Przednie światła przeciwmgielne w RIO Hatchback 2015
Autor Wiadomość
 benowski 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.2
Przebieg: 14000
Kolor: Yellow
Typ nadwozia: 5d
 #1  Wysłany: 2016-09-11, 12:21   Przednie światła przeciwmgielne w RIO Hatchback 2015

Witam
Orientuje się ktoś czy te światełka spod aukcji poniżej to oryginały? I pytanie drugie, czy w wersji M jet pociągnięta wiązka pod tą zaślepką w uboższej wersji ?

http://www.ebay.com/itm/O...81WDlKL&vxp=mtr

etunerrr 

Informacje
Wyposażenie: L Business Line
Silnik: 1,2 DOHC CVVT, 1248 cm3, 84 KM, 121 Nm
Przebieg: 48000
Kolor: Biały
 #2  Wysłany: 2016-09-11, 16:39   

Wyglądają na oryginały, choć osłony już niekoniecznie. Druga najważniejsza sprawa, kupując w internecie nigdy nie masz pewności co dostaniesz. Jako, że nie mam M- ki to nie pomogę w kwestii zasilania i kabli, ale myślę, że nie puszczają "na zapas".
Jedno co mogę Ci doradzić, to abyś przejechał się z kimś Kia ze światłami przeciwmgielnymi i zobaczył ile dają. W mojej ocenie mało pomagają i ich światło jest symboliczne :O

czerwo 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Przebieg: 180000
Kolor: czerwony
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #3  Wysłany: 2016-09-11, 17:56   

Ja mam L i wiązki nie ma a przynajmniej jej nigdzie nie widziałem.

kubeusz77 
VIP

Informacje
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White
 #4  Wysłany: 2016-09-11, 19:59   

Musiałaby być również wiązka w środku do podłączenia w kokpicie

gregoreu 
VIP

Informacje
Silnik: 1.4
Przebieg: 500
Kolor: grafit
Pakiety: SMART+podlokietnik+podg,fotele
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: peugeot307,
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #5  Wysłany: 2016-09-11, 20:02   

Zadzwon do service KIA i podaj VIN,powinni udzielic Ci odpowiedzi na temat instalacji.Wybierz jaden z tych o ktorym forumowicze wypowiadaja sie pozytywnie.Ja dzwonilem do KIA Krzewscy Warszawa w podobnej sprawie i udzielili mi odpowiedzi
--------------------
gregor

Kiyanborsky 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4 DOHC
Kolor: brązowy (wendy brown)
Pakiety: kamera i czujniki parkowania, halogeny
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Honda NC700S DCT '13/14
 #6  Wysłany: 2016-09-18, 20:31   

Przed zakupem lepiej jeszcze sprawdzić, czy lampy te posiadają stosowne oznaczenia homologacyjne dla rynku europejskiego. Bardzo dużo zestawów dedykowanych jest dla rynku USA i Azji, gdzie są nieco inne wymagania niż w Europie. Też próbowałem znaleźć halogeny, ale dla Rio sedana, lecz okazało się, że te wszystkie z ebay są bez stosownej homologacji. Trzeba było kombinować z innymi.
Jeśli założysz niehomologowane, to w razie draki konsekwencje mogą być dotkliwe - poruszanie się pojazdem wyposażonym w rozwiązania nie spełniające wymagań prawnych. Odmowa ubezpieczenia, odpowiedzialność itp., a w najlepszym razie policjant zatrzyma dowód i skieruje auto na badania techniczne. W praktyce też dealerzy odmawiają zakładania niehomologowanych lamp, m.in. ze względów gwarancyjnych i homologacji. Z tego, co sprawdzałem kiedyś na portalach ogłoszeniowych i "aledrogo" można wyhaczyć nowe i używane komplety z homologacją dla Rio 5D. Lepiej więc tam szukać. Jak do tych z ebay doliczysz koszty wysyłki i możliwe cło (zdarza się, że doliczą), to wyjdzie, że zabulisz 450-500 zł, a w podobnej cenie możesz kupić zestawy w Polsce.

Warto zwrócić uwagę na to, że modele po 2014 r. oferowane są w różnych wariantach - takich, gdzie halogeny pełnią wyłącznie funkcję świateł przeciwmgłowych oraz takie, gdzie są zintegrowane ze światłami zakrętowymi. Oznaczenia homologacyjne są następujące:

- Reflektory przeciwmgłowe przednie na zwykłych żarówkach - 02B
- Reflektory przeciwmgłowe przednie zintegrowane ze światłami narożnymi - 02B K

Pozostaje jeszcze sprawa skomplikowanego montażu i średniego efektu końcowego dla tych oryginalnych lamp. Na innym forum KIA ktoś opisywał swoje boje z montażem przednich halogenów w Rio. Nie tylko lampy i ich mocowania, ale dołożenie przekaźników, dźwigni/włączników itp. Bardzo często w zestawach pojawiają się dźwignie na kierownicę, ale zawierają one tylko halogeny przednie bez przeciwmgłowych tylnych. To lepiej skombinować coś używanego, bo nowe są drogie albo - tak jak ja - zastosować oddzielny przycisk i podłączyć się pod kontrolkę fabryczną na desce. Tu opisałem swoje boje dla wersji sedan (zdjęcie dźwigni włączników świateł jest dla wersji hatchback).

http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=836
--------------------
Najlepsi przywódcy to tacy, których istnienia ludzie nie dostrzegają. Kiedy najlepszy z przywódców skończy swą pracę, ludzie mówią: „zrobiliśmy to sami”. [Lao-tse]

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje