W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Kia Rio III Bright Silver

Nasze auta.
Awatar użytkownika
Gruchi

Kia Rio III Bright Silver

Post autor: Gruchi »

Witajcie

Z ogromną przyjemnością po miesiącu oczekiwania już jutro dołączam do waszego grona szczęśliwych posiadaczy Rio 3 z silnikiem 1.4 16V. Wcześnie posiadałem Renault Clio III 1.4 16V 98 KM smok nad smokami paliwa sobie nie odmawiała :P Po wszelkich komentarzach oraz recenzjach z youtube doszedłem do wniosku iż Rio to chyba najlepszy wybór ;)

Na chwilę obecną zamieszczam zdjęcia z lawety które otrzymałem z salonu, dojdą jeszcze listwy na drzwi, nakładki na progi oraz dywaniki gumowe.

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 11:44 przez Gruchi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

No to życzymy przyjemności z jazdy i witamy na forum :)
Jacek

Awatar użytkownika
Gruchi

Dziękuję za miłe powitanie, przyjemność zapewne będzie :P bo i więcej bajerów niż w Clio ;) Mogę jeszcze dodać że autko zakupione w KIA Lubin ;) Jakieś opinie odnośnie serwisu ? Bo sama obsługa Mega Miła. Zaciekawiła mnie też masa pojazdu bo wynosi koło 1050 kg o ile się nie mylę a w poprzednim miałem koło 1250 więc około 200 kg mniej i 11 koni pewnie da się odczuć ;)

Jeszcze istotne dla mnie pytanie, czy zwykła wulkanizacji nie będzie mieć problemu z wymianą ogumienia na zimę tak by nie uszkodzić czujników ? Powinienem ich uprzedzić o czujnikach ?

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Kumaty gumiarz sam rozpozna, że są czujniki, ale i tak warto o tym powiedzieć przed usługą.

Porządny zakład wulkanizacyjny na pewno nie uszkodzi czujników

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Z Wrocławia do Lubina po autko :):) A tak na poważnie to salon został otwarty dokładnie rok temu . Moja kijanka jest z 2012 , korzystałem z serwisu w Legnicy prze 3 lata (jeśli to mozna nazwać serwisem :(. Tak więc nie powiem Ci nic o tym salonie w Lubinie . Teraz wymiany oleju i wszystko inne robię po za serwisem , pozdrawiam .
Jacek

Awatar użytkownika
Gruchi

Konkretnie to 35 km od Wrocławia ;) w sumie to po środku stąd wybór Lubin KIA. Tym bardziej że często tam bywam. Dzięki Panowie za informację.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Cześć
Jak finanse pozwolą rozważ kupno 2 kompletu felg na zimówki i niestety 2 kompletu czujników.
Jak bedziesz miał zamontowane boczne listwy ochronne to wrzuć fotki. Ja też się zastanawiałem nad ich montażem ale zdjęcia w folderach reklamowych mnie zniechęciły. Jestem ciekaw jak to w realu bedzie.
Życze bezproblemowej eksploatacji i jeszcze raz witam w naszym gronie.

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Można też zrobić ta, jak ja, czyli założyć pony wielosezonowe i zapomnieć o kolejkach u wulkanizatora 2 razy do roku. Dodatkowo brak problemów z dokładaniem i programowaniem drugiego kompletu czujników ciśnienia.

Awatar użytkownika
Gruchi

Jak bedziesz miał zamontowane boczne listwy ochronne to wrzuć fotki. Ja też się zastanawiałem nad ich montażem ale zdjęcia w folderach reklamowych mnie zniechęciły. Jestem ciekaw jak to w realu bedzie.
Życze bezproblemowej eksploatacji i jeszcze raz witam w naszym gronie.
Dodaję zdjęcie tak jak prosiłeś

Obrazek

Jaki może być koszt kompletu stalówek wraz z oponami i czujnikami ? Bo dzisiaj w salonie pytali o opony i coś mówili o kwocie ponad 3000 zł, doszli do wniosku że taniej by wyszło kupić cały komplet 16 cali wraz z czujnikami

btw. tak z ciekawości zapytam, każdy z was takie coś dostał ? + breloczek KIA do kluczyka

Obrazek

(Podoba mi się ta dziura pod radiem na telefon, Xiaomi MI5 wchodzi idealnie :D)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016, 14:43 przez Gruchi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Dzięki za fotki. Kosmetyków nie dostałem,ale dostałem za to wino w firmowym drewnianym opakowaniu.
Co do felg to ja wyjechałem na stalowych. Aluminiowe wraz z czujnikami zakupiłem w ASO bo wyszło najtaniej w moim mieście. A na stalówki zakupiłem zimówki a montaż zrobiłem w dobrym serwisie oponiarskim. Uprzedziłem majstra że mam czujniki ale sam montaż jest taki sam jak bez czujników po prostu ttzeba bardziej uważać.

piotr900

Post autor: piotr900 »

Ja korzystam z dwóch kompletów felg i tylko na zime mam czujniki. Moim zdaniem czujniki w samochodzie to zbędny gadżet. Może miałbym inne zdanie gdyby Rio miała na wyświetlaczu podane wartości ciśnienia dla kazdego z kół z osobna ale tego nie posiada. Lampka "opony" sie pali ale mnie to w ogóle nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
Gruchi

Chyba zrobię tak że kupię stalówki 16 + opony + czujniki + kołpaki. Tylko muszę zorientować się w cenie.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

Gruchi pisze:Chyba zrobię tak że kupię stalówki 16 + opony + czujniki + kołpaki. Tylko muszę zorientować się w cenie.
odpuść sobie czujniki... bezsensowny wydatek na poziomie 800 zł i prawdę mówiąc zbędny gadżet

co do opon polecam nokian wr d4 - w chwili obecnej chyba jedne z najlepszych zimowek

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP

Pod warunkiem że bedzie zima. Bo ostatnio to z tymi zimami jest różnie.

Awatar użytkownika
Gruchi

Dostałem odpowiedź odnośnie felg na zimę.

Tak więc, zestaw kół zimowych na oryginalnych felgach aluminiowych 16" to koszt 5360,- brutto
na akcesoryjnych alu 16" 4400,- brutto

Troszkę drogi interes, 16 stalowych do RIO nie ma więc pozostają tylko 15' Czy 15 będą ok ?

Znalazłem coś takiego. Całkowity koszt zamknie się w 2700 więc chyba rozsądnie ? Co myślicie o tym ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”