nie fabrycznym lub ze wzmacniaczem.
1234

Hospin

pitertuning pisze:Temat rzeka,ja posiadam głósniki Hertz ESK 130.5 Energy 13cm jest to system dwudrożny z zwrotnicą na przód i tył.To wszysto świetnie gra z zestawem audio nie fabrycznym lub ze wzmacniaczem.
Czyli bez wzmacniacza się nie obejdzie żeby zwiększyć jakość dźwięku?

Awatar użytkownika
pitertuning

Post autor: pitertuning »

Zgadza się ,w specjalizującym się zakładzie audio za modyfikacje trzeba zapłacić około 1000 zł.Są to głosniki przód + twitery, mata wygłuszająca drzwi,wzmacniacz +tuba lub skrzynia.
1234

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

Ja miałem z wcześniejszego auta głośniki odseparowane Autoteka już polecane na tym forum jako tanie i dobre, jak jeden z wooferów mi padł postanowiłem wsadzić coś nieco "ambitniejszego" a mianowicie odkupiłem od gościa z forum strefacaraudio.pl nieużywane Morel Tempo Ultra 602, i cóż... grają zarąbiście ;) Wszystko oczywiście pod wzmacniaczem oraz koniecznie "niestety" innym radiem, warto odnotować że fabryczne ma filtr dolnoprzepustowy na poziomie aż 50hz także o głębokich basach niestety trzeba zapomnieć.

Hospin

I pod to radio nie wejdą żadne lepsze głośniki dwudrożne bez żadnych wzmacniaczy? sama wymiana tylko głośników. Nie oczekuję czegoś co rusza szybami ale czegoś poprostu co daje o niebo lepszy dźwięk od tego fabrycznego szitu.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

Wejdą wejdą, oczywiście ;) ja sam rok jeździłem na oryginalnym radiu. Jeśli masz wersję M to masz 13cm, głośniki są z tektury i lekkie jak cholera, dramat to mało powiedziane. Wersja na pewno XL, nie wiem czy już L ma 16,5cm fabryczne. Tak czy owak polecam przerobić jeśli konieczne i wstawić 16,5cm, od dwudrożnych zdecydowanie lepsze będzie jakiś zestaw odseparowany.

ayahuasca
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 PB
Przebieg: 114000
Kolor: biały
Typ nadwozia: przed liftem, 2012r.

Re: Wymiana fabrycznego szajsu, czyli głośników przód i tył

Post autor: ayahuasca »

Ja mam XL (albo L ale z dodatkowym wyposażeniem). Czy mogę jakoś w prosty sposób upewnić się jakiego rozmiaru głośniki mam zamontowane?
Również chciałbym wymienić te oryginalne, bo nie grają zbyt dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”