W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Tarcze hamulcowe - oryginał vs dobry zamiennik.

Hospin

Post autor: Hospin »

adamr1984 pisze:Z tego co mi wiadomo to smar miedziany ma niskie właściwości smarne i jest agresywny dla gumy. Stosujemy go jako zabezpieczenie przed zagrzaniem ale nie jako smarowidło elementów trących. Między piasta a tarcza będzie super ale na prowadnice to śmierdzi mi to.
Ale na prowadnicach klocków nie ma żadnej gumy

adamr1984

Post autor: adamr1984 »

Na przednich (na jednej z każdej strony) jest bo musi być a przecież ponadto wkładasz je przez gumowe osłonki.

Hospin

adamr1984 pisze:Na przednich (na jednej z każdej strony) jest bo musi być a przecież ponadto wkładasz je przez gumowe osłonki.
Prowadnice klocków mają gumki ? Ma ktoś foto tego jarzma żeby przedstawić gdzie są gumki na których leży klocek hamulcowy.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Niczego w hamulcach nie smarujemy smarem miedzianym. Tylko specjalny smar do hamulców:

https://hamulcesklep.pl/o/HSID14

Bez miedzi i kwasów - całe 14 złotych i święty spokój.
Pozdrawiam
Churek

adamr1984

Post autor: adamr1984 »

Hospin, ja o chlebie, Ty o niebie. Teraz zajarzyłem. Prowadnice klocków nie mają żadnych gumek. Miałem na myśli prowadnice zacisku rzecz jasna. Prowadnice klocka (blaszki) też smarowałem smarem do hamulców bo przecież chodzi nam o poślizg. Miedź tylko na piastę dałem.

Hospin

Churek pisze:Niczego w hamulcach nie smarujemy smarem miedzianym. Tylko specjalny smar do hamulców:

https://hamulcesklep.pl/o/HSID14

Bez miedzi i kwasów - całe 14 złotych i święty spokój.
W takim razie będzie bez miedzi, dzięki za info i link. Dziś zamówiłem pełny komplet przód, tył tarcze klocki firmy zimmerman i w sobotę będę wymieniał. Napiszę jak poszło. I jak to po dotarciu hamuje.

Awatar użytkownika
Ari93
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M + Tempomat
Silnik: 1.4 DOHC LPG
Przebieg: 109000
Kolor: Biały
Typ nadwozia: Sedan

Post autor: Ari93 »

Ja bym miał pytanko do znawców, tak na Wasze oko dobrze mi się wydaje że klocka jeszcze całkiem sporo zostało? Na ile k KM powinny wystarczyć? Zdjęcie z przedniego lewego koła.
Obrazek
Załączniki
56795478_369667126971671_8389618902157492224_n.jpg

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

Nikt Ci nie powie na ile starczą klocki, bo to zależy od stylu jazdy i typu jazdy (miasto, trasa). Dodatkowo zdjęcie nie oddaje ile mm okładziny zostało.

pavulon
Moderator

Post autor: pavulon »

Ari93 pisze:Ja bym miał pytanko do znawców, tak na Wasze oko dobrze mi się wydaje że klocka jeszcze całkiem sporo zostało? Na ile k KM powinny wystarczyć? Zdjęcie z przedniego lewego koła.
Trzy może cztery tysiące maksymalnie ale jeśli będziesz wymieniać sam to możesz już kupować

Hospin

Wymienione :-) !!!! To co tam było to jakaś masakra, na jarzenie przyklejona smoła która powinna być zwykłym pyłem, było tego tyle że tarcza wyżłobiła w tym własne prowadzenie. Tarcza zaklejona też tym czymś z klocków. Zobaczymy czy będzie różnica po dotarciu. Jeśli chodzi o wymianę to bardzo łatwa i przyjemna :-). Dla zainteresowanych za komplet tarcze klocki przód, tył firmy zimmerman zapłaciłem 1k. wymieniłem sam więc i tak zawsze to taniej jak w ASO.

Hospin

Wszystko ładnie się dotarło i auto zatrzymuje się w miejscu. Jeden temat mnie tylko zastanawia, czy ktoś z was wie czy klocki zimmermana są kierunkowe? Jest możliwość montażu tych klocków niewłaściwe?

epsi

Post autor: epsi »

Z tego co wiem, to klocki chyba nie są kierunkowe.
Proponuję sprawdzić jeszcze dokładnie w ich specyfikacji poszczególnych klocków
Dlatego proponuję zajrzeć na jakąś stronę internetowej hurtowni z częściami motoryzacyjnymi - np tutaj: https://motoszef.pl/
Znajdź specyfikację wybranych - będziesz wiedział na czym stoisz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”