W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Witam

Say: Hello!
big case

Witam

Post autor: big case »

Witam w grudniu odbieram nowa kijanke podobno jest na statku jeszcze potem tylko montaż lpg i zaczynam przygodę.
Tutaj me pytanie do osób w temacie lpg na nowych silnikach
Jezdziliscie na dotarcie na pb ? Ja myślę, zeby zrobic nieco ale nie przesadzac
Np w miescie pb a poza gdzie mam stale obroty lpg no i na jakis 2000km
Przesiąść się na lpg całkowicie.Jakies sugestię?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
etunerrr

Post autor: etunerrr »

Witaj.
Gratuluję wyboru, na pewno będziesz zadowolony :-)
Co do Twojego pytania były już odpowiedzi na ten temat- poszukaj na forum. Ja skłaniam się do zdania, by przez pierwsze kilka tysięcy km jeździć tylko na benzynie. Co ważne w późniejszej eksploatacji też warto pamiętać, że auto w zamyśle jest na benzynę :P Ale to Ty masz być zadowolony z zakupu, jazdy i eksploatacji.
Szerokiej drogi :-)

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Montuj gaz i oszczędzaj kasę.
Im szybciej założysz, tym więcej zaoszczędzisz.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Gaz jest do gotowania a benzyna do jeżdzenia

czerwo

Post autor: czerwo »

kubeusz77 pisze:Gaz jest do gotowania a benzyna do jeżdzenia
A ropa do traktora ... Za biedni jesteśmy na PB dlatego jeździmy na lpg ale kto bogatemu zabroni ;D

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Biedni.....mhm pojęcie względne. Raczej wszyscy z forum wyprowadzili swoje auta jako nówki sztuki salonu więc pewnie naprawdę biedni ludzie chcieliby mieć taki problem. I to obojętnie czy za gotówkę czy na raty bo na jedni i drugie trzeba zarobić.

czerwo

Wiesz ja zaoszczędziłem na gazie 16tys zł gdybym miał to wydać na PB to na coś innego bym nie miał więc mówię w prost nie stać mnie żeby jeździć na PB. Prosta kalkulacja. Moc auta na gazie ta sama a nawet na hamowniach często wychodzi ciut większa. Przy jeździe na LPG mam co roko około 5tys zł w kieszenie czyli jeden wyjazd na wczasy więcej w roku. Wiem, że na co kto wydaje pieniądze to indywidualna sprawa więc nie wpuszczam się w dyskusję ale mówienie, że gaz jest do kuchenki to przesad bo wychodzi na to że jedynie PB czyli prąd, LPG, CNG, ON nie jest do auta? Niech każdy sobie odpowie sam na to pytanie.

pavulon
Moderator

Post autor: pavulon »

kubeusz77 pisze:Gaz jest do gotowania a benzyna do jeżdzenia
Z Twojego raczej nieprzemyślanego postu wynika że robisz małe przebiegi roczne

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Włosi znowu tacy biedni nie są, a wydaje mi się, że to oni jednak dominują w UE pod względem liczby aut zasilanych LPG i CNG. Sam bym przerobił, ale małżonka ma traumę i mi zabrania.
Każdy jeździ jak chce i jak go stać, a zakup auta z salonu niejednokrotnie oznacza większą oszczędność niż przy używce.

czerwo

Cen 1l PB we Włoszech 6,66zł hmm dlaczego oni mają tyle aut na LPG? :D Jeżeli chodzi o cenę 1l to wyprzedza ich tylko Holandia i Norwegia.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Tak, tylko według eurostat średnie zarobki we Włoszech to trzykrotność zarobków średnich w Polsce (przeliczając na siłę nabywczą płacy netto), więc te 6,66 PLN to dla nich takie obciążenie finansowe jak dla nas 2,22 PLN. Szczerze wolę płacić za paliwo te 6,66 i zarabiać tyle co moi włoscy odpowiednicy, niż mieć 4,50 za litr i zarabiać tyle co w PL :devil:

gregoreu
VIP

Post autor: gregoreu »

Jak slysze lub czytam o cenach paliw w Polsce,ze sa nizsze niz w wielu innych krajach europejskich to dlaczego przy tej okazji nie mowi sie o zarobkach(w Norwegii za godzine pracy mozna kupic 8-10 l paliwa).To dlatego rowniez srednia placa w Polsce jest wedlug statystyk dosc wysoka,a wyglada to tak-ja jem kielbase a moj sasiad kapuste ale srednio obydwaj jemy bigos :-)
gregor

czerwo

Tu nie chodzi o to kto i za ile. Chodzi o to, że LPG w stosunku do PB to ~1/2 ceny.
Więc tankując u nas oszczędzasz około 2zł, tankując we Włoszech ponad 3zł! Po prostu mają jeszcze większy zysk.

piotr900

Post autor: piotr900 »

w "Motorze" 44-45 był artykuł na jakich paliwach jeździ Europa- Polska ma najwiekszy procent aut jeżdżących na Gaz, 13.55%. Co ciekawe są kraje takiej jak Slowenia gdzie auta na LPG to 0,88%.
Czyli, co wynika na to że Polska jest zielona wyspą ze względu na niskie zarobkiż?". To samo tyczy sie ubezpieczenia aut- Polacy płacą najniższe składki w Europie- no tak bo najmniej zarabiamy, hehe

Awatar użytkownika
tyka47
VIP
Wyposażenie: business line
Silnik: 1,2 benzyna
Przebieg: 43000
Kolor: biały
Inne auto / jakie?: RIO IV

Post autor: tyka47 »

Również pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą kubeusz77
Jeździłem ponad 3 lata zagazowaną KIA CEED.
ZERO problemów i oszczędność w stosunku do PB (po uwzględnieniu wszystkich kosztów) ponad 6 tys zł.
Przejechałem ponad 70 tyś km na LPG i poza aspektem kosztowym chciałbym zwrócić uwagę na to że LPG jest bardziej przyjazny dla środowiska. Nie jest to bez znaczenia w naszych zasmrodzonych miastach.
W RIO narazie benzyna, ale jesli stosunek cen się utrzyma to na pewno po 3 latach użytkowania, oleję pseudo-gwarancję i zagazuję ryjówkę.
.
.
.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się :)”