W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Silnik 1.25 - przybywa oleju.

Sokar11
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.25
Typ nadwozia: Sedan

Silnik 1.25 - przybywa oleju.

Post autor: Sokar11 »

Witam
Kilka dni temu zaczepił mnie w moim mieście facet który ma Kia Rio z silnikiem 1.25 kupiony w podobnym okresie co ja czyli niecałe 2 lata temu. Spytał mnie czy w okresie zimowym, jeżdżąc na krótkich odcinkach przybywa mi oleju w silniku. On w swoim stwierdził przybywanie oleju ok 1cm na bagnecie (prawdopodobnie to benzyna), był nawet z tym w serwisie, chyba wymienili mu olej i zaplombowali wlew aby skontrolować czy sam nie dolewa (jak zwykle w nic nie wierzą). Powiem szczerze że od zakupu samochodu nie sprawdzałem regularnie poziomu oleju ale ostatnio sprawdzając (lato) stwierdziłem że stan jest na max i już nie wiem czy rzeczywiście coś jest na rzeczy (także w zimie jeżdżę na krótkich dystansach) czy może w serwisie troche za dużo wlali. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Sprawdzałem czy na jakimś forum Hiundaya nie ma takich sygnałów ( to chyba ten sam silnik tam mają) lecz nic nie znalazłem, znalazłem natomiast info o tym że w I20 lubią padać katalizatory i na dodatek po uszkodzeniu katalizatora może uszkodzić sie także silnik. Czy w Kijankach spotkał sie ktoś z Was z takimi sygnałami?
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 11:30 przez Sokar11, łącznie zmieniany 1 raz.

rfk
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1,2
Przebieg: 73000
Typ nadwozia: HB
Inne auto / jakie?: Astra G

Post autor: rfk »

Czy przybywaniu oleju nie towarzyszy ubywanie płynu z chłodnicy? W Rio zbiorniczek jest fatalnie umiejscowiony, ale trzeba poobserwować.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

U mnie 2 razy wlewali za dużo i dwa razy jeździłem do nich żeby trochę spuścili. Ogólnie za każdym razem leją tyle że na bagnecie jest praktycznie na max.

Hielona

Post autor: Hielona »

Przybywanie oleju przy jeździe na krótkich dystansach i zimnym silniku spowodowane jest przedostawaniem się benzyny do oleju pomiędzy ścianami cylindra i tłokiem (pierścieniami). Może doprowadzić do zapalenia lampki ciśnienia oleju miałem tak w Skodzie Fabii, jak jeździłem odcinki po 3 km w zimie przez 2 miesiące. Trzeba zatem częściej wymieniać olej niestety.

Zablokowany

Wróć do „Benzyna”