W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Rdza.

+ i -
Awatar użytkownika
Ryjek

Rdza.

Post autor: Ryjek »

Witajcie,

Od jakiegoś czasu korozja wielu elementów w komorze silnika postępuje - zdjęcie.
Poza tym zbiera się woda w okolicach "podchłodnicowych" - także widoczne na zdjęciu.

Czy u Was jest podobnie?
Załączniki
woda zbierająca się pod chłodnicą
woda zbierająca się pod chłodnicą
rdzawe naloty
rdzawe naloty
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 16:51 przez Ryjek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

O kurde chyba trzeba bedzie kupic tą oslone pod silnik.. a Ty masz ta oslone?

Martin

Post autor: Martin »

Przeczytałem, pocwałowałem do samochodu, na szczęście daleko nie miałem :D, i stwierdzam co następuje:

- rdzy brak, i bardzo mnie to cieszy :D
- woda jest, ale ten element, na którym się gromadzi, jest z plastiku, więc nic groźnego. Inna spraw to to, skąd ona się tam bierze, bo jechałem dziś, podobnie jak od kilku dni, na sucho, a popadało tylko dziś troszkę podczas postoju auta. Dziwne rzeczy... :lol:

P.S.

Greey, ale Ci się pojawił znienacka śliczny avatar :-) .

Awatar użytkownika
greey

Post autor: greey »

Martin pisze:
Greey, ale Ci się pojawił znienacka śliczny avatar :-) .
A dziekuje bardzo! :-D

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

Przyłączam się!
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
rio_pn

Post autor: rio_pn »

skąd ta korozja po prawej stornie silnikaż

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Ja u siebie nie zauważyłem ani rdzy ani wody.Ale to chyba za wcześnie trochę na rudą. A gwarancja to raczej tego nie dotyczy.
lukasz_rio

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Rdzy u mnie nie ma, natomiast z tą wodą to nie wiem, musiałbym sprawdzić. Możesz więcej fotek zrobić i z mniejszej odległości? Lipa z tą rdzą. Dodam od siebie że farba na tym haku, na którym się zamek klapy zatrzaskuje, już zlazła i tam na pewno wylezie rdza.

Awatar użytkownika
Ryjek

Post autor: Ryjek »

Martin pisze:woda jest, ale ten element, na którym się gromadzi, jest z plastiku, więc nic groźnego.
Mi się wydaje, że ta woda jest niewskazana, ponieważ wprowadza zbędną wilgotność i potem na rozgrzanych elementach w komorze silnika łatwiej wszystko rdzewieje.

[ Dodano: 2013-05-21, 08:29 ]
CicheStudio pisze:Możesz więcej fotek zrobić i z mniejszej odległości?
Postaram się dzisiaj :)

[ Dodano: 2013-05-21, 09:06 ]
greey pisze:O kurde chyba trzeba bedzie kupic tą oslone pod silnik.. a Ty masz ta oslone?
Nie mam, a najwyraźniej by się przydała...

[ Dodano: 2013-05-22, 20:11 ]
Obiecane zdjęcie na zoomie :)
Załączniki
rdza zoom.JPG

Adi

Post autor: Adi »

U mnie pod chlodnica rowniez zbiera sie woda. Jest na plastiku male wglebienie no i sila rzeczy woda tam bedzie po opadach deszczu ;) Dobrze, ze to nie zaden wyciek z chlodnicy :-)

aryst

Post autor: aryst »

czy trafiliście kiedyś może na jakiś artykuł, badanie, porównanie, z którego jasno wynika ze np. garażowanie znacznie ogranicza szanse wystąpienia rdzy?
mam możliwość parkowania w podziemnym, ale trochę boli 100zł opłaty miesięcznej i zastanawiam się czy faktycznie jest sens.

Adi

Post autor: Adi »

aryst pisze:czy trafiliście kiedyś może na jakiś artykuł, badanie, porównanie, z którego jasno wynika ze np. garażowanie znacznie ogranicza szanse wystąpienia rdzy?
mam możliwość parkowania w podziemnym, ale trochę boli 100zł opłaty miesięcznej i zastanawiam się czy faktycznie jest sens.
Lepiej parkowac w garazu, wiadomo. Zima cieplo, nie musisz odsniezac, a latem nie jest goraco ;)
Ale czy garaz znacznie ogranicza pojawienie sie rdzy to wg mnie nie. Rdza wyjdzie jak bedzie jakis odprysk czy rysa do golej blachy i wtedy to zacznie Ci rdzewiec. A jak lakier jest w porzadku to musi minac kupe czasu zeby najpierw on wyblakl i nastepnie cos tam moze wyskoczyc jesli chodzi o rdze.
Np. w Grecji widzialem mase aut skorodowanych. Na bank od slonca, ale u nas nie ma takiej pogody. Jak pogrzeje to max miesiac, a nie tak jak tam.

Zablokowany

Wróć do „Zalety i wady”