W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Zagadkowa usterka

Kamil12

Zagadkowa usterka

Post autor: Kamil12 »

Witam Wszystkich.
Przejdę od razu do rzeczy.
Jakiś czas temu opisywałem moją historię ze sprzęgłem https://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1485
po drugiej wymianie te same objawy, to znaczy szarpanie na zimnym silniku i metaliczne dźwięki na rozgrzanym silniku. Rozkładam ręce.
Do sprzęgła raczej się doczepić nie można, nie możliwym jest żeby drugie było wadliwe, lub uszkodzone, aktualnie przejechałem na nim około + - 3000 tys km nie pamiętam dokładnie. Po rozgrzaniu zmiana biegów, silnik chodzi cichutko, fajnie się na obroty wkręca, no żadnych minusów. Pozostaje tylko kwestia szarpania (na zimnym bardziej na ciepłym mniej) i dźwięku (tylko na rozgrzanym silniku), będę chciał prześwietlić sterownik silnika, być może on jest gdzieś uszkodzony, naocznie może być w idealnym stanie a w praktyce może źle sterować silnikiem i stąd te problemy.
Jak myślicie dobry trop?
Podzielcie się!
Dzięki!

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP
Generacja Rio: IV (YB; 2017+)
Wyposażenie: L + Navi
Silnik: 1.4 100KM
Kolor: Smoke Blue
Inne auto / jakie?: Saab 9-5 2.3T

Post autor: Soul_Man »

Trudno zgadnąć co to może być z tego opisu. Może coś z rozrządem albo zmiennymi fazami?

Sterownik zostawiłbym na koniec, prawdopodobieństwo, że tam jest coś nie tak jest bliskie zeru.

Kamil12

A jak myślisz udać się na serwis czy szukać jakiegoś dobrego mechanika?
Serwis już zna moja auto nie od dziś :)

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Serwis serwisowi nie równy, mechanicy tak samo. Ale z diagnozowaniem nietypowych usterek w ASO jest bardzo różnie, więc ja bym się skłaniał za poszukaniem kogoś rozgarniętego z otwartą głową, kto poszuka usterki. Może jakiś nieautoryzowany zakład, który specjalizuje się w Kii/Hyundaiu?

Kamil12

Ciekawe czy uda mi się coś takiego znaleźć.
Dobrze by było, aby ktoś z doświadczeniem zbadał co tak
naprawdę się dzieje.
Czekam jeszcze na odpowiedź centrali serwisu jaka będzie ich odpowiedź
na to, że objawy powróciły.
Zobaczymy czy coś sensownego się dowiem.
Spotkałeś się może z jakimś warsztatem specjalizującym się w markach Kia/Hyundai w Twojej okolicy?

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

W Poznaniu jest niezależny serwis Hyundai i Kia, ale niestety nic nie mogę powiedzieć o jakości świadczonych przez nich usług.
http://www.grisbi.pl/

Awatar użytkownika
Soul_Man
VIP

Ja niestety też nie znam takich warsztatów :-( Trzeba by w internetach pogrzebać.

Kamil12

Ok, dzięki zawsze to coś, ja też poszukam, przecież w ogóle w Polsce muszą być tacy specjaliści od takich marek samochodów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”