Przesunięty przez: Cichy
2018-01-08, 09:32
Różnice w wyglądzie wersji wyposażeniowych [S, M, L, XL]
Autor Wiadomość
 Tomash 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: -
Tapicerka: DCM beżowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #1  Wysłany: 2014-03-21, 13:32   Różnice w wyglądzie wersji wyposażeniowych [S, M, L, XL]

Postanowiłem zrobić krótką ściągawkę dla osób, które w przyszłości będą chciały kupić używane Rio. Nieraz zdarza się, że samochody z innych rynków posiadają różne kombinacje wyposażenia, co ułatwia ewentualne rozpoznanie auta sprowadzonego.

Zacznijmy od początku, tj. od drugiej połowy 2011-go roku, czyli momentu wprowadzenia Rio na rynek polski. Wraz z premierą dostępne były trzy wersje, które dzieliło ok 5 tysięcy złotych różnicy (między każdym szczebelkiem).
Wersje sedan mają podobne wyposażenie, jednakże różnią się wyglądem - zupełnie innym przodem i tyłem. Cechy wyróżniające poszczególne szczeble wyposażenia zostały zachowane (w M- nielakierowane plastiki, w XL kierunkowskazy w lusterkach

M - wyróżnia się czarnymi plastikami. niepomalowana jest obwódka przedniego grilla, fragment tylnej klapy bagażnika. Lakieru nie znajdziemy również na klamkach i lusterkach.
we wnętrzu: klimatyzacja była za dopłatą (3 500pln), na którą wiele osób się decydowało. Przez pierwszy rok M-ka występowała jedynie z czarnym wnętrzem, później bez dopłaty również z beżowym. Charakterystyczny na początku był dla tej wersji brak gniazdka dla nawigacji w podszybiu, jednakże w trakcie produkcji zrezygnowano z tego wyjścia elektrycznego, które posiadało autorską konstrukcję, co równało się z zakupem kabla od KIA, o którym krążą legendy, natomiast nie znam nikogo, kto widział go na oczy.

*korbki w tylnych szybach
*klimatyzacja za dopłatą
*brak funkcji bluetooth w radiu (jeden przycisk mniej na kierownicy)
*brak podłokietnika w konsoli centralnej

Przykłady:
Rio od Justyny i Cichego
Rio od Justyny i Cichego
3-drzwiowe Rio od J23

L - z zewnątrz odróżnia się od wersji M polakierowanymi elementami nadwozia (klamki, lusterka, tylna klapa) oraz chromem na przednim grillu
we wnętrzu: klimatyzacja manualna w standardzie, radio z funkcją parowania z telefonem, tajemnicza "kontrolka płynu do spryskiwaczy" i wyżej opisana już klapka pod nawigację. W podsufitce znajdują się dodatkowe lampki, a beżową tapicerkę można było wybrać od początku sprzedaży.

*korbki w tylnych szybach
*podgrzewane lusterka
*radio z BT
*"polakierowane" nadwozie

Przykłady:
Rio od MarCo
Rio od tropss55
Rio od majkkka
Rio od Zbycha

XL - cechy szczególne tej wersji to diodowe światła do jazdy dziennej połączone z soczewkowymi światłami mijania, światła przeciwmgielne przednie, diodowe światła stop oraz kierunkowskazy wbudowane w lusterka.
we wnętrzu: klimatyzacja automatyczna, wszystkie szyby elektrycznie sterowane, czujnik deszczu i natężenia światła. Dodatkowo, jedynie wersja XL występuje w wersji z brązową tapicerką. Warto zaznaczyć, że wersja ta różni się od pozostałych również jakością plastików użytych we wnętrzu.

*pełna elektryka szyb
*klimatyzacja automatyczna
*inny zestaw świateł
*dodatkowa wersja tapicerki

Przykład:
Rio od greey
Wnętrze od Papalina90
Diodowe światła tylne w samochodzie Qszycha
Rio od Shibbiego na zamku w Będzinie
Rio od Kellera

W tym miesiącu (marzec 2014) cennik Rio uległ zmianie. W skrócie, została dodana wersja S, która niejako przejęła rolę M-ki (najuboższe wyposażenie). Wersja M dostała klimatyzację w standardzie oraz lakierowane klamki i lusterka. L-ka dostała pakiet LEDowy.
Ponieważ cennik tych wersji jest aktualnie dostępny - zainteresowanych odsyłam na kia.pl

Mam nadzieję, że komuś tym pomogę. Jeśli popełniłem jakiś błąd niezwłocznie mnie poprawcie!
--------------------
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2014-03-26, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje