Wymiana piasty kół
Autor Wiadomość
 epsi 

Informacje
 #1  Wysłany: 2019-11-22, 10:46   Wymiana piasty kół

Byłem ostatnio na przeglądzie i wyszło mi, że piasty kół są w zasadzie do wymiany. W związku z tym pojawia się pytanie o możliwość ich zakupu oraz samodzielnego montażu. Czy ktoś już to przerabiał? Czy to jest skomplikowana kwestia? Trudna? Dodam, że mam jakieś tam doświadczenie związane z mechaniką. Nie jestem pod tym względem laikiem.

trister 

Informacje
 #2  Wysłany: 2019-11-25, 13:56   

Cóż, nie jestem pewien czy dasz radę samodzielnie to ogarnąć, ale jeżeli masz gdzie, czym. Masz ku temu odpowiednie warunki i chęci - to czemu nie. Z pewnością jest to łatwiejsze zadanie niż wymiana takiego rozrządu. Tylko pamiętam, aby nie oszczędzać na częściach, aby inwestować w coś przyzwoitego.
Duży wybór, wraz ze specyfikacją znajdziesz jeszcze pod niniejszym linkiem.
Ostatnio zmieniony przez trister 2019-11-29, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  

Soul_Man 
Moderator

Informacje
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4
Kolor: Smoke Blue
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
 #3  Wysłany: 2019-11-26, 12:00   

Nie znam się, więc się wypowiem ;-)

A na serio - nie wiem jak z konstrukcją piasty w Rio I, ale obstawiam że piasta nie jest zintegrowana z łożyskiem. A więc najtrudniejszą częścią tej zabawy będzie osadzenie nowego łożyska w piaście, a do tego potrzebna jest prasa. No chyba, że piasta jest zintegrowana z łożyskiem, to w zasadzie zabawa plug and play.

A czemu piasty są do wymiany? Są jakieś luzy czy coś? Piastę samą w sobie raczej trudno popsuć, to tylko kawałek żelastwa. Jak coś ma się zepsuć to łożysko. Ale to i tak wymieniasz tylko to, które jest walnięte, nie słyszałem, żeby ktoś profilaktycznie wymieniał piasty i łożyska.

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje