Klimatyzacja - nietypowa awaria ...
Autor Wiadomość
 Churek 
Administrator

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 252600
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #1  Wysłany: 2019-08-29, 21:12   Klimatyzacja - nietypowa awaria ...

Cześć,

Przytrafiła mi się taka nietypowa historia z klimą:

Jakieś 2 lata temu robiłem wymianę czynnika w klimie i przez ten czas jakoś działało. W tym roku, przed wyjazdem na urlop robiłem przegląd rejestracyjny to przy okazji ogarnąłem klimę - tym bardziej, że już syczało pod deską, znaczy czynnika mało.

Jak to wszystko robiłem to było jeszcze przed upałami i przy temperaturze tak 25 stopni wszystko banglało jak trzeba.

Aż przyszły upały - 30 stopni i klima mówi działam słabo a za parę minut nie działam wcale ... Do tego bujanie obrotami i dziwne odgłosy z kompresora.

No se myślę - kompresor umiera - 2 tysie czas szykować ... pytanie co schrzanili panowie od wymiany czynnika.

Podjechałem do nich wczoraj, ale nie było z kim gadać, bo nie było prądu i wszyscy poszli do domu.
Zadzwoniłem do serwisu KIA w Nadarzynie i bardzo miły pan powiedział, że po pierwsze może mnie umówić w przyszłym tygodniu, a poza tym jak to jest po gwarancji to godzina pracy mechanika 300 PLN brutto , więc za samą diagnozę mogę beknąć parę stówek. "Pan pojedzie do takich co tylko klimę robią" - powiedział na koniec.

No więc zadzwoniłem do Euro-Klima na Szyszkowej a pan - ok. proszę przyjechać rano zobaczymy.

Pojechałem, zostawiłem, opowiedziałem co się dzieje - pan mówi: jak ustalimy co i jak będę dzwonił.

No i teraz uwaga, atansią, wniemanie: dzwoni gość o 12:00 i mówi tak (przypominam, że ja już pogodzony z wymianą kompresora :-) ): musimy wymienić chłodnicę od klimy, bo pomimo, że jest szczelna to powypadały lamelki między rurkami i nie ma siły obierać całego ciepła z czynnika. Gwałtownie rośnie ciśnienie w układzie i elektronika wszystko wyłącza .... 950 PLN chłodnica, robota, wymiana czynnika ..... no i na dzisiaj będzie - chłodnia Valeo ...

Szok i niedowierzanie, bo ja widziałem, że te lamelki powypadały, ale żeby to był problem .....

No i naprawa w zasadzie od ręki !!!! wow !!!

O 16:00 odebrałem Rio, 34 stopnie a w samochodzie po 5 minutach zaczyna robić się przyjemnie - wszystko bangla jak złoto - kochane chłopaki.

Firma profeska, polecam każdemu. Super kontakt i realne diagnozy i wyceny napraw.
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Ari93 
Moderator

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 96000
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: Sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2019-08-29, 22:52   

Dopiero po 5 minutach zaczyna robić się przyjemnie...? ;) jak na moje doświadczenie to tak o 4 min za późno ;p

Ale super że tak tak szybko i od ręki udało się naprawić auto no i człowiek znowu troszkę mądrzejszy... jeszcze tylko muszę obczaić gdzie w ogóle jest ta chłodnica i też rzucę okiem.

Fajnie że też "elektronika wszystko wyłącza", jak by nie było takiego zabezpieczenia to chyba strach myśleć co by się tam mogło z tą klimą zadziać.

Rafael 
RaV

Informacje
Silnik: 1.25l
Kolor: Graphite Meralic - ABT
Pakiety: L+MET+DCM+BWS
Tapicerka: DCM
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Hyundai i10
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #3  Wysłany: 2019-08-29, 22:57   

Bardzo uczciwy zakład zważywszy na to, że są takie, które naprawy, lub wymiany robią tylko na papierze. :-D

Churek 
Administrator

Informacje
 #4  Wysłany: 2019-08-30, 04:41   

Ari93 napisał/a:
Dopiero po 5 minutach zaczyna robić się przyjemnie...? ;) jak na moje doświadczenie to tak o 4 min za późno ;p

Widocznie mamy różne poziomy rozumienia przyjemności ;-) :D :D

Ari93 napisał/a:
jeszcze tylko muszę obczaić gdzie w ogóle jest ta chłodnica i też rzucę okiem.

Ta pierwsza od przodu za wlotem powietrza ....

Rafael napisał/a:
Bardzo uczciwy zakład zważywszy na to, że są takie, które naprawy, lub wymiany robią tylko na papierze.

Kiedyś dawno byłem u nich Volviakiem i też ogarnęli temat od ręki ...
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Churek 
Administrator

Informacje
 #5  Wysłany: 2019-08-30, 06:31   

Zapomniałem dodać - na chłodnicę mam 12 miesięcy gwarancji na piśmie .....
--------------------
Pozdrawiam
Churek

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje