W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Pasek klinowy.

waski89

Pasek klinowy.

Post autor: waski89 »

Witam! Co ile kilometrów tak mniej więcej wymienialiście pasek klinowy? Ostatnio jak zaglądałem pod maskę to stwierdziłem że najlepiej to on nie wygląda ale może tylko sprawia takie wrażenie.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2017, 17:04 przez waski89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Ja zawsze wymianiałem przy wymianie rozrządu ale skoro jest łańcuch......
To może jak zacznie piszczeć :lol:

czerwo

Post autor: czerwo »

110tys i dalej się kręci i nie wygląda najgorzej.

rfk
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1,2
Przebieg: 73000
Typ nadwozia: HB
Inne auto / jakie?: Astra G

Post autor: rfk »

Jeśli nie piszczy przy jeździe po kałużach i się nie strzępi, nie zabrudził olejem lub smarem to jeszcze pożyje. Z drugiej strony koszt wymiany to pewnie z 50zł max za sam pasek, więc też tragedii nie ma.
W Astrze wymieniłem przy 220 tyś. km, a był w takim stanie, że org. napis "ISUZU" i wszystkie oznaczenia były widoczne, więc jeszcze nie zdychał. Te paski nie są jakieś szczególnie delikatne.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Ja dla świętego spokoju wymieniłem po 150 kkm razem z rolką prowadzącą. Generalnie stary nie był w złym stanie - jeszcze by pojeździł, ale czasem dobrze wygląda na oko a jak się zdejmie i wywinie w drugą stronę to się okazuje że wszystkie "występy międzyrowkowe" potrzaskane na drobno :)

Fakt, że pasek jest dość dobrze osłonięty i nie łapie syfu z drogi, chociaż miałem zawał bo raz się wbił mały kamyk i hałasował jak rozwalony wałek rozrządu :cool: :D
Pozdrawiam
Churek

waski89

Post autor: waski89 »

Dzięki za odpowiedź, w takim razie na razie zostaje na przynajmniej 40 tysięcy i czekam na popiskiwanie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”