W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Oryginalne felgi KIA 17' .

Marcinno

Oryginalne felgi KIA 17' .

Post autor: Marcinno »

Zamierzam kupić oryginalne felgi KIA 17' jako zimowy komplet,jaka oponę na to założyć na zimę?
czy lepiej założyć mniejsze?
Trasy ogólnie miasto maks 2 wypady w góry w okresie zimowym.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 09:42 przez Marcinno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rissole

Post autor: Rissole »

Ile ludzi tyle opinii. Dzięki węższej oponie mamy większy nacisk jednostkowy na powierzchnię co skutkuje lepszym "wgryzaniem" się opony w śnieg, lepiej radzą sobie także z zjawiskiem aquaplaningu. Niestety słabiej radzą sobie z hamowaniem na mokrej nawierzchni i z przyczepnością na zakrętach. Ale według mnie są to skrajne przypadki. Czekam na swoja kijankę (odbiór w grudniu) ale serwis zamówił mi opony 185/65 R15

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Na 17 cali to polecam Michelin ALPIN 5 205/45 R17, miałem takie w innym aucie i były super ale od razu mówię, że większość jeździły na błocie pośniegowym, a nie na śniegu ;)
Wygląd 17 cali w Rio zimą +100pkt lansu :) Komfort 17 cali w profilu 45 w Rio zimą -100pkt komfortu :)

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Jesteś z Katowic, więc napiszę to samo co zwykle w takich tematach - daruj sobie opony zimowe i załóż całoroczne.

czerwo

Post autor: czerwo »

f0ku5 pisze:Jesteś z Katowic, więc napiszę to samo co zwykle w takich tematach - daruj sobie opony zimowe i załóż całoroczne.
Z Katowic mamy w góry niecałe 80km więc dużo osób z naszych okolic co weekend drałuje na narty więc trzeba uważać, jak ktoś nie podjeżdża pod wyciągi to całoroczne jak najbardziej.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

W góry to wiadomo, już lepiej mieć te (nawet najtańsze) zimówki, ale do miasta... znacie moją opinię ;)

Zablokowany

Wróć do „Zewnętrzne”