Podświetlenie przestrzeni na nogi
Autor Wiadomość
 Kocur25 

Informacje
Silnik: 1.2 Benzyna
Kolor: Czarny
Pakiety: L
Typ nadwozia: Hatchback 5
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2019-10-02, 02:03   Podświetlenie przestrzeni na nogi

Cześć Wszystkim,

Ostatnio postanowiłem wzbogacić moją Rio o kilka dodatków. M.in. mam w planach montaż podświetlenia LED przestrzeni na nogi (tylko pierwszy rząd). Dowiedziałem się w ASO, że nawet jeśli zakupie oryginalny zestaw to instalacja, a w zasadzie ingerencja w instalację spowoduje utratę gwarancji (nawet jeśli wszystko będzie działało poprawnie). W związku z tym, dopytałem jaki byłby koszt montażu takiego podświetlenia u nich i dostałem info, że cena światełek + montaż wynosi ok. 650 zł (masakra).

Zapytałem jeszcze czy jest opcja zakupienia innego zestawu, we własnym zakresie i ewentualne skorzystanie tylko z ich serwisu w celu instalacji i odpowiedzieli że istnieje taka możliwość.

Tutaj się pojawia moje pytanie, czy ktoś z Was próbował rozwiązać to w taki sposób? Brałem jeszcze pod uwagę jakieś oświetlenie, które nie ingeruje w instalacje ale podpina się je bezpośrednio pod gniazdo zapalniczki tylko, że przypuszczam że trudniej będzie z pochowaniem kabli i estetyką.

Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Bo nie ukrywam że cena ASO za montaż dwóch diodek powala, a z drugiej strony wiem, że instalacja we własnym zakresie spowoduje utratę gwarancji, która jeśli już jest to niech zostanie utrzymana (może się przyda jeszcze).

P.S paradoks jest taki, że np. Przyciemnienie szyb w nowym aucie można zrobić we własnym zakresie a utrata gwarancji będzie tylko w sytuacji uszkodzenia mechanizmu albo szyby. Jeśli się to zrobi poprawnie to nie doczepią się.
--------------------
Adrian

kubeusz77 
VIP

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #2  Wysłany: 2019-10-02, 16:57   

Paradoksów jest więcej. Ktoś na forum pisał że odmówiono mu gwarancji na układ hamulcowy, bo własnym zakresie wymienił klocki i tarcze.

Ari93 
Moderator

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 96000
Typ nadwozia: Sedan
 #3  Wysłany: 2019-10-02, 18:34   

Tylko że nawet jak utracisz gwarancje... to przecież nie na całe auto? Ja bym to zrobił samemu i tyle, jak im nie powiesz to pewnie nawet nie zauważą :P nie wiem jak to się nazywa ale są takie ściskowe szybkozłączki na przewody żeby tak jakby doczepić do nich kolejny przewód, takim czymś podpinasz się pod oświetlenie wnętrza i podłączasz to co chcesz. Jak by się coś z elektryką stało to demontujesz wszystko, tą szybkozłączkę odpinasz od przewodu i raczej nie do zauważenia że gdzieś w izolacji jest szczelina bo się tą szybkozłączką wpiąłeś w obwód.

Kocur25 

Informacje
 #4  Wysłany: 2019-10-02, 20:26   

Ari93 napisał/a:
Tylko że nawet jak utracisz gwarancje... to przecież nie na całe auto? Ja bym to zrobił samemu i tyle, jak im nie powiesz to pewnie nawet nie zauważą :P nie wiem jak to się nazywa ale są takie ściskowe szybkozłączki na przewody żeby tak jakby doczepić do nich kolejny przewód, takim czymś podpinasz się pod oświetlenie wnętrza i podłączasz to co chcesz. Jak by się coś z elektryką stało to demontujesz wszystko, tą szybkozłączkę odpinasz od przewodu i raczej nie do zauważenia że gdzieś w izolacji jest szczelina bo się tą szybkozłączką wpiąłeś w obwód.

W zasadzie to masz sporo racji. Ja ich trochę zrozumiałem tak, że całkowicie tracę gwarancję. Swoją drogą ciekaw jestem czy gwarancja na instalację nadal obowiązuje bo autko jest z 2016 r.

Dalej myśle czy lepiej skorzystać z zestawu który wpinam pod zapalniczkę czy faktycznie tak jak piszesz nie użyć tych szybkozłączek (muszę poczytać na necie).
--------------------
Adrian

Ari93 
Moderator

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 96000
Typ nadwozia: Sedan
 #5  Wysłany: 2019-10-03, 11:41   

Ja mam jedną żarówkę do oświetlania wnętrza, oryginalna 10W ciągnęła ok 12W z tego co pamiętam, ledowe ciągną 2-3W jak nie nawet mniej także o ile nie chcesz żeby nogi wypalały jasnością oczy to w kilkunastu watach powinieneś się zmieścić i to nawet montując to podświetlenie nóg z tyłu.
A pod zapalniczkę to jak? Za każdym razem ręcznie włączać i wyłączać? Czy chodzi o to żeby to się cały czas świeciło? W sumie kumpel tak kiedyś miał... bo ja bym takie cuś pod oświetlenie podłączył żeby się elegancko samo zapalało i gasło :D

Kocur25 

Informacje
 #6  Wysłany: 2019-10-03, 15:23   

Myślałem raczej o tym żeby zapalało się jako efekt Hello np. po otwarciu drzwi tak jak z normalnym podświetleniem. Widziałem gdzieś na YT że nawet niektóre zestawy, które wpina się pod zapalniczkę też tak działają np. po uruchomieniu świateł. Mnie tak de facto zależy tylko na tym aby podświetlić pierwszy rząd, natomiast co do mocy podświetlenia to chodzi mi bardziej o efekt wizualny. Nie chcę żeby to świeciło jakoś przeraźliwie :)

Główny dylemat to to, że nie bardzo chcę ingerować w instalację na zasadzie cięcia wiązek itp. żeby auto nie straciło gwarancji przy wizycie w ASO (jeśli takową nadal posiada na instalację).
--------------------
Adrian

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje