W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Temperatura robocza i piski.

konradantek

Temperatura robocza i piski.

Post autor: konradantek »

Czołem!

Mrozy za oknem straszne, ale o dziwo pali na dotyk.
Martwi mnie jednak, że chyba coś jest nie tak.
Od wczoraj nie trzyma temperatury. Zauważyłem, że jak dojdzie do 90 st. to po staniu na światłach albo wolniejszej jeździe na niższych obrotach temp spada do 70st a jak przyspieszam to rośnie.

Podejrzewam termostat, bo niby jak już osiągnie 90st to powinien je trzymać ? :)
Plus zauważyłem, że coś piszczy przy gaszeniu silnika. Jakby jakiś pasek :(

Piszczy przy gaszeniu tak samo jak na tym wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=TFR9ct7BBA8

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 12:54 przez konradantek, łącznie zmieniany 1 raz.

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: pavulon »

Witam. Termostat masz raczej sprawny ale przy takich mrozach, niskich obrotach i staniu w korkach silnik chłodzi się nie tylko przez chłodnice. Temperatura jest odbierana z bloku silnika i miski olejowej. Pozdro

konradantek

Post autor: konradantek »

Dziękuje :) a piszczy prawdopodobnie alternator tak mi powiedziała ciotka :d

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Mi też piszczy i też wychodzi że to alternator. Jak się rozgrzeje przestaje.

Zdjąłem pasek i pokręcałem ręką - luzów żadnych nie ma, ale jakby lekko coś obcierało.

Jak się zrobi cieplej to go wyciągnę i dam do regeneratora.
Pozdrawiam
Churek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diesel”